JKESS műszaki szakértői megoldások
Árajánlat kérése →Ipari és kereskedelmi energiatároló rendszerek gyenge hálózatokhoz és magas hőmérsékletű környezetekhez: Milyen változások szükségesek a rendszertervben?
Egy stabil hálózatra és mérsékelt éghajlatra kiválasztott szabványos BESS nem feltétlenül működik megfelelően forró, páratartalmas vagy gyenge hálózatú helyszínen. Az alábbi öt tervezési módosítás dönti el, hogy egy projekt sikeres lesz-e, vagy elkerülhetetlen leállások és garanciális viták kezdődnek.
Fontos tanulságok
- A gyenge hálózatok és a trópusi éghajlatok módosítják a tervezési korlátozásokat. Ezek alapvető projektbemenetek, nem pedig apró finomhangolás egy szabványos BESS-specifikációhoz.
- Szabványos BESS-tervezési feltételek megbukhatnak gyenge hálózaton: a stabil feszültség, a állandó frekvencia és a szabályozott környezeti feltételek nem tekinthetők magától értődőnek.
- A hő és a páratartalom különböző mechanizmusokon keresztül hatnak. A hő gyorsítja az akkumulátorcellák öregedését és növelheti a kiegyensúlyozatlanságot; a nedvesség, a kondenzáció és a sószennyeződés veszélyeztetheti az izolációt, a csatlakozókat és a kommunikáció megbízhatóságát.
- Öt változás számít: megfelelő váltóáramú feszültség/frekvencia-tartományok, hőmérséklet-alapú teljesítménycsökkentés, háromféle elektronikai védelem, szükség esetén érvényesített milliszekundumos átkapcsolási tervezés és aktív kiegyenlítés a cellák töltöttségi szintjének (SOC) eltérésének kezelésére.
- A JKESS-alkotóelemek összehangolása a teljes rendszerrel. A BMU-H5-16 modell akár 2 A aktív kiegyenlítést és -25 °C–85 °C közötti elektronikai üzemelési hőmérséklet-tartományt támogat. A készletszintű hőmérséklet-érzékelés, a telephely páratartalma, a tengerszint feletti magasság, az akkumulátor korlátozásai és a PCS-követelmények együttes értékelése szükséges.
01 / A tervezési probléma
Miért nem működnek megfelelően a szabványos BESS-tervek gyenge hálózatokban és trópusi éghajlaton
Amikor kereskedelmi és ipari akkumulátoros energiatároló rendszert (C&I BESS) határoznak meg, sok vevő a stabil közműellátásra vonatkozó feltételezésekből indul ki. Gyenge hálózati helyszínen ezeket a feltételezéseket a mért feszültség, frekvencia, kiesési időtartam és hibás működési feltételek alapján kell ellenőrizni. Például egy tervezési tanulmánynak értékelnie kell a feszültség-ingadozásokat ±15%-kal vagy annál nagyobb mértékben, valamint a frekvenciaeltéréseket ±1 Hz-t meghaladó mértékben. Ezek olyan projekt-specifikus forgatókönyvek, amelyeket vizsgálni kell, nem pedig univerzális értékek Délkelet-Ázsiában, a Közel-Keleten, Afrikában vagy Latin-Amerikában.
A helyi éghajlat további korlátozó tényezőket jelent. Egy trópusi létesítményben a környezeti hőmérséklet 35 °C felett, a relatív páratartalom pedig 80 %-nál magasabb értéken is tartható fenn; egy sivatagi telephelyen viszont a rendkívüli hőség porral társulhat. A partvidéki projektek sószennyeződésnek is kitettek lehetnek. A hűtési teljesítmény, a szigetelés összehangolása, a burkolat védelme és a kommunikációs útvonalak tervezése figyelembe kell vegyék a ténylegesen jelen lévő körülményeket, beleértve a napi hőmérséklet-ingadozások során keletkező kondenzációt is.
Egy nem megfelelő illeszkedés eredményeként hőmérséklet-alapú teljesítménykorlátozás, elvesztett hasznos kapacitás, ismétlődő leállások, kommunikációs hibák vagy szigetelési riasztások léphetnek fel. Egy tízéves projekt célkitűzése nem bizonyítja, hogy minden telephelyen tíz évig tartó teljesítményt nyújtana, és sem egy három–öt éves meghibásodási előrejelzés, sem egy rögzített élettartam-kiterjesztés nem következtethető le kizárólag az éghajlati adottságokból. A gyakorlati kérdés az, hogy a kiválasztott akkumulátorelemek, a BMS (akkumulátor-kezelő rendszer), a PCS (teljesítménykonverziós rendszer), a hűtőrendszer és a írásos garancia egyaránt lefedik-e a tervezett üzemciklust és az üzemeltetési környezetet.
02 / Használt feltételek összehasonlítása
Szabványos BESS-terv vs. gyenge hálózatra és magas hőmérsékletre optimalizált terv
Példázó beszerzési összehasonlítás. Az alábbi alapfeltételek egy alulspecifikált projekt példái, nem pedig minden szabványos BESS-re vonatkozó korlátozások.
| Szabványos BESS Stabil hálózat, mérsékelt feltételek |
Gyenge hálózatra és magas hőmérsékletre optimalizált |
|---|---|
| Szabványos feltétel Feszültségablak Az AC kiválasztása kizárólag egy névleges ±10%-os példa-tartomány alapján történik. | Optimalizált tervezés Helyszínhez igazított AC-tartomány Értékelje a ±15%-nál nagyobb ingadozásokat ott, ahol rögzítették; határozza meg a PCS működési és túllendülési viselkedését a helyi hálózati szabályok szerint. |
| Szabványos feltétel Frekvencia stabilitás Tegyük fel, hogy az 50/60 Hz frekvencia egy példán belül ±0,5 Hz sávban marad. | Optimalizált tervezés Frekvencia válasz A megengedett frekvenciatartomány, a védelem és a helyreállítás koordinálása a telephely adatai alapján. |
| Szabványos feltétel Ellenőrizetlen átvitel Külső kapcsolóra támaszkodunk terhelés megszakításának ellenőrzése nélkül. | Optimalizált tervezés Érvényesített biztonsági átvitel Adott esetben határozzuk meg a milliszekundumos átviteli célt, és ellenőrizzük a teljes PCS-t, kapcsolóberendezést és terhelés-választ. |
| Szabványos feltétel Mérsékelt hűtési alap A telepítés méretezése kizárólag 25 °C-os értékelés alapján. | Optimalizált tervezés Meleg telephelyen történő teljesítménycsökkentés Értékeljük a 45 °C feletti körülményeket, a hűtési segédberendezéseket, a légáramlást és a hőmérséklet által meghatározott teljesítménykorlátozásokat. |
| Szabványos feltétel Védetlen elektronikus alkatrészek Nincs projekt-specifikus követelmény a nedvesség vagy szennyeződés elleni védelemre. | Optimalizált tervezés Háromvédelmi kezelés Határozza meg a felületi védőréteget, a megfelelő csatlakozókat és a vezérlőrendszereket a nedvesség, sószennyeződés és gombás növekedés ellen. |
| Szabványos feltétel Korlátozott egyenlítő képesség A gyári párosításra és az alacsony áramú passzív egyenlítésre támaszkodik. | Optimalizált tervezés 2 A aktív kiegyensúlyozással Töltésátvitelt használjon az állított egyenlítési feltételek mellett a töltöttségi állapot (SOC) eltérésének kezelésére. |
| Szabványos feltétel Alapvető kommunikációs útválasztás Nem történik további felülvizsgálat a földelésről, a kábelek árnyékolásáról vagy az interferenciáról. | Optimalizált tervezés Robusztus kommunikáció Koordinálja a kábel-elválasztást, az árnyékolást, az elszigetelést, a lezárásokat és a hibakezelést. |
| Szabványos feltétel Ellenőrizetlen garanciaküldemény Feltételezzük, hogy a 25 °C ±5 °C-os hőmérsékleten megadott értékelés lefedi a telephely szélsőséges körülményeit. | Optimalizált tervezés Kifejezett üzemeltetési feltételek Írásban egyeztessük meg az egész rendszer hőmérsékletét, páratartalmát, üzemmódját és teljesítménycsökkentési feltételeit. |
| Szabványos feltétel Földrajzi helyzet mint helyettesítő tényező Stabil hálózatra csatlakoztatott telepítést tekintsünk univerzális sablonként. | Optimalizált tervezés Helyszínspecifikus alkalmazás Trópusi, sivatagi, partvidéki, távoli és szigeti projekteket a mért körülmények alapján értékeljünk. |
| Szabványos feltétel Alá nem támasztott szervizélettartam Névleges tízéves terv, amelyhez nincs forró környezetben nyert teljesítménybizonyíték. | Optimalizált tervezés Dokumentált élettartam-alap Érvényesítse a projektélettartam-célt a cellaöregedési adatokkal, az üzemelési korlátozásokkal, a karbantartással és a megállapodott garanciavállalással. |
03 / Öt rendszerszintű változtatás
Az öt tervezési változtatás, amelyek lehetővé teszik egy BESS működését gyenge hálózati és magas hőmérsékletű környezetben
-
Széles feszültség- és frekvencia-tartomány
Válassza el az AC hálózati tartományt a DC akkumulátoros tartománytól. A PCS határozza meg, hogy a rendszer hogyan reagál a hálózati feszültség- és frekvenciaváltozásokra. Egy 80–1000 V DC értékre méretezett BMS önmagában nem biztosítja az AC átmeneti képességet, sem azt a jogot, hogy a helyi védelmi korlátozásokon kívül is csatlakozva maradjon.
Olyan helyszínek esetében, ahol a mért feszültség-ingadozások körülbelül ±15%-osak, vagy a frekvencia-ingadozások meghaladják a ±1 Hz-t, meg kell határozni a megengedett PCS-működési tartományt és a zavarokra adott válaszreakciót. Ellenőrizni kell a telepített akkumulátor-sorozat minimális és maximális feszültségét az állapot-töltöttség (SOC) és a hőmérséklet függvényében, és össze kell vetíteni a PCS egyenáramú bemeneti tartományával. A JKESS HV főplatform CAN/RS485 interfészeken keresztül támogatja az integrációt, de az üzenetformátumok, a firmware viselkedése és a hibajavítási eljárások még mindig egyeztetésre szorulnak.
A mintavételezés pontosságát és a kommunikációt mindkét feszültség-szélsőértéken, valamint átmeneti folyamatok során is ellenőrizni kell. Egy működési tartomány bővítése nem gyengítheti le az túlfeszültség-, alacsonyfeszültség-, szigetelés-elleni és egyéb szükséges védőfunkciókat.
-
Hőkezelés kifejezett teljesítménycsökkentéssel
A legmelegebb, valósághűen előforduló üzemeltetési körülményekre kell méretezni. Egy 25 °C-os teljesítmény-jellemző csak egyetlen pont a hőteljesítmény-görbén. 45 °C vagy annál magasabb hőmérsékleten értékelni kell a cellák hőtermelését, a PCS veszteségeit, a burkolat napfény-nyelését, a szűrő terhelését, a ventilátorok teljesítményét, valamint a hűtőberendezések által felhasznált teljesítményt.
A JKESS fő-és alárendelt készlet műszaki leírása szabályozható ventilátoros hűtést és nyolc csatornás NTC-érzékelő konfigurációt ír le, -30–105 °C mérési tartománnyal és ±2 °C megadott pontossággal. A hőmérsékletméréseket a jellemző meleg pontokból kell leolvasni a ventilátorvezérlés, a töltési/kisütési korlátozások és a védőkikapcsolások aktiválásához. Az érzékelők lefedettsége és reakcióideje ugyanolyan fontos, mint a csatornák száma.
A BMU elektronikájának -25 °C–85 °C-os hőmérséklettartománya nem jelent akkumulátorelemek töltésére vagy kisütésére vonatkozó engedélyt. A HV-BC250 termékoldalon külön felsorolva szerepel a -20 °C–+65 °C közötti üzemelési tartomány. A teljes BESS-nek figyelembe kell vennie a legkorlátozóbban működő beépített komponenst és a kiválasztott akkumulátorelemek korlátozásait. A szellőzés önmagában nem képes az akkumulátorelemeket a környezeti hőmérséklet alá hűteni; egy telephely esetleg klímázott hűtést igényelhet.
-
Háromfajta védelem: nedvesség-, só- és penészvédelem
A páratartalom, a kondenzáció és a szennyeződés különálló tervezési tényezőként kezelendő. a „háromvédelem” kezelés általában a páratartalom, a sószennyeződés és a gombás növekedés elleni ellenállás javítására szolgáló konformális bevonatot jelenti. A védelem tényleges mértékét a bevonatrendszer, a lefedettség, a folyamatirányítás és a környezeti minősítés határozza meg.
Trópusi vagy partvidéki projekt esetén adja meg a szükséges nyomtatott áramkör-kezelést a JKESS-szel együtt, és szerezzen megerősítést a szállított konfigurációról. Egy RAL9003 jelzésfehér burkolati felület nem biztosítja a nyomtatott áramkörök bevonását, a burkolat tömítését vagy az ón-spray ellenállást. A csatlakozók, kábelvezetékek, szigetelési távolságok és földelés külön értékelést igényelnek.
Használjon a helyszínhez illő burkolatot és nedvesség-vezérlési stratégiát. Vegye figyelembe a hűtés vagy leállás során keletkező kondenzvizet, a lefolyást és a karbantartási hozzáférést. A bevonat támogatja a környezeti védelmet; nem helyettesíti az izolációs koordinációt, egy megfelelő burkolatot vagy a projektspecifikus környezeti vizsgálatokat.
-
Milliszekundumos átkapcsolás, a terhelésnél ellenőrizve
Határozza meg a megengedhető megszakítást az architektúra kiválasztása előtt. Egy gyártósor, érintkezővezérelt motor, hűtőtároló és szerverterhelés különböző megszakítási és újraindítási toleranciával rendelkezhet. A szükséges átkapcsolási időt mérhető elfogadási kritériumként kell meghatározni.
A JKESS CAN/RS485 interfészek támogatják a megfelelően specifikált PCS-szel való koordinációt. Azonban egy kommunikációs interfész vagy egy milliszekundumos parancs nem bizonyítja a milliszekundumos biztonsági átkapcsolást. A teljes megszakítási idő tartalmazza a hálózati hiba észlelését, a vezérlést, az elválasztást vagy kapcsolást, a PCS üzemmód-váltását és a terhelésnél bekövetkező feszültség-visszaállítást.
Amennyiben milliszekundumos biztonsági átkapcsolás szükséges, válassza ki a megfelelő PCS-t és átkapcsoló berendezéseket, tartsa fenn a szükséges akkumulátor-tartalékot, és tesztelje az integrált rendszert jellemző terhelés és SOC mellett. Az elfogadási tesztnek tartalmaznia kell a motor indítását, túlterhelést, ismétlődő kieséseket és újratáplálási viselkedést.
-
Aktív kiegyenlítés a cellák SOC-egyezésének fenntartásához
Az aktív kiegyenlítés a töltési egyensúlytalanságot, a hűtés a hőmérsékletet kezeli. A saját kisülés, a kapacitás és a hőmérséklet különbségei miatt a cellák feszültséghatáraikat különböző időpontokban érhetik el. A töltésátvitel csökkentheti az ebből eredő SOC-eltérést, és javíthatja a máskülönben elérhetetlen akkupakk kapacitásának felhasználhatóságát.
A BMU-H5-16 termékspecifikáció legfeljebb 2 A aktív kiegyenlítést tüntet fel csatornánként. Az aktív kiegyenlítés energiát továbbít a cellák között, míg a passzív kiegyenlítés a felesleges töltést hőként disszipálja. A megengedett SOC- és feszültségtartomány, az áram-, hőmérséklet-határok és a párhuzamos csatorna-működés a vezérlő konfigurációjától függ; a folyamatos 2 A működés nem feltételezhető minden körülmény mellett.
Szemléltető töltésátviteli számítás
Charge difference = 314 Ah × 0.5% = 1.57 Ah
Ideal balancing time = 1.57 Ah ÷ 2 A
= 0.785 h ≈ 47 minutesEz egy ideális számítás 1,57 Ah átvitelére állandó nettó 2 A áram mellett. A tényleges kiegyenlítési idő a topológiától, az effektív áramtól, az üzemelési küszöbértékektől, az átalakítási veszteségektől és a korrekciót igénylő cellák számától függ. A kiegyenlítés nem állítja helyre a veszteséget szenvedett cellakapacitást, nem garantálja a cellahőmérséklet-különbség 3 °C alatti maradását, sem pedig az élettartam 15–20%-os növekedését.
04 / Egy méretezési példa
Hőmérsékletfüggő teljesítménycsökkenés: Mi változik, ha a környezeti hőmérséklet eléri a 45 °C-ot?
A hőmérsékletfüggő teljesítménycsökkenés csökkenti a megengedett teljesítményt a hőmérséklet emelkedésével. Kezdeti méretezési feladatnál szorozza meg a referencia-teljesítményt egy hőmérsékletfüggő tényezővel, majd együttesen ellenőrizze a telep, a PCS, a burkolat és az auxiliáris tápellátás korlátozásait.
Egyszerűsített kisütési teljesítményszámítás
Available Discharge Power = Rated Power × Derating Factor (T_ambient)
| Környezeti hőmérséklet | Példa hőmérsékletfüggő csökkentési tényezőre | Kimenet egy 100 kW-os névleges teljesítményből |
|---|---|---|
| 25°C | 1.00 | 100 kW |
| 35°C | 0.95 | 95 KW |
| 45°C | 0.85 | 85 kW |
| 55°C | 0.70 | 70 kW |
Használja a helyszín extrém hőmérsékletét, ne az éves átlagot. Ebben a példában a 100 kW-os teljesítmény leadása 45 °C-on legalább 100 ÷ 0,85 ≈ 117,6 kW-os referencia-teljesítményt igényelne más korlátozások vagy hűtősegédberendezések figyelembevétele nélkül. Szerezze be a kiválasztott rendszer tényleges töltési és lemerítési csökkentési görbéit; az elektronikák hőmérsékletkorlátja nem határozza meg a rendelkezésre álló akkumulátorteljesítményt.
A jóváhagyott tervezésnek kezelnie kell a minimális hőmérsékleten történő töltés korlátozásait, a berendezések öregedését, a légáramlás akadályozását, valamint az energiatartalékot, amely szükséges a leghosszabb tervezett kiesés idejére.
05 / Illessze a hardvert a követelményekhez
Hogyan felel meg a JKESS HV BESS a gyenge hálózati és magas hőmérsékleti feltételeknek
Használja a JKESS HV fő- és segédmodul-platformot az akkumulátor-kezelés alapjaként, majd érvényesítse a teljes telepítést a helyszínre. A jelen dokumentumban tárgyalt konfigurációk a HV-BC250 vagy a HV-BC150-100A főmodult, a HV-B6U segéd akkumulátor dobozkészleteket és a BMU-H5-16 aktív kiegyensúlyozó egységet használják. A készletek akkumulátorcellák nélkül kerülnek szállításra; a végső teljesítmény az összeszerelt rendszertől függ.
| Tervezési követelmény | JKESS-paraméter / hatókör | Érték a B2B-vásárlók számára |
|---|---|---|
| DC feszültség tartomány | 80–1000 V egyenáram; 64S–256S architektúra az HV-BC250-specifikációban. | Támogatja az akkumulátor-sorozat kiválasztását a PCS egyenáramú ablakához; az állandó áramú hálózati teljesítmény továbbra is a PCS követelménye. |
| Hőmérséklet-tartomány | BMU-H5-16: –25 °C – +85 °C. HV-BC250: –20 °C – +65 °C. | Azonosítsa a korlátozó alkatrészt és a cellahőmérséklet-tartományt a meleg helyszíni üzem engedélyezése előtt. |
| Páratűrés | 0–90 % páratartalom a projekt célja ebben a tervezési leírásban, nem pedig ellenőrzött teljes rendszer-jellemző. Önálló BMU-listázás: 5–95 % páratartalom, nem kondenzálódó. | Adja meg a kondenzációszabályozást, és szerezze be a szekrényt, a csatlakozót és a teljes rendszer páratartalomszintjeit. |
| Magasság | ≤2000 m a fő-és alárendelt készlet műszaki leírásában. | Ellenőrizze a telephely tengerszint feletti magasságát, valamint az esetleges további hűtési vagy szigetelési teljesítménycsökkenést. |
| Aktív kiegyenlítés | BMU-H5-16, akár 2 A aktív egyensúlyozás; készlet-szintű cellafeszültség-mérési pontosság ±0,005 V. | Kezelje a cellák töltöttségi szintjének (SOC) eltérését meghatározott egyensúlyozási stratégiával és pontos cellafigyeléssel. |
| Hőmérséklet-figyelés | 8 csatornás NTC-konfiguráció a készlet listájában; –30–105 °C / ±2 °C. A különálló BMU-lista 16 NTC-csatornát jelöl meg. | Erősítse meg a telepített kábelköteg és érzékelő lefedettségét; használja a visszajelzést a hőmérsékletvezérléshez és védelemhez. |
| Hűtés | Intelligens levegőhűtés / szabályozható ventilátor az alárendelt készletben. | Koordinálja a ventilátor működését a hőmérsékletadatokkal; értékelje, szükséges-e a telephelyen további klímázott hűtés. |
| Kommunikáció | CAN / RS485 a főegységnél; soros kapcsolódási architektúra a megadott alárendelt interfésszel. | Egyetértés az üzenetleképezésről, a kábelkialakításról, az időkorlátokról és a PCS-integrációról a üzembe helyezés előtt. |
| Rendszerbővítés | 4–16 szolga doboz; kb. 64–256 kWh-os projektkategória, a cellák kiválasztásától függően. | A feszültség és a névleges energiatartalom méretezése a modulszám alapján; ellenőrizni kell a PCS feszültségét, a mechanikai támasztást és a bővítési szabályzatot. |
| Megfelelési dokumentációk kezelése | A készlet oldalán hivatkozott szabvány: GB34131-2017; a gyártó CE-, RoHS- és FCC-megfelelőséget tüntet fel a vonatkozó termékeknél. | Szerezze be a modellspecifikus dokumentumokat, és ellenőrizze a vonatkozó kiadásokat és helyi követelményeket; ezek a címkék nem jelentenek teljes rendszerre vonatkozó hálózati jóváhagyást. |
A kapacitás számítás eredménye, nem a dobozok számának garanciája. Minden dobozban 16 soros LFP-cellát alkalmazva, 3,2 V névleges feszültséggel és 314 Ah kapacitással, egy doboz névleges energiatartalma kb. 16,08 kWh. Négytől tizenhat dobozig ezért kb. 64,3–257,2 kWh névleges energiát biztosít, a hasznos töltési állapot (SOC) korlátozásai, veszteségek, öregedés és tartalékigény figyelembevétele nélkül. A „64–256 kWh” a kb. projektkategóriát írja le.
Gyártói hivatkozások: HV-BC250 főmodul műszaki specifikációi ; fő- és szolga készlet műszaki specifikációi ; BMU-H5-16 műszaki adatok ; HV Slave 6U készletek . Felülvizsgálva: 2026. október 10.
A közzétett oldalak különböző konfigurációkat írnak le, és ellentmondó érzékelő- és kiegyenlítési adatokat tartalmaznak. A táblázat az egyes kiválasztott értékek hatáskörét azonosítja. A beszerzéshez, integrációhoz és elfogadáshoz használjon megállapodott, modellre szabott adatlapot és anyagjegyzéket.
06 / Alkalmazás esetek
Gyenge hálózat és magas hőmérséklet mellett üzemelő BESS telepítése esetén
Ezek alkalmazási forgatókönyvek a helyszínhez igazított rendszertervezéshez szükségesek; a biztonsági tartalék folytonossága és a pénzügyi eredmények a kiválasztott berendezéstől, a terhelésprofiltól, a díjszabásoktól és az üzemeltetési stratégiától függenek.
Délkelet-Ázsia / Gyártás
Élelmiszer-, csomagoló- és könnyűipar
Gyakori kiesések leállíthatják a termelést és növelhetik az újraindítási veszteségeket. Az energiatároló egyszerre biztosíthat biztonsági tartalékot és időalapú üzemelést, feltéve, hogy az átváltó rendszer megfelel a vonal megszakítási toleranciájának, és a díjszabás támogatja az üzemeltetési stratégiát.
Közép-Kelet / Kereskedelmi
Szállodák, szupermarketek és irodák
A légkondicionálás igénye egyidejűleg jelentkezhet 45 °C feletti külső hőmérséklet mellett. Értékelje az igény csökkentését a hőben ténylegesen rendelkezésre álló teljesítmény segítségével, miközben elegendő energiát tart fenn a kritikus terhelések ellátására kiesés esetén.
Afrika / Távoli műveletek
Bányászat és mezőgazdasági feldolgozás
A távoli létesítmények napenergiát (PV), tárolót és szabályozható generációt együttesen használhatnak. A gyenge hálózathoz vagy off-grid ellátáshoz való tervezés során vegye figyelembe a motorindítást, a port, a karbantartási hozzáférést, az üzemanyag-logisztikát és a stabil szigetüzemű működést.
Szigetek / Hibrid mikrohálózatok
Közösségek és turisztikai üdülők
A napenergia (PV) és a tároló csökkentheti a generátorok futási idejét, ha a szabályozási stratégia ezt lehetővé teszi. Értékelje a sóexpozíciót, a változó megújuló energia-termelést, a tartalék kapacitásokat és a fekete-indítási képességet; az aktív kiegyenlítés támogatja a töltési konzisztenciát a telepített akkumulátorcsoporton belül.
Hűtött lánc / Logisztika
Hűtőtárolók és disztribúciós raktárak
A magas külső hőmérséklet növeli a hűtési igényt. A kompresszor indításához szükséges méretet, az alapvető hűtési terhelést, a megszakítások során megengedett hőmérséklet-emelkedést és a biztonsági tárolás időtartamát kell figyelembe venni, mielőtt energiát fordítanak a csúcsfogyasztás csökkentésére.
Távközlés / Kritikus terhelések
Bázisállomások és adatközpontok
A tároló feszültségét a helyszín váltóáramos vagy egyenáramos átalakítási architektúrájához és folyamatos működési követelményeihez kell igazítani. A magasabb elosztási feszültség csökkenti az áramot adott teljesítmény mellett, de az átalakítási veszteségeket, az üresjárási igényt és az átkapcsolási teljesítményt továbbra is értékelni kell.
07 / Közvetlen válaszok
Gyakran Ismételt Kérdések
Miért nem működnek megfelelően a szokásos BESS-tervek gyenge hálózati környezetben?
A BESS alacsony teljesítményt nyújthat, ha a PCS működési tartománya, védőbeállításai vagy biztonsági architektúrája nem illeszkedik a mért hálózati zavarokhoz. A ±15%-os vagy nagyobb feszültség-ingadozások és a ±1 Hz-t meghaladó frekvenciaeltérések olyan tervezési forgatókönyvek, amelyeket érdemes vizsgálni, de nem univerzális régiós korlátok. Az AC-válasz érvényességét külön kell ellenőrizni a telepített akkumulátor DC-feszültségtartományától, és minden beállítást össze kell hangolni a vonatkozó hálózati követelményekkel.
Hogyan befolyásolja a magas környezeti hőmérséklet a BESS teljesítményét?
A magas hőmérséklet gyorsítja a cellák öregedését, és csökkentheti a használható teljesítményt a hőmérsékleti teljesítménycsökkenés (thermal derating) miatt. Az itt bemutatott táblázat példájában egy 100 kW-os névleges teljesítmény 0,85-ös tényezővel szorozva 85 kW-ot eredményez 45 °C-on; a tényleges érték a kiválasztott rendszer teljesítménygörbéjétől függ. A BMU-H5-16 eszköz elektronikus működési hőmérsékleti tartománya -25 °C és +85 °C között van, míg a HV-BC250 eszközé -20 °C és +65 °C között. Egyik tartomány sem határozza meg az akkumulátorcellák működési határait.
Mi az a hőmérsékleti teljesítménycsökkenés (thermal derating), és miért fontos a projektje számára?
A hőmérséklet-emelkedéssel járó termikus lefokozási korlátok csökkentik a megengedett töltési vagy kisütési teljesítményt, hogy a berendezés működési határain belül maradjon. A cikkben 45 °C-nál alkalmazott 0,85-ös tényező egy példa, nem pedig univerzális vagy ellenőrzött JKESS-görbe. A méretezést a telepítési hely extrém üzemeltetési feltételei alapján kell elvégezni, és a teljes rendszer teljesítmény–hőmérséklet-adatát – beleértve a hűtősegédberendezéseket is – szükséges beszerezni.
Hogyan segít az aktív egyenlítés magas hőmérsékletű környezetben?
A hőmérséklet- és cellakülönbségek hozzájárulhatnak az állapot-szint (SOC) szétválásához, aminek következtében egyes cellák korábban elérhetik a feszültséghatárokat. A BMU-H5-16 akár 2 A-es aktív egyenlítést támogat, amely a töltés átvitelét végzi a telepen belül, nem csupán ellenálláson keresztüli lemerítésre támaszkodva. 314 Ah-os cellák esetén egy 0,5%-os töltésbeli különbség áthelyezése állandó nettó 2 A-es árammal ideális számítás szerint kb. 47 percet vesz igénybe; a tényleges időtartam az üzemeltetési feltételektől függ. Az egyenlítés nem helyettesíti a hűtést, és nem garantálja egy adott élettartam-növekedést.
Mit jelent a „háromvédelmi” kezelés a BESS elektronikai eszközeinél?
A háromvédelmi kezelés általában a nedvesség-, sószennyeződés- és gombásodás-ellenállás javítására szolgáló konformális bevonatot jelenti. A védelem függ az anyagtól, a felvitel minőségétől, a bevonat teljességétől és a környezeti minősítéstől. Ez nem helyettesíti a megfelelő burkolatot vagy a kondenzáció elleni védelmet, és a kezelést a szállított termék esetében egyedileg igazolni kell.
Képes-e a JKESS BESS gyorsan váltani hálózatra csatlakoztatott és off-grid üzemmód között?
A gyors átkapcsolás egy rendszerszintű képesség, amely a PCS-től, az átkapcsoló berendezésektől, a vezérlésektől és a terheléstől függ. A JKESS CAN/RS485 interfészek támogatják az integrációt, de a kommunikációs képesség önmagában nem határozza meg a megszakítási időt. Állítsa be a szükséges ezredmásodperces célt, és érvényesítse azt a terhelésnél, reprezentatív üzemeltetési körülmények között.
Milyen feszültségtartományt támogat a JKESS HV BESS?
A HV főspecifikáció 80–1000 V egyenáramú tartományt és 64S–256S architektúrát sorol fel. Feltételezve, hogy egy LFP elem névleges feszültsége 3,2 V, a 64S és a 256S rendre 204,8 V és 819,2 V névleges feszültséget jelent. Ellenőrizze a teljes akkumulátorfeszültség-tartományt a kiválasztott PCS egyenáramú bemeneti határaival; ez a DC érték nem határozza meg az AC hálózatra való visszatérési teljesítményt.
Hány szekunder doboz rakható egymásra gyenge hálózatos telepítés esetén?
A JKESS fő- és szekunder készletlistája 4–16 szekunder akkumulátordoboz támogatását teszi lehetővé fődobozonként, az engedélyezett konfiguráció és mechanikai telepítés függvényében. A HV-BC250 és a HV-BC150-100A lehetőségeket a szükséges áramhoz és a PCS feszültségablakához kell illeszteni. 16S, 3,2 V, 314 Ah kapacitású elemeket tartalmazó dobozok esetén a névleges energiatartalom ebben a tartományban kb. 64,3–257,2 kWh, a hasznosított energia alacsonyabb és projekt-specifikus. A bővítésnek az engedélyezett elemillesztési és üzembe helyezési eljárásnak meg kell felelnie.
A magas páratartalom befolyásolja-e a BESS garanciavállalást?
A páratartalom és a kondenzáció körülményei befolyásolhatják, hogy egy telepítés az előírt üzemeltetési tartományon belül és a írásos garancia feltételei szerint működik-e. A projektismertetőben szereplő 0–90 % RH érték itt nem lett ellenőrizve egész rendszerként; a különálló BMU oldalon 5–95 % RH, nem kondenzáló környezet szerepel. Erősítse meg a teljes telepítés határait és az esetleg szükséges nedvesség-vezérlési intézkedéseket a szállítási szerződésben.
Milyen tanúsításokra van szükség egy BESS-nek gyenge hálózati régiókban?
Kérjen modellspecifikus dokumentációt a telepített akkumulátorról, a BMS-ről, a PCS-ről, az elektromos biztonságról, az EMC-ről és a vonatkozó helyi hálózatra csatlakozási követelményekről. A JKESS készletoldala a GB34131-2017 szabványra hivatkozik, a gyártói oldalak pedig CE-, RoHS- és FCC-tanúsítványokat sorolnak fel a megfelelő termékekhez. Ellenőrizze a dokumentumok hatáskörét, a vonatkozó kiadásokat és a projekt specifikus követelményeit; ezek a hivatkozások önmagukban nem jelentenek teljes BESS-hoz jóváhagyást egy adott hálózatra.
BEES tervezése gyenge hálózati vagy magas hőmérsékletű helyszínre?
Ossza meg helyszíni körülményeit – feszültségingadozásokat, környezeti hőmérsékleti profilokat, páratartalom-szinteket – mérnöki csapatunkkal. Segítünk azokat a korlátozásokat moduláris HV BESS-konfigurációra leképezni, amely megfelel a projekt működési és garanciális követelményeinek.
Egyedi árajánlat kérése→