JKESS Engineering Insights
Požádejte o nabídku →C&I systémy pro ukládání energie pro slabé sítě a prostředí s vysokou teplotou: Jaké změny vyžaduje návrh systému?
Standardní BESS vybraný pro stabilní síť a mírné podnebí může selhat na místě s vysokou teplotou, vlhkostí nebo slabou sítí. Níže jsou uvedených pět změn v návrhu, které rozhodují mezi životaschopným projektem a předvídatelným výpadkem či spory o záruku.
Klíčové poznatky
- Slabé sítě a tropické klimatické podmínky mění návrhová omezení. Jsou to základní vstupní parametry projektu, nikoli pouze drobná úprava standardní specifikace BESS.
- Standardní předpoklady pro návrh BESS mohou selhat ve slabé síti: stabilní napětí, stálá frekvence a kontrolované okolní podmínky nelze považovat za samozřejmost.
- Vliv tepla a vlhkosti probíhá různými mechanismy. Teplo urychluje stárnutí článků a může zvýšit jejich nerovnováhu; vlhkost, kondenzace a znečištění solí ohrožují izolaci, konektory a spolehlivost komunikace.
- Důležitých je pět změn: vhodná rozsahy střídavého napětí a frekvence, tepelné snižování výkonu, elektronická ochrana proti prachu, vlhkosti a korozí, ověřený návrh přepínání v milisekundách (pokud je vyžadováno) a aktivní vyrovnávání pro řízení rozdílů v SOC článků.
- Přizpůsobte komponenty JKESS kompletnímu systému. BMU-H5-16 uvádí až 2 A aktivního vyrovnávání a provozní teplotní rozsah elektroniky od −25 °C do 85 °C. Teplotní snímače na úrovni sestavy, vlhkost na místě, nadmořská výška, limity baterie a požadavky PCS je nutné posoudit společně.
01 / Návrhový problém
Proč standardní návrhy BESS selhávají v podmínkách slabé sítě a tropického podnebí
Při specifikaci průmyslového a komerčního systému akumulace energie v bateriích (C&I BESS) mnoho zakázky začíná s předpoklady používanými pro stabilní dodávku elektrické energie ze sítě. Na lokalitě se slabou sítí je nutné tyto předpoklady ověřit na základě naměřených hodnot napětí, frekvence, délky výpadků a poruchových podmínek. Například studie návrhu může vyžadovat vyhodnocení výkyvů napětí o ±15 % nebo více a odchylek frekvence přesahujících ±1 Hz. Jedná se o scénáře konkrétních projektů k prozkoumání, nikoli o univerzální hodnoty pro jihovýchodní Asii, Blízký východ, Afriku nebo Latinskou Ameriku.
Místní podnebí přináší další soubor omezení. V tropické zařízení může být teplota okolního prostředí vyšší než 35 °C a relativní vlhkost trvale vyšší než 80 %; na pouštním místě se naopak může extrémní horko kombinovat s prachem. Pobřežní projekty mohou čelit znečištění solí. Chladicí výkon, koordinace izolace, ochrana obálky a trasování komunikací musí zohledňovat skutečné podmínky, včetně kondenzace při denních změnách teploty.
Důsledkem nesouladu může být omezení tepelného výkonu, ztráta využitelné kapacity, opakované vypnutí, poruchy komunikace nebo poplachy izolace. Cíl projektu na deset let není důkazem desetiletého výkonu na každém místě, a ani předpověď selhání po 3–5 letech, ani pevně stanovené prodloužení životnosti nelze odvodit pouze z podnebí. Praktickou otázkou je, zda vybrané články, systém řízení baterie (BMS), napájecí střídač (PCS), chladicí systém a písemná záruka pokrývají zamýšlený provozní cyklus a provozní prostředí.
02 / Porovnejte předpoklady
Standardní návrh BESS vs. návrh optimalizovaný pro slabou síť a vysoké teploty
Ilustrativní srovnání zakázek. Základní předpoklady uvedené níže jsou příklady nedostatečně specifikovaného projektu, nikoli omezení platná pro každý standardní BESS.
| Standardní BESS Stabilní síť, mírné předpoklady |
Optimalizovaný pro slabou síť a vysoké teploty |
|---|---|
| Standardní předpoklad Rozsah napětí Výběr střídavého proudu pouze na základě příkladového rozsahu ±10 %. | Optimalizovaný design Rozsah střídavého proudu přizpůsobený konkrétnímu místu Posoudit výkyvy ±15 % nebo větší, pokud jsou zaznamenány; upřesnit chování PCS při provozu a při přežití poruch v souladu s místními pravidly sítě. |
| Standardní předpoklad Stabilita frekvence Předpokládejte, že frekvence 50/60 Hz zůstává v rámci příkladového rozsahu ±0,5 Hz. | Optimalizovaný design Frekvenční odpověď Koordinujte povolený frekvenční rozsah, ochranu a obnovu pomocí dat ze stanoviště. |
| Standardní předpoklad Neověřený přenos Spolehněte se na externí spínač bez kontroly přerušení zátěže. | Optimalizovaný design Ověřený záložní přenos Uveďte cílovou dobu přenosu v milisekundách tam, kde je to nutné, a ověřte reakci celého systému PCS, rozvaděče a zátěže. |
| Standardní předpoklad Chlazení na základě mírného podnebí Dimenzujte instalaci pouze na základě hodnoty 25 °C. | Optimalizovaný design Snížení výkonu pro horká prostředí Hodnoťte podmínky nad 45 °C, pomocné chladicí zařízení, průtok vzduchu a výkonová omezení řízená teplotou. |
| Standardní předpoklad Nechráněná elektronika Žádný projektový požadavek na ochranu před vlhkostí nebo kontaminací. | Optimalizovaný design Třícestná ochranná úprava Uveďte povlakování povrchu (conformal coating), vhodné konektory a řídicí prvky pro ochranu před vlhkostí, solnou kontaminací a růstem plísní. |
| Standardní předpoklad Omezená kapacita vyrovnávání Závisí na továrním párování a pasivním vyrovnávání při nízkém proudu. | Optimalizovaný design aktivním vyvažováním 2 A Použijte přenos náboje k řízení rozdílů v SOC v rámci schválených podmínek vyrovnávání. |
| Standardní předpoklad Základní směrování komunikace Žádné další posouzení stínění, uzemnění nebo rušení. | Optimalizovaný design Robustní komunikace Koordinujte oddělení kabelů, stínění, izolaci, ukončení a zpracování poruch. |
| Standardní předpoklad Neprozkoumaná záruční obálka Předpokládejte, že hodnocení při 25 °C ±5 °C pokrývá také extrémní podmínky na místě. | Optimalizovaný design Výslovné provozní podmínky Písemně se dohodněte na teplotě, vlhkosti, cyklu zatížení a podmínkách snížení výkonu pro celý systém. |
| Standardní předpoklad Geografie jako náhrada Považujte instalaci se stabilní sítí za univerzální šablonu. | Optimalizovaný design Aplikace specifická pro dané místo Hodnoťte projekty v tropických, pouštních, pobřežních, odlehlých a ostrovních oblastech na základě naměřených podmínek. |
| Standardní předpoklad Nedoložená životnost Nominalní desetiletý plán bez důkazů o výkonu v horkých prostředích. | Optimalizovaný design Dokumentovaný životní cyklus Ověřte cílovou dobu životnosti projektu pomocí dat o stárnutí článků, provozních limitů, údržby a dohodnuté záruky. |
03 / Pět změn na úrovni systému
Pět návrhových změn, které činí BESS životaschopnou v podmínkách slabé sítě a vysokých teplot
-
Široká napěťová a kmitočtová rozsahy
Oddělte rozsah střídavé sítě od rozsahu stejnosměrné baterie. Řídicí systém měniče (PCS) určuje, jak systém reaguje na poruchy napětí a kmitočtu v síti. Řídicí systém baterie (BMS) s rozsahem 80–1000 V DC sám o sobě nezajišťuje schopnost odolat poruchám v síti (ride-through) ani oprávnění zůstat připojen mimo místní ochranné limity.
Pro místa s naměřenými kolísáními napětí kolem ±15 % nebo kolísáními kmitočtu nad ±1 Hz uveďte povolený rozsah PCS a reakci na poruchy. Zkontrolujte minimální a maximální napětí bateriového řetězce v závislosti na SOC a teplotě proti vstupnímu rozsahu DC PCS. Hlavní vysokonapěťová platforma JKESS HV poskytuje rozhraní CAN/RS485 pro integraci, avšak definice zpráv, chování firmwaru a obnova po chybách stále vyžadují dohodu.
Ověřte přesnost vzorkování a komunikace jak při extrémních hodnotách napětí, tak během přechodných jevů. Rozšíření provozního rozsahu nesmí narušit ochranu proti přepětí, podpětí, anti-islandingu ani jiné požadované ochrany.
-
Tepelné řízení s explicitním snížením výkonu
Dimenzujte pro nejteplejší realistickou provozní podmínku. Výkonové hodnocení při 25 °C je pouze jeden bod na křivce tepelního výkonu. Při 45 °C a vyšší vyhodnoťte tepelnou tvorbu článků, ztráty PCS, sluneční zisky skříně, zatížení filtrů, výkon ventilátorů a výkon spotřebovaný chladicími zařízeními.
Specifikace sady JKESS pro hlavní a podřízené jednotky popisuje řízené chlazení ventilátorem a konfiguraci snímačů NTC s 8 kanály, měřící rozsah -30 až 105 °C a deklarovanou přesnost ±2 °C. K aktivaci řízení ventilátoru, omezení nabíjení/vybíjení a ochranného vypnutí použijte teplotní měření z reprezentativních míst s nejvyšší teplotou. Stejně důležité jako počet kanálů jsou pokrytí senzorů a jejich doba odezvy.
Rozsah teplot pro elektroniku BMU (-25 °C až 85 °C) není povolený rozsah pro nabíjení či vybíjení bateriových článků. Na stránce produktu HV-BC250 je samostatně uveden provozní rozsah od -20 °C do +65 °C. Celý systém BESS musí respektovat nejpřísnější limity nainstalovaných komponent i vybraných bateriových článků. Pouze ventilace nestačí ke snížení teploty článků pod teplotu okolního prostředí; na daném místě může být nutné chlazení s regulací teploty.
-
Ochrana proti třem faktorům: vlhkosti, soli a plísním
Vlhkost, kondenzaci a kontaminaci považujte za samostatné návrhové parametry. ošetření „tří ochran“ se obvykle vztahuje na povlakování povrchu desek (conformal coating), jehož účelem je zvýšit odolnost vůči vlhkosti, solnému znečištění a růstu plísní. Skutečně dosažená úroveň ochrany závisí na typu povlakového systému, rozsahu pokrytí, kontrolních postupech při aplikaci a environmentálních zkouškách.
Pro projekty v tropických nebo pobřežních oblastech uveďte požadované ošetření desek v koordinaci s JKESS a získejte potvrzení pro dodanou konfiguraci. Barva pouzdra v odstínu RAL9003 (signálová bílá) neposkytuje žádnou informaci o povlakování tištěných spojovacích desek (PCB), utěsnění pouzdra ani odolnosti vůči postřiku mořskou vodou. Konektory, kabelové průchodky, izolační vzdálenosti a uzemnění vyžadují samostatné posouzení.
Použijte pouzdro a strategii řízení vlhkosti vhodné pro dané místo. Zohledněte možnost kondenzace při chlazení nebo vypnutí zařízení, odvod vody a přístup pro údržbu. Povlakování podporuje ochranu před nepříznivými environmentálními vlivy, avšak nenahrazuje koordinaci izolace, vhodné pouzdro ani projektově specifické environmentální zkoušky.
-
Přepnutí v milisekundovém režimu, ověřeno na zátěži
Definujte přijatelnou dobu přerušení před výběrem architektury. Výrobní linka, motor řízený kontaktem, chladicí sklad a zátěž serveru mohou mít různé tolerance vůči přerušení a opětovnému spuštění. Požadovaný čas přepnutí musí být měřitelným kritériem přijetí.
Rozhraní JKESS CAN/RS485 podporují koordinaci se vhodně specifikovaným systémem PCS. Komunikační rozhraní nebo příkaz v milisekundách však neprokazují přepnutí zálohy v milisekundách. Celková doba přerušení zahrnuje detekci poruchy sítě, řízení, izolaci či přepínání, přechod režimu PCS a obnovu napětí u zátěže.
Pokud je vyžadováno přepnutí zálohy v milisekundách, vyberte vhodný systém PCS a přepínací zařízení, udržujte nutnou rezervu baterie a prověřte integrovaný systém za reprezentativní zátěže a stavu nabití (SOC). Do přijímacího testu zahrňte spouštění motoru, přetížení, opakované výpadky a chování při opětovném připojení.
-
Aktivní vyrovnávání pro udržení konzistence SOC článků
Aktivní vyrovnávání řeší nerovnováhu náboje; chlazení řeší teplotu. Rozdíly v samovybíjení, kapacitě a teplotě mohou způsobit, že buňky dosáhnou svých mezních napětí v různých časech. Přenos náboje může snížit výslednou divergenci SOC a zlepšit přístup k jinak nepoužitelné kapacitě balení.
V technické specifikaci produktu BMU-H5-16 je uvedena maximální hodnota aktivního vyrovnávání 2 A na kanál. Aktivní vyrovnávání přenáší energii mezi buňkami, zatímco pasivní vyrovnávání přebytečný náboj rozptýlí ve formě tepla. Povolený rozsah SOC a napětí, proud, teplotní limity a chování kanálů současně závisí na konfiguraci řídícího zařízení; nepředpokládejte, že je možné provozovat 2 A trvale za všech podmínek.
Ilustrativní výpočet přenosu náboje
Charge difference = 314 Ah × 0.5% = 1.57 Ah
Ideal balancing time = 1.57 Ah ÷ 2 A
= 0.785 h ≈ 47 minutesToto je ideální výpočet pro přenos 1,57 Ah při stálém čistém proudu 2 A. Skutečná doba vyrovnávání závisí na topologii, účinném proudu, provozních prahových hodnotách, ztrátách při přeměně a počtu článků vyžadujících korekci. Vyrovnávání neobnovuje ztracenou kapacitu článků ani nezaručuje rozdíl teplot článků pod 3 °C nebo prodloužení životnosti o 15–20 %.
04 / Příklad dimenzování
Teplotní snížení výkonu: Co se změní, když teplota okolí dosáhne 45 °C
Teplotní snížení výkonu snižuje povolený výkon s rostoucí teplotou. Pro počáteční dimenzování vynásobte referenční výkon teplotně závislým faktorem a poté současně ověřte limity baterie, PCS, pouzdra a pomocného napájení.
Zjednodušený výpočet výstupního výkonu při vybíjení
Available Discharge Power = Rated Power × Derating Factor (T_ambient)
| Teplota okolí | Příklad faktoru snížení výkonu | Výstup z hodnoty 100 kW |
|---|---|---|
| 25°c | 1.00 | 100 kW |
| 35 °C | 0.95 | 95 kW |
| 45°C | 0.85 | 85 kW |
| 55°C | 0.70 | 70 kW |
Použijte extrémní teplotu na daném místě, nikoli roční průměr. V tomto příkladu by dodání výkonu 100 kW při teplotě 45 °C vyžadovalo nejméně 100 ÷ 0,85 ≈ 117,6 kW referenční kapacity před zohledněním dalších omezení nebo pomocných chladicích zařízení. Získejte skutečné křivky snížení výkonu při nabíjení a vybíjení pro vybraný systém; teplotní limit elektroniky nespecifikuje dostupný výkon baterie.
Schválený návrh musí také řešit limity nabíjení při minimální teplotě, stárnutí zařízení, překážky proudění vzduchu a rezervu energie potřebnou po celou dobu nejdelší plánované výpadku.
05 / Přizpůsobení hardwaru požadavkům
Jak HV BESS od JKESS splňuje požadavky na slabé sítě a vysoké teploty
Použijte platformu HV master a slave-box od JKESS jako základ pro správu baterií a následně ověřte celou instalaci pro dané místo. Konfigurace popsané zde využívají master HV-BC250 nebo HV-BC150-100A, sady slave bateriových boxů HV-B6U a aktivní vyvažovací jednotku BMU-H5-16. Sady jsou dodávány bez bateriových článků; konečný výkon závisí na sestaveném systému.
| Požadavek na návrh | Parametr / rozsah JKESS | Hodnota pro B2B kupující |
|---|---|---|
| Rozsah stejnosměrného napětí | 80–1000 V DC; architektura 64S–256S ve specifikaci HV-BC250. | Podporuje výběr bateriového řetězce v souladu s DC rozsahem PCS; výkon na střídavé síti zůstává požadavkem na PCS. |
| Rozsah teplot | BMU-H5-16: −25 °C až 85 °C. HV-BC250: −20 °C až +65 °C. | Před schválením provozu na horkém místě identifikujte omezující součást a teplotní rozsah článků. |
| Odolnost proti vlhkosti | cílový rozsah vlhkosti pro tento projekt je 0–90 % RH, ne ověřené celosystémové hodnocení. Samostatné hodnocení BMU: 5–95 % RH, bez kondenzace. | Určete řízení kondenzace a získejte limity vlhkosti pro skříň, konektor a celý systém. |
| Nadmořská výška | ≤ 2000 m v technické specifikaci sady master-slave. | Zkontrolujte nadmořskou výšku místa a případné další snížení výkonu chlazení nebo izolace. |
| Aktivní vyrovnávání | BMU-H5-16, aktivní vyrovnávání až 2 A; přesnost napětí článku na úrovni sady ±0,005 V. | Řízení rozdílů SOC článků pomocí definované strategie vyrovnávání a přesného monitorování článků. |
| Monitorování teploty | konfigurace 8 kanálů NTC ve výčtu sady; rozsah −30 až 105 °C / přesnost ±2 °C. Ve výčtu samostatného BMU je uvedeno 16 kanálů NTC. | Potvrďte nainstalovaný kabeláž a pokrytí senzorů; použijte zpětnou vazbu pro tepelné řízení a ochranu. |
| Chlazení | Inteligentní chlazení vzduchem / ovladatelný ventilátor ve slave sadě. | Synchronizujte provoz ventilátoru s teplotními údaji; posuďte, zda místo vyžaduje další podmíněné chlazení. |
| Komunikace | CAN / RS485 na master zařízení; řetězová architektura se specifikovaným slave rozhraním. | Souhlas s mapováním zpráv, návrhem kabeláže, časovými limity a integrací s PCS před uvedením do provozu. |
| Rozšíření systému | 4–16 podřízených boxů; projektová třída přibližně 64–256 kWh, závislá na výběru článků. | Upravte napětí a jmenovitou energii podle počtu modulů; ověřte napětí PCS, mechanickou podporu a politiku rozšiřování. |
| Dokumentaci k dodržení předpisů | Odkazy na stránku sady na normu GB34131-2017; výrobce uvádí pro příslušné výrobky označení CE, RoHS a FCC. | Získejte dokumenty specifické pro daný model a zkontrolujte platné vydání i místní požadavky; tyto označení neposkytují schválení celého systému pro připojení k síti. |
Kapacita je výpočet, nikoli zárukou počtu boxů. Každý box obsahuje 16 sériově zapojených LFP článků s jmenovitým napětím 3,2 V a kapacitou 314 Ah, což odpovídá přibližně 16,08 kWh jmenovité energie na box. Čtyři až šestnáct boxů tak poskytuje přibližně 64,3–257,2 kWh jmenovité energie, než jsou uplatněny omezení použitelného SOC, ztráty, stárnutí a rezervní požadavky. Označení „64–256 kWh“ popisuje přibližnou projektovou třídu.
Odkazy na výrobce: Hlavní technické specifikace HV-BC250 ; technické specifikace sady master-and-slave ; Specifikace BMU-H5-16 ; Sada HV Slave 6U . Zkontrolováno 10. října 2026.
Publikované stránky popisují různé konfigurace a obsahují nesoulad v údajích o senzorech a vyvažování. Tabulka uvádí rozsah každé vybrané hodnoty. Pro nákup, integraci a přijetí používejte dohodnutý modelově specifický technický list a seznam materiálů.
06 \/ Aplikace scénáře
Kde je nasazeno BESS pro slabou síť a vysoké teploty
Jedná se o aplikační scénáře pro návrh systému specifického pro dané místo; spojitost zálohy a finanční výsledky závisí na vybraném zařízení, profilu zátěže, tarifech a provozní strategii.
Jihovýchodní Asie \/ Výroba
Potravinářství, balení a lehký průmysl
Časté výpadky mohou zastavit výrobu a zvýšit ztráty při restartu. Ukládání může kombinovat záložní rezervu s provozem podle časového tarifu, pokud přenosový systém vyhovuje toleranci přerušení linky a tarif podporuje zvolenou provozní strategii.
Střední východ \/ Obchodní
Hotely, supermarkety a kanceláře
Požadavek na klimatizaci může nastat současně s venkovními teplotami nad 45 °C. Posuďte snížení zátěže pomocí skutečně dostupného výkonu za horka, přičemž zajistíte dostatek energie pro zásobování základních spotřebičů během výpadku.
Afrika / vzdálené provozy
Těžba a zpracování zemědělských produktů
Vzdálené zařízení mohou využívat fotovoltaické panely, akumulátory a řiditelné zdroje energie společně. Při plánování dodávek do slabé sítě nebo mimo síť zahrňte spouštění motorů, prach, přístup pro údržbu, logistiku paliva a stabilní ostrovní provoz.
Ostrovy / hybridní mikrosítě
Komunity a turistické resorty
Fotovoltaické panely a akumulátory mohou snížit dobu chodu generátorů tam, kde to umožňuje strategie řízení výkonu. Posuďte expozici soli, proměnný výkon obnovitelných zdrojů, rezervní výkon a schopnost black-start; aktivní vyvážení podporuje konzistentní nabíjení v rámci bateriového řetězce.
Chladový řetězec / logistika
Chladírenské skladové prostory a distribuční sklady
Vysoké venkovní teploty zvyšují požadavek na chlazení. Dimenzování musí zohlednit start kompresoru, základní chladicí zátěž, povolený nárůst teploty během přerušení a dobu zálohy před tím, než se energie využije ke snížení špičkové zátěže.
Telekomunikace / kritické zátěže
Základnové stanice a datová zařízení
Napětí úložiště musí odpovídat střídavé nebo stejnosměrné konverzní architektuře místa a požadavkům na nepřetržitost. Vyšší distribuční napětí snižuje proud při daném výkonu, avšak je nutné stále vyhodnotit ztráty při konverzi, spotřebu v režimu čekání a výkon při přepínání.
07 / Přímé odpovědi
Často kladené otázky
Proč standardní návrhy BESS selhávají v prostředích s nestabilní sítí?
BESS může podávat nižší výkon, pokud se provozní rozsah jeho systému řízení napájení (PCS), nastavení ochran nebo architektura zálohy neshodují s naměřenými poruchami sítě. Napěťové výkyvy o ±15 % nebo více a odchylky kmitočtu nad ±1 Hz jsou možné návrhové scénáře k vyšetření, nikoli univerzální regionální limity. Ověřte střídavou (AC) odezvu odděleně od rozsahu stejnosměrného (DC) napětí baterie a sladte všechna nastavení s příslušnými požadavky sítě.
Jak vysoká teplota okolí ovlivňuje výkon BESS?
Vysoká teplota urychluje stárnutí článků a může snížit využitelný výkon prostřednictvím tepelného snížení výkonu (thermal derating). V ilustrativní tabulce zde má výkon 100 kW při teplotě 45 °C po vynásobení koeficientem 0,85 hodnotu 85 kW; skutečná hodnota vyžaduje křivku vybraného systému. Elektronika BMU-H5-16 je určena pro provoz v rozmezí teplot od −25 °C do +85 °C, zatímco HV-BC250 je určena pro rozmezí od −20 °C do +65 °C. Žádný z těchto rozsahů nepředstavuje provozní limity pro samotné bateriové články.
Co je tepelné snížení výkonu (thermal derating) a proč je důležité pro můj projekt?
Teplotní snížení výkonu umožňuje omezit nabíjecí nebo vybíjecí výkon při zvyšující se teplotě, aby zařízení zůstalo v rámci svých provozních limitů. Faktor 0,85 při 45 °C uvedený v tomto článku je pouze příklad, nikoli univerzální či ověřená křivka JKESS. Dimenzujte systém podle extrémních provozních podmínek na daném místě a získejte úplná data o výkonu celého systému v závislosti na teplotě, včetně pomocných chladicích prvků.
Jak pomáhá aktivní vyrovnávání v prostředí s vysokou teplotou?
Teplota a rozdíly mezi články mohou přispívat k rozptylu stavu nabití (SOC), což způsobuje, že jednotlivé články dosáhnou napěťových limitů dříve. BMU-H5-16 uvádí až 2 A aktivního vyrovnávání, které přesouvá náboj uvnitř baterie místo pouhého odporového vybíjení. U článků o kapacitě 314 Ah trvá přesun rozdílu nabití o 0,5 % při stálém čistém proudu 2 A přibližně 47 minut v ideálním výpočtu; skutečná doba závisí na provozních podmínkách. Vyrovnávání nepodléhá chlazení ani nezaručuje konkrétní prodloužení životnosti.
Co znamená „tříochranná“ úprava elektroniky BESS?
Tříochranná úprava se obvykle vztahuje na ochranný povlak (conformal coating), který zvyšuje odolnost proti vlhkosti, solnému znečištění a růstu plísní. Úroveň ochrany závisí na materiálu, kvalitě aplikace, úplnosti pokrytí a environmentální kvalifikaci. Tato úprava nep nahrazuje vhodnou skříňku ani řízení kondenzace a její použití musí být potvrzeno pro dodaný výrobek.
Může JKESS BESS rychle přepínat mezi módem připojeným k síti a ostrovním módem?
Rychlé přepnutí je schopnost na úrovni celého systému, která závisí na PCS, přepínacích zařízeních, řídicích systémech a zátěži. Rozhraní JKESS CAN/RS485 umožňují integraci, avšak samotná komunikační schopnost nestačí k určení doby přerušení. Nastavte požadovaný časový cíl v milisekundách a ověřte jej u zátěže za reprezentativních provozních podmínek.
Jaký rozsah napětí podporuje JKESS HV BESS?
Hlavní specifikace HV uvádí rozsah stejnosměrného napětí 80–1000 V a architekturu 64S–256S. Při předpokládaném jmenovitém napětí 3,2 V na buňku LFP odpovídají konfigurace 64S a 256S jmenovitým napětím 204,8 V a 819,2 V. Zkontrolujte celý rozsah napětí baterie vzhledem k limitům stejnosměrného vstupu vybraného zařízení PCS; tato stejnosměrná hodnota nespecifikuje výkon zařízení při zachování provozu v síti střídavého proudu.
Kolik dílčích (slave) boxů lze nainstalovat nad sebou v prostředí s nestabilní sítí?
Kombinovaný balíček JKESS pro hlavní a dílčí jednotky umožňuje 4–16 dílčích bateriových boxů na jeden hlavní box, v závislosti na schválené konfiguraci a mechanické instalaci. Možnosti HV-BC250 a HV-BC150-100A je nutné přizpůsobit požadovanému proudu a rozsahu napětí PCS. Při 16S, 3,2 V a 314 Ah na buňku v každém boxu činí jmenovitá energie v tomto rozsahu přibližně 64,3–257,2 kWh; využitelná energie je nižší a závisí na konkrétním projektu. Rozšiřování musí probíhat v souladu se schváleným postupem přiřazení buněk a uvedení do provozu.
Má vysoká vlhkost vliv na záruku BESS?
Podmínky vlhkosti a kondenzace mohou ovlivnit, zda je instalace v rámci stanovené provozního rozsahu a podmínek písemné záruky. Hodnota 0–90 % RH uvedená v projektovém zadání zde není ověřena jako celosystémové hodnocení; na samostatné stránce BMU je uvedeno 5–95 % RH bez kondenzace. Potvrďte limity celé instalace a případné požadavky na regulaci vlhkosti v dodací smlouvě.
Jaké certifikáty bych měl hledat u BESS pro oblasti se slabou sítí?
Požádejte o dokumentaci specifickou pro daný model, která pokrývá baterii, řídicí systém baterie (BMS), napájecí střídač (PCS), elektrickou bezpečnost, elektromagnetickou kompatibilitu (EMC) a příslušné místní požadavky na připojení k síti. Na stránce sady JKESS je uvedena norma GB34131-2017 a na stránkách výrobců jsou u relevantních produktů uvedeny certifikáty CE, RoHS a FCC. Ověřte rozsah dokumentace, platné vydání a požadavky konkrétního projektu; samotné odkazy na tyto normy neznamenají schválení kompletního BESS pro konkrétní síť.
Plánujete BESS pro místo se slabou sítí nebo vysokou teplotou?
Sdílejte podmínky na svém místě – kolísání napětí, profil okolní teploty, úroveň vlhkosti – s naším inženýrským týmem. Pomůžeme vám tyto omezení převést na modulární konfiguraci vysokonapěťového akumulátorového systému (HV BESS), která splňuje provozní a záruční požadavky vašeho projektu.
Požádat o individuální nabídku→