ທຸກໆປະເພດສິນຄ້າ

ການຈັດຫາເຊວລ໌ LiFePO4 ສຳລັບຊຸດກ່ອງຖ້າແບດເຕີຣີ່ 16S ພະລັງງານສູງ: ບັນຊີການກວດສອບຂອງຜູ້ຊື້ B2B | JKESS

2026-09-30 17:22:24
ການຈັດຫາເຊວລ໌ LiFePO4 ສຳລັບຊຸດກ່ອງຖ້າແບດເຕີຣີ່ 16S ພະລັງງານສູງ: ບັນຊີການກວດສອບຂອງຜູ້ຊື້ B2B | JKESS

ການຈັດຫາເຊວລ໌ LiFePO4 ສຳລັບຊຸດກ່ອງຖ້າແບດເຕີຣີ່ 16S ພະລັງງານສູງ: ບັນຊີການກວດສອບຂອງຜູ້ຊື້ B2B

ຊຸດຂອງພວກເຮົາມາໂດຍບໍ່ມີເຊວລ໌ — ແລະ ນີ້ແມ່ນຈຸດປະສົງ. ນີ້ແມ່ນບົບການກວດສອບ 7 ຂັ້ນຕອນທີ່ແຍກເຊວລ໌ຄຸນນະພາບ A ອອກຈາກເຊວລ໌ທີ່ຖືກປັບປຸງແລະຕິດປ້າຍໃໝ່, ແລະ ຮັບປະກັນວ່າຂະໜາດເຂົ້າກັນໄດ້ກ່ອນທີ່ທ່ານຈະເຮັດການເຊື່ອມຕໍ່ຂັ້ວຕໍ່.

ເຜີຍແຜ່ເມື່ອ: 29 ເດືອນກັນຍາ 2026 | ອ່ານໃນ 14 ນາທີ | ທີມງານວິສະວະກຳ JKESS

ຂໍ້ ສັງເກດ ສໍາຄັນ

  • ເມື່ອທ່ານຊື້ຊຸດກ່ອງແບດເຕີ່ຣີ່ HV 16S ໂດຍບໍ່ມີເຊວລ໌, ການຈັດຫາເຊວລ໌ແມ່ນຂັ້ນຕອນທີ່ງ່າຍທີ່ສຸດໃນການເຮັດຜິດ — ແລະເປັນໜຶ່ງໃນປັດໄຈທີ່ສຳຄັນທີ່ສຸດທີ່ສົ່ງຜົນຕໍ່ອາຍຸການໃຊ້ງານ.
  • ປ້າມສະແດງຕະຫຼາດ 'Grade A' ບໍ່ມີມາດຕະຖານດຽວກັນທົ່ວໂລກ. ການຈັດສົ່ງຈາກຜູ້ສະໜອງດຽວກັນອາດຈະມາຈາກແຖວການຜະລິດທີ່ແຕກຕ່າງກັນ, ແລະຄວາມແຕກຕ່າງດ້ານຄວາມຈຸກອາດເຖິງ 5%.
  • ການຢືນຢັນເຊວລ໌ບໍ່ສາມາດອີງໃສ່ເອກະສານຂໍ້ມູນດຽວ. ຕ້ອງຢືນຢັນດ້ວຍຫຼັກຖານສີ່ດ້ານທີ່ເປັນອິດສະຫຼະຕໍ່ກັນ: ການຕິດຕາມລຸ້ນ, ລາຍງານການທົດສອບຄວາມຈຸກ, ຄວາມເໝືອນກັນຂອງຄວາມຕ້ານທາງພາຍໃນ, ແລະຄວາມຖືກຕ້ອງດ້ານມິຕິ.
  • ຄວາມຖືກຕ້ອງດ້ານມິຕິຂອງເຊວລ໌ LiFePO4 ຮູບສີ່ແຈທີ່ມີຄວາມຈຸກ 280Ah–314Ah ມີຜົນຕໍ່ການປະກອບໂດຍກົງ. ເຖິງແມ່ນວ່າມິຕິທີ່ກຳນົດໄວ້ຈະເໝືອນກັນ, ເຊວລ໌ທີ່ຈັດສົ່ງຈາກແຖວຜະລິດທີ່ແຕກຕ່າງກັນອາດມີຄວາມແຕກຕ່າງຈົນເຖິງ 1–2mm.
  • ຊຸດກ່ອງແບດເຕີ່ຣີ່ JKESS 16S (4U / 6U) ໃຊ້ BMU-H5-16, ມີຂອບເຂດການວັດແທກຄ່າຄວາມຕ່າງ» 1–4.5V ແລະຄວາມຖືກຕ້ອງ ±0.005V. ຂອບເຂດຄ່າຄວາມຕ່າງນີ້ເປັນຂໍ້ຈຳກັດທີ່ສຳຄັນເມື່ອເລືອກເຊວລ໌ເພື່ອໃຊ້ຢູ່ໃນຊຸດຢ່າງປອດໄພ.

ເປັນຫຍັງການຈັດຫາເຊວລ໌ຈຶ່ງເປັນຂັ້ນຕອນທີ່ມີຄວາມສ່ຽງສູງທີ່ສຸດໃນໂຄງການ BESS ຂອງທ່ານ

ການເລືອກຮູບແບບຊຸດ JKESS — ກ່ອງປ້ອມ, BMS, ແລະ ລວມທັງສາຍໄຟທີ່ບໍ່ມີເຊວ (cells) — ໃຫ້ຜູ້ຊື້ B2B ມີຄວາມຍືດຫວຽນດ້ານຕົ້ນທຶນຢ່າງໃຫຍ່ຫຼວງ ແລະ ຄວາມຄວບຄຸມໃນການຈັດຫາ. ຄວາມຍືດຫວຽນນີ້ຍັງສ້າງຄວາມຮັບຜິດຊອບອັນໜຶ່ງທີ່ບໍ່ສາມາດໂອນໃຫ້ຜູ້ອື່ນໄດ້: ການμຕັດສິນໃຈເລືອກຊື້ເຊວ.

ເຊວມັກຈະຄິດເປັນ 50%–60% ຂອງຕົ້ນທຶນລະບົບເກັບພະລັງງານທັງໝົດ, ແລະ ບັນຫາທີ່ກ່ຽວຂ້ອງກັບເຊວສາມາດຄິດເປັນຫຼາຍກວ່າ 70% ຂອງຄວາມລົ້ມເຫຼວທັງໝົດຂອງລະບົບ. ແຕ່ຢ່າງໃດກໍຕາມ, ຜູ້ຊື້ B2B ຈຳນວນຫຼາຍຍັງຄົງຊື້ເຊວອີງຕາມເອກະສານ PDF ຈາກຜູ້ສະໜອງ ແລະ ຄຳສັນຍາດ້ວຍวาຈາວ່າ “ເຫຼົ່ານີ້ແມ່ນເຊວຊັ້ນ A ດີທີ່ສຸດຂອງພວກເຮົາ.”

ບັນຫາຄື “ຊັ້ນ A” ສາມາດໝາຍເຖິງສິ່ງທີ່ຕ່າງກັນຫຼາຍຫຼາຍລະຫວ່າງຜູ້ສະໜອງແຕ່ລະຄົນ. ສຳລັບຜູ້ສະໜອງຄົນໜຶ່ງ ອາດໝາຍເຖິງຄວາມຈຸກຳທີ່ເທົ່າກັບຫຼືສູງກວ່າ 95% ຂອງຄ່າທີ່ກຳນົດໄວ້; ແຕ່ສຳລັບຜູ້ສະໜອງອີກຄົນໜຶ່ງ ອາດຈະໝາຍເຖິງພຽງແຕ່ບໍ່ມີຄວາມເສຍຫາຍທາງດ້ານຮູບຮ່າງທີ່ເຫັນໄດ້ຢ່າງຊັດເຈນເທົ່ານັ້ນ. ໂດຍບໍ່ມີເຄືອຂ່າຍຮ່ວມທີ່ສາມາດຢືນຢັນໄດ້, ການຈັດຫາເຊວຈຶ່ງກາຍເປັນສ່ວນໜຶ່ງທີ່ຖືກຄວບຄຸມໄດ້ໜ້ອຍທີ່ສຸດຂອງໂຄງການ.

“ຊັ້ນ A” ແທ້ໆແລ້ວໝາຍເຖິງຫຍັງ: ການທົດສອບຄວາມເປັນຈິງ

ບໍ່ມີມາດຕະຖານການຈັດອັນດັບເຊວລ໌ທີ່ເປັນສາກົນໃນອຸດສາຫະກຳການເກັບຮັກສາພະລັງງານ. ນິຍາມເຮັດວຽກຕໍ່ໄປນີ້ ແມ່ນສະຫຼຸບເອົາວິທີການທົດສອບທີ່ເປີດເຜີຍຕໍ່ສາທາລະນະ ແລະ ປະສົບການໃນການຈັດຊື້ຈາກທຸລະກິດສູ່ທຸລະກິດ ເຂົ້າເປັນບ່ອນກວດສອບທີ່ເປັນປະໂຫຍດ.

ລະດັບ ຄວາມສອດຄ່ອງຂອງຄວາມຈຸ ຄວາມສອດຄ່ອງຂອງຄວາມຕ້ານທາງໃນ Rate of Self-Discharge ແຫຼ່ງທີ່ມັກໃຊ້ ລະດັບຄວາມສິ່ງໄວ
ລະດັບ A ຄວາມຈຸ ≥ 98% ຂອງຄ່າທີ່ກຳນົດ; ຄວາມແຕກຕ່າງໃນແຕ່ລະຊຸດ ≤ 1% ຄວາມແຕກຕ່າງ ≤ 5% ≤ 2% / ເດືອນ ຈັດສົ່ງຈາກໂຮງງານຜະລິດຕົ້ນຕໍ ຫຼື ຊ່ອງທາງທີ່ໄດ້ຮັບອຳນຸຍາດ ຕ່ຳ
ຄຸນນະພາບຊັ້ນ B ຄວາມຈຸ 90%–97%; ຄວາມແຕກຕ່າງໃນແຕ່ລະຊຸດ 2%–5% ຄວາມແຕກຕ່າງ 5%–15% 2%–5% ຕໍ່ເດືອນ ສິນຄ້າທີ່ເຫຼືອຈາກສິນຄ້າທັງໝົດ ຫຼື ເຊວລະທີ່ຖືກຟື້ນຟູຄືນ ກາງ
ຄຸນນະພາບຊັ້ນ C ຄວາມຈຸ < 90%; ການແຕກຕ່າງຂອງແຕ່ລະຊຸດ > 5% ຄວາມແຕກຕ່າງ 15% 5% ຕໍ່ເດືອນ ປະເພດແບດເຕີຣີ່ທີ່ຖືກຖອນອອກຈາກການໃຊ້ງານ ຫຼື ຊ່ອງທາງທີ່ບໍ່ເປັນທາງການ ສູງ
⚠️ ຄຳວ່າ “Grade A” ບໍ່ພຽງພໍເປັນຫຼັກຖານດ້ວຍຕົວເອງ. ຜູ້ສະໜອງບາງຄົນເອີ້ນຊື່ເຊວລະທີ່ມີຄຸນນະພາບຕ່ຳກວ່າໃຫ້ເປັນ Grade A ໂດຍສະເພາະໃນການຄ້າຂ້າມຊາຍແດນ ໂດຍທີ່ການຢືນຢັນອາດຈະຍາກ. ຜູ້ຊື້ຄວນຂໍບົດລາຍງານການທົດສອບຈາກບຸກຄົນທີສາມທີ່ເປັນທີ່ນ່າເຊື່ອຖືໄດ້ ແທນທີ່ຈະອີງໃສ່ເອກະສານຂໍ້ມູນທີ່ຜູ້ສະໜອງຈັດຕັ້ງຂຶ້ນເທົ່ານັ້ນ.

ບັນຊີການກວດສອບ 7 ຂັ້ນຕອນສຳລັບເຊວລະ BESS 16S

ໃຊ້ບັນຊີນີ້ເພື່ອປະຕິບັດການກວດສອບເຊວລະເຂົ້າມາໃຫ້ສຳເລັດພາຍໃນ 48 ຊົ່ວໂມງຫຼັງຈາກການຈັດສົ່ງ ເພື່ອໃຫ້ບັນຫາຖືກຄົ້ນພົບກ່ອນທີ່ສິດທິໃນການສ่งຄືນ ຫຼື ການຮ້ອງຂໍຈະເສື່ອມສູນ.

  1. ຢືນຢັນຄວາມສາມາດຕິດຕາມຊຸດຂອງສິນຄ້າ ຂໍບັນທຶກການຜະລິດເດີມທີ່ເຊື່ອມໂຍງກັບເລກທີ່ຊຸດຂອງເຊວ (cell batch number), ບໍ່ແມ່ນເອກະສານຂໍ້ມູນທົ່ວໄປ (generic datasheet). ຢືນຢັນວ່າເຊວທັງໝົດໃນຊຸດດຽວກັນມີວັນທີຜະລິດແລະແຖວຜະລິດເດີມດຽວກັນ; ການປະປົນຊຸດ (mixed batches) ອາດເຮັດໃຫ້ຄວາມແຕກຕ່າງດ້ານຄວາມຈຸກັບຄວາມຕ້ານພາຍໃນເພີ່ມຂຶ້ນ.
  2. ຢືນຢັນບົດລາຍງານການທົດສອບຄວາມຈຸ ຕ້ອງການບົດລາຍງານການຈັດລຽງຄວາມຈຸໃນລະດັບຊຸດ (batch-level capacity-sorting report) ທີ່ສະແດງອຸນຫະພູມທີ່ທົດສອບ, ອັດຕາ C-rate, ແລະ ຄ່າໄລຍະທີ່ຕັດ (cutoff voltage). ການທົດສອບຄວາມຈຸຄວນດຳເນີນທີ່ອຸນຫະພູມ 25°C ແລະ ອັດຕາ 0.5C, ໂດຍຄວາມຈຸທີ່ລາຍງານຕ້ອງເທົ່າກັບຫຼືສູງກວ່າ 98% ຂອງຄວາມຈຸທີ່ກຳນົດໄວ້ (nominal).
  3. ຢືນຢັນຄວາມເໝືອນກັນດ້ານຄວາມຕ້ານພາຍໃນ ຂໍຂໍ້ມູນການແຈກຢາຍຄວາມຕ້ານພາຍໃນ AC (AC internal resistance) ທີ່ວັດແທກທີ່ຄວາມຖີ່ 1kHz ໃນລະດັບຊຸດ. ຄ່າຄວາມແຕກຕ່າງມາດຕະຖານ (standard deviation) ຄວນບໍ່ເກີນ 5% ຂອງຄ່າສະເລ່ຍຂອງຊຸດ. ເຊວທີ່ມີຄວາມແຕກຕ່າງດ້ານຄວາມຕ້ານພາຍໃນຫຼາຍກວ່າ 10% ຄວນບໍ່ຖືກປະປົນກັນໃນສາຍ 16S ເດີມ.
  4. ຢືນຢັນຄວາມຖືກຕ້ອງດ້ານຂະໜາດ ຂະໜາດມາດຕະຖານສຳລັບເຊວເລີ້ນຮູບສີ່ແຈ 280Ah / 314Ah ແມ່ນ 174 × 72 × 207 ມມ, ແຕ່ຂະໜາດການຜະລິດທີ່ແທ້ຈິງອາດແຕກຕ່າງໄປ 1–2 ມມ. ເລືອກເອົາເຊວເລີ້ນຢ່າງສຸ່ມ 5–10 ເຊວເລີ້ນຫຼັງຈາກຈັດສົ່ງ ແລ້ວວັດແທກຄວາມຍາວ, ຄວາມກວ້າງ ແລະ ຄວາມສູງເພື່ອຢືນຢັນວ່າເຊວເລີ້ນເຫຼົ່ານີ້ເຂົ້າກັບແຜ່ນຂ້າງ ແລະ ແຜ່ນທ້າຍຂອງມໍດູນໃນຊຸດ.
  5. ຢືນຢັນອັດຕາການຖ່າຍທອນຕົວເອງ ເກັບຮັກສາເຊວເລີ້ນທີ່ SOC 50% ໃນເວລາ 7 ມື້ ແລ້ວວັດແທກການຫຼຸດລົງຂອງຄ່າຄວາມຕ້ານ. ເຊວເລີ້ນທີ່ມີອັດຕາການຖ່າຍທອນຕົວເອງເກີນ 2% ຕໍ່ເດືອນ ຕ້ອງຖືກແຍກອອກ ແລະ ບໍ່ຄວນນຳໃຊ້ໃນແຖວການຕໍ່ເຊື່ອມຕໍ່ກັນ.
  6. ຢືນຢັນສະພາບການທາງຮ່າງກາຍ ກວດສອບຂ້າງຕົ້ນຂອງເຊວເລີ້ນເພື່ອຊອກຫາການເກີດເປື່ອຍ, ການເບິ່ງເປື່ອຍ ຫຼື ອາການເສຍຫາຍ. ຢືນຢັນວ່າລະບົບປ່ອຍຄວາມກົດດັນອອກມີຄວາມເປັນປົກກະຕິ, ການຫຸ້ມຫໍ່ບໍ່ມີການບຸບ, ແລະ ປ້າຍ QR / ປ້າຍຊຸດຜະລິດມີຄວາມຊັດເຈນ ແລະ ອ່ານໄດ້ດີ.
  7. ຢືນຢັນຄວາມເໝືອນກັນຂອງຊ່ວງຄ່າຄວາມຕ້ານຂອງ BMS JKESS BMU-H5-16 ສະຫນັບສະຫນູນຊ່ວງການວັດແທກ 1–4.5V. ການຈັດຕັ້ງຄ່າ LiFePO4 16S ມີຄ່າຄວາມຕ້ານປະມານ 3.65V ຕໍ່ເຊວເລີ້ນເມື່ອເຕັມ ແລະ 2.5V ເມື່ອເກືອບຫຼົດ. ຢືນຢັນວ່າຄ່າຄວາມຕ້ານຈຸດຕັດຂອງການຊາດ ແລະ ການຄາຍພະລັງງານຢູ່ພາຍໃນຊ່ວງນີ້ ແລະ ວ່າເຄມີສານທີ່ໃຊ້ແມ່ນ LiFePO4.

ຊັ້ນຄຸນນະພາບ A ແລະ ຊັ້ນຄຸນນະພາບທີ່ຖືກປະກາດວ່າເປັນຂະຫນາດທີ່ບໍ່ຜ່ານ: ສິ່ງທີ່ແຍກອອກຈາກກັນໃນທາງປະຕິບັດ

ຢືນຢັນວ່າເປັນຊັ້ນຄຸນນະພາບ A

  • ✅ ຄວາມແຕກຕ່າງຂອງຄວາມຈຸຂອງແຕ່ລະຊຸດ ≤ 1%
  • ✅ ຄວາມແຕກຕ່າງມາດຕະຖານຂອງຄວາມຕ້ານທາງໃນ ≤ 5%
  • ✅ ອັດຕາການສູນເສຍພະລັງງານດ້ວຍຕົວເອງ ≤ 2% ຕໍ່ເດືອນ
  • ✅ ຄວາມຖືກຕ້ອງຂອງຂະຫນາດ ±0.5mm
  • ✅ ມີຂໍ້ມູນການຕິດຕາມທີ່ມາຂອງແຕ່ລະຊຸດເດີມ
  • ✅ ລາຍງານການທົດສອບຈາກບຸກຄົນທີສາມສາມາດຢືນຢັນໄດ້
  • ✅ ປະສິດທິພາບໃນວຟົງທຳອິດ ≥ 99%
  • ✅ ຄວາມຈຸທີ່ໃຊ້ໄດ້ຂອງແຜງແບດເຕີຣີ່ 16S ທີ່ຄາດວ່າຈະໄດ້ຮັບ ≥ 98%
  • ✅ ການດຸລະສະເໝີທີ່ເປີດໃຊ້ງານໄດ້ສາມາດຊົດເຊີຍໄດ້ພາຍໃນບໍ່ກີ່ຄື່ນ
ຜົນໄດ້ຮັບ: ຄວາມຈຸທີ່ຄົງເຫຼືອຫຼັງຈາກ 10 ປີ ≥ 80%

ສິນຄ້າທີ່ຖືກປ້າມໃໝ່

  • ❌ ຄວາມແຕກຕ່າງຂອງຄວາມຈຸໃນແຕ່ລະຊຸດ 3%–8%
  • ❌ ຄວາມແຕກຕ່າງມາດຕະຖານຂອງຄວາມຕ້ານພາຍໃນ 10%–20%
  • ❌ ອັດຕາການສູນເສຍພະລັງງານດ້ວຍຕົວເອງ 3%–8% ຕໍ່ເດືອນ
  • ❌ ຄວາມທົນທານດ້ານຂະໜາດ ±2mm
  • ❌ ຂໍ້ມູນຊຸດສິນຄ້າບໍ່ຄົບຖ້ວນ ຫຼື ບໍ່ຊັດເຈນ
  • ❌ ມີເພີຍງເອກະສານຂໍ້ມູນຈາກຜູ້ສະໜອງເທົ່ານັ້ນ
  • ❌ ປະສິດທິພາບໃນວຟັງທຳອິດ 95%–97%
  • ❌ ຄວນໄດ້ຄວາມຈຸກທີ່ໃຊ້ໄດ້ຂອງແບດເຕີຣີ່ 16S ຢູ່ລະຫວ່າງ 85%–92%
  • ❌ ການຖ່ວງສົມທີ່ເປີດໃຊ້ຢູ່ 2A ອາດຈະບໍ່ພໍທີ່ຈະຊົດເຊີຍ
ຜົນ: ຄວາມຈຸກອາດຈະຫຼຸດລົງເຫຼືອ 70% ຫຼັງຈາກ 3–5 ປີ

ເປັນຫຍັງຄວາມແຕກຕ່າງຂອງເຊວລ້ຽນເລັກນີ້ຈຶ່ງກາຍເປັນການສູນເສຍທີ່ລະດັບແບດເຕີຣີ່ທັງໝົດ

  • ສາຍ 16S ມີເຊວລ້ຽນ 16 ຕົວເຊື່ອມຕໍ່ກັນແບບຕໍ່ເນື່ອງ, ແລະເຊວລ້ຽນທີ່ອ່ອນທີ່ສຸດຈະກຳນົດຄວາມຈຸກທີ່ໃຊ້ໄດ້ຂອງສາຍນີ້.
  • ຖ້າຄວາມແຕກຕ່າງຂອງຄວາມຈຸກໃນເຊວລ້ຽນ 16 ຕົວແມ່ນ 1%, ຄວາມຈຸກທີ່ໃຊ້ໄດ້ຂອງແບດເຕີຣີ່ຈະຫຼຸດລົງປະມານ 1%.
  • ຖ້າຄວາມແຕກຕ່າງຂອງຄວາມຈຸກແມ່ນ 5%, ຄວາມຈຸກທີ່ໃຊ້ໄດ້ຂອງແບດເຕີຣີ່ຈະຫຼຸດລົງປະມານ 5%.
  • ຖ້າຄວາມແຕກຕ່າງຂອງຄວາມຈຸກແມ່ນ 10%, ຄວາມຈຸກທີ່ໃຊ້ໄດ້ຂອງແບດເຕີຣີ່ຈະຫຼຸດລົງປະມານ 10%.

ຕົວຢ່າງ 257 kWh: ສຳລັບລະບົບ 257 kWh ທີ່ຈັດຕັ້ງເປັນ 16S × 314 Ah × 3.2 V × 16 ແຕ່ງ, ການສູນເສຍຄວາມຈຸກ 10% ຈະຫຼຸດລົງປະມານ 25.7 kWh ຂອງຄວາມຈຸໃຊ້ໄດ້. ຖ້າໃຊ້ຢ່າງເຕັມທີ່ວັນລະໜຶ່ງ ໃນໄລຍະ 10 ປີ ນີ້ຈະເທົ່າກັບປະມານ 93,805 kWh ຂອງພະລັງງານທີ່ສູນເສຍໄປທັງໝົດໃນຊ່ວງອາຍຸການຂອງແບດເຕີຣີ.

ການຈັບຄູ່ເຊວລ໌ຂອງທ່ານເຂົ້າກັບຊຸດກ່ອງແບດເຕີຣີ JKESS Slave 16S

ຊຸດ JKESS 4U ແລະ 6U ໃຊ້ BMU-H5-16 ເປັນຫົວໃຈຄວບຄຸມເຊວລ໌ ແລະ ສະໜັບສະໜູນການຕໍ່ເຊວລ໌ LiFePO4 ແບບ 16S. ກະລຸນາກວດສອບຂໍ້ຈຳກັດດ້ານເຕັກນິກຕໍ່ໄປນີ້ກ່ອນຈະສັ່ງຊື້ເຊວລ໌.

ຄ່າພາລາມິເຕີ ຄວາມຕ້ອງການຂອງຊຸດ JKESS ການກວດສອບການຈັດຫາເຊວລ໌
ເคมິສຕີ ຄົວມີຊີວິດPO4 ຫ້າມປະນົງເຂົ້າກັບແບດເຕີຣີລິດຽມເທີເນີຣີ, ແບດເຕີຣີຊີເນີອຸມ, ຫຼື ເຄມີອື່ນໆ
ຮູບແບບເຊວລ໌ ກ່ອງທີ່ເຮັດຈາກອະລູມິເນີ້ມ ຮູບສີ່ແຈ ເຊວເຊວປະເພດຖົງ ແລະ ປະເພດຖົງກະໂຕງບໍ່ເໝາະສົມສຳລັບຊຸດນີ້
ຂະໜາດຄວາມສາມາດ 280Ah–314Ah ຄວນຢູ່ໃນຂອບເຂດທີ່ແນະນຳ ແລະ ຄວນໃຫ້ຄວາມສຳຄັນກັບຄວາມເປັນເອກະພາບຂອງແຕ່ລະຊຸດ
ຕົວເລກສາກົດແບບຫຼືກຳລັງເຕັມທີ່ 3.2V ປະມານ 3.65V ເມື່ອໄດ້ຮັບປະຈຸໄຟເຕັມ ແລະ 2.5V ເມື່ອເກືອບຫຼາຍ
ອັດຕາການຖອນໄຟຢ່າງຕໍ່ເນື່ອງ 0.5C ບໍ່ໄດ້ອອກແບບມາເພື່ອຖອນໄຟຢ່າງຕໍ່ເນື່ອງທີ່ 1C ຫຼື ສູງກວ່າ
ຄວາມເປົ້ງ (ຍາວ × ອາຍ × ຫູ້) 174 × 72 × 207 ມມ ຄວາມເປັນໄປໄດ້ທີ່ແທ້ຈິງຂອງເຊວເຊວຄວນຢູ່ໃນຂອບເຂດ ±1 ມມ
ປະເພດ Terminal ສະຕຸດ M6 ຮูບຮ່າງຂອງເທີມິນອລ໌ຕ້ອງສອດຄ່ອງກັບຮູບແບບຂອງຮູທີ່ຢູ່ໃນບັດເບີ
ຊ່ອງເວລາທີ່ໃຊ້ເພື່ອວັດແທກຄ່າຄວາມຕ້ານ 1–4.5V (BMU-H5-16) ຄ່າຄວາມຕ້ານຂອງເຊວເລັກຕ້ອງຢູ່ໃນຊ່ວງທີ່ໃຊ້ວັດແທກ
JKESS ບໍ່ໄດ້ຂາຍເຊວເລັກ. ຍຸດທະສາດນີ້ເຮັດໃຫ້ຜູ້ຊື້ສາມາດເລືອກຜູ້ສະໜອງເຊວເລັກຕາມງົບປະມານຂອງໂຄງການ ຄວາມພ້ອມໃນການຈັດສົ່ງ ແລະ ຄວາມສຳພັນໃນຫຼວງສາຍການສະໜອງ ໃນຂະນະທີ່ JKESS ຈັດສົ່ງ ແລະ ສາມາດທົດສອບອຸປະກອນ BMS ແລະ ລວມທັງເຄັບເບີ ແລະ ການຫໍ່ຫຸ້ມຖາດແບດເຕີຣີກ່ອນຈະສົ່ງອອກ.
ຈຸດເຊື່ອມຕໍ່ຜະລິດຕະພັນຂອງ JKESS: BMU-H5-16 · HV-B6U · ຊຸດ 4U · HV-BC250 · HV-BC150-100A · ການຖ່າຍໂອນພະລັງງານຢ່າງເຄື່ອນໄຫວ 2A · ຄວາມຖືກຕ້ອງໃນການວັດແທກ 0.005V · ຮູບແບບ 16S · ເຊວເລັກ LiFePO4 ຮູບສີ່ແຈທີ່ມີຄວາມຈຸ 280–314Ah · ມີຂະໜາດເປົ້າໝາຍ 174×72×207mm · ຊ່ອງເວລາທີ່ໃຊ້ວັດແທກຄ່າຄວາມຕ້ານຂອງເຊວເລັກ 1–4.5V · ມາດຕະຖານການສື່ສານ CAN/RS485 · ຊ່ວງລະບົບຄວາມຕ້ານສູງ 80–1000V.

ຕົ້ນການຕັດສິນໃຈຂອງຜູ້ຊື້ B2B

  1. ຢືນຢັນຊ່ວງຄ່າຄວາມຕ້ານຂອງລະບົບ → 80–1000 ວັດທະນະພາບ DC, ຂຶ້ນກັບຈຳນວນຂອງບ່ອງຍ່ອຍທີ່ເຊື່ອມຕໍ່ກັນແບບຕໍ່ເປັນລຳດັບ.
  2. ກຳນົດຈຳນວນຂອງບ່ອງຍ່ອຍ → 4–16 ໜ່ວຍ, ສອດຄ່ອງກັບປະມານ 64–256 kWh.
  3. ຄຳນວນຈຳນວນເຊວເຊວທັງໝົດ → 16 ເຊວເຊວຕໍ່ບ່ອງ × ຈຳນວນບ່ອງຍ່ອຍ.
  4. ເລືອກຄວາມຈຸຂອງເຊວເຊວ → 280 Ah / 302 Ah / 304 Ah / 314 Ah, ເປັນທີ່ຕ້ອງການໃຫ້ມາຈາກລຸ້ມເດັກດຽວກັນ.
  5. ເລືອກຜູ້ສະໜອງເຊວເຊວ → ຕ້ອງການການຕິດຕາມລຸ້ມເດັກໄດ້ ແລະ ລາຍງານການທົດສອບຈາກບຸກຄົນທີສາມ.
  6. ດຳເນີນການການຢືນຢັນເຂົ້າມາ 7 ຂັ້ນຕອນ → ເຮັດໃຫ້ສຳເລັດພາຍໃນ 48 ຊົ່ວໂມງ ແລະ ຮັກສາສິດທິໃນການຄືນສິນຄ້າສຳລັບສິນຄ້າທີ່ບໍ່ເປັນໄປຕາມເງື່ອນໄຂ.
  7. ປະກອບແທງ 8S → ໃຊ້ແຖບປິດທ້າຍ, ແຖບດ້ານຂ້າງ, ແຜ່ນ epoxy, ແລະ ບັດບັດບາຣ໌ທີ່ຈັດຫາໃຫ້.
  8. ເຊື່ອມຕໍ່ເປັນ 16S → ໃຊ້ເຄເບິ້ນໄຟຟ້າຂອງ PACK ແລະ ເຄເບິ້ນ CCS.
  9. ເປີດໄຟຟ້າ ແລະ ຕິດຕັ້ງ → ຕັ້ງຄ່າການກວດສອບຄ່າຄວາມຕ້ານຂອງແຕ່ລະ slave-box, ອຸນຫະພູມ, ແລະ ສະຖານະການຖ່ວງດຸນດ້ວຍ LCD ຂອງ master-control ຫຼື ຜ່ານແອັບ.

ຂໍ້ຜິດພາດ 5 ຂໍ້ໃນການຈັດຫາເຊວເຊວທີ່ເຮັດໃຫ້ເສດຖະກິດຂອງໂຄງການລົ້ມສະລາຍ

ຂໍ້ຜິດພາດທີ 1: ເປີຽບທຽບລາຄາໂດຍບໍ່ຢືນຢັນຄວາມເປັນເອກະພາບຂອງແຕ່ລະຊຸດ

ເຊວເຊວທີ່ຂາຍວ່າເປັນ 'ລະດັບດຽວກັນ' ຈາກຊຸດທີ່ແຕກຕ່າງກັນອາດຈະແຕກຕ່າງກັນໄດ້ເຖິງ 5% ໃນດ້ານຄວາມຈຸ. ການປະຢັດລາຄາ 5% ອາດຈະຖືກຊົດເຊີຍດ້ວຍການຫຼຸດລົງ 10% ຂອງຄວາມຈຸທີ່ໃຊ້ໄດ້ຂອງແຖງ.

ຂໍ້ຜິດພາດທີ 2: ການບໍ່ສົນໃຈຄວາມເປັນໄປໄດ້ຂອງຂະໜາດ

ການທີ່ຂະໜາດທີ່ກຳນົດໄວ້ເທົ່າກັນບໍ່ໄດ້ຮັບປະກັນວ່າຂະໜາດທີ່ແທ້ຈິງຈະເທົ່າກັນ. ຄວາມແຕກຕ່າງ 1–2 ມີລີເມີເຕີອາດຈະເຮັດໃຫ້ບໍລິການເຊວເຊວບໍ່ສາມາດຕິດຕັ້ງເຂົ້າໄປໃນກ່ອງເຄື່ອງໄດ້. ກະລຸນາເກັບຕົວຢ່າງແລະວັດແທກເຊວເຊວພາຍໃນ 48 ຊົ່ວໂມງຫຼັງຈາກຮັບເຂົ້າ.

ຂໍ້ຜິດພາດທີ 3: ການບໍ່ກວດສອບຊ່ວງຄ່າຄວາມຕ້ານທີ່ BMS ສາມາດຮັບໄດ້ກ່ອນການຊື້

ຊ່ວງການວັດແທກຂອງ JKESS BMU-H5-16 ແມ່ນ 1–4.5V. ຖ້າຄ່າຄວາມຕ້ານເມື່ອໄລ່ສູງສຸດຂອງເຊວເຊວເກີນ 4.5V, ເຊວເຊວນີ້ຈະບໍ່ສາມາດໃຊ້ໄດ້ພາຍໃນຊ່ວງການວັດແທກທີ່ກຳນົດໄວ້ຂອງຊຸດນີ້.

ຂໍ້ຜິດພາດທີ 4: ການປະສົມບຸກຄົນທີ່ແຕກຕ່າງກັນ ຫຼື ຜູ້ສະໜອງທີ່ແຕກຕ່າງກັນເຂົ້າໃນສາຍ 16S ເດີ່ມດຽວກັນ

ການປະສົມບຸກຄົນທີ່ແຕກຕ່າງກັນພາຍໃນສາຍ 16S ເດີ່ມດຽວກັນອາດຈະເຮັດໃຫ້ຄວາມບໍ່ສົມດຸນລະຫວ່າງເຊວເຊວເລີ່ມເລີງໄວຂຶ້ນ. ເຖິງແມ່ນວ່າຈະມີລະບົບການປົກປ້ອງຄວາມສົມດຸນທີ່ມີຄວາມເຂັ້ມແຂງ 2A, ຄວາມແຕກຕ່າງທີ່ຮຸນແຮງອາດຈະເກີນຂອບເຂດການປົກປ້ອງທີ່ເປັນໄປໄດ້ຂອງລະບົບ.

ຂໍ້ຜິດພາດທີ 5: ການຂ້າມການທົດສອບການສູນເສຍພະລັງງານດ້ວຍຕົວເອງ

ເຊວເຊວທີ່ມີອັດຕາການສູນເສຍພະລັງງານດ້ວຍຕົວເອງສູງຈະດຶງພະລັງງານທີ່ໃຊ້ໄດ້ອອກຈາກສາຍເຊວເຊວຢ່າງຕໍ່ເນື່ອງ. ບັນຫານີ້ອາດຈະບໍ່ເຫັນໄດ້ຊັດເຈນເວລາທີ່ຮັບເຂົ້າ, ແຕ່ຫຼັງຈາກການໃຊ້ງານເປັນເວລາຫຼາຍເດືອນ ອາດຈະເກີດເປັນຄວາມບໍ່ສົມດຸນຂອງເຊວເຊວທີ່ຄົງທີ່.

ຄໍາ ຖາມ ທີ່ ມັກ ຖາມ

ເປັນຫຍັງ JKESS ຈຶ່ງຂາຍຊຸດກ່ອງຖ້າແບດເຕີຣີ່ໂດຍບໍ່ມີເຊວລ໌?

JKESS ຂາຍຊຸດກ່ອງຖ້າແບດເຕີຣີ່ HV ເປັນກ່ອງທີ່ເຮັດຈາກແຜ່ນເຫຼັກທີ່ມີອຸປະກອນ BMS, ແທັງເຄື່ອງສາຍໄຟ ແລະ ສ່ວນປະກອບຈັດການອຸນຫະພູມິຕິດຕັ້ງຢູ່ໃນນັ້ນແລ້ວ. ການຂາຍໂດຍບໍ່ມີເຊວລ໌ຈະເຮັດໃຫ້ຜູ້ຊື້ B2B ມີຄວາມຍືດຫຍຸ່ນໃນການເລືອກຊື້ເຊວລ໌ LiFePO4 ຕາມຫຼັກສາກົນການສະໜອງ, ເງິນທຶນ ແລະ ເວລາຂອງໂຄງການຂອງຕົນເອງ. ນອກຈາກນີ້ ການນີ້ຍັງຊ່ວຍຫຼີກເວັ້ນຄວາມສັບສົນຂອງກົດໝາຍການຂົນສົ່ງແບດເຕີຣີ່ລີເທີຽມລະຫວ່າງປະເທດ, ເນື່ອງຈາກເຊວລ໌ເປັນວັດຖຸທີ່ຢູ່ໃຕ້ກົດໝາຍການຂົນສົ່ງທີ່ເຂັ້ມງວດກວ່າກ່ອງເปล່າ.

ເຊວລ໌ປະເພດໃດ ແລະ ຂະໜາດໃດທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້ກັບຊຸດກ່ອງຖ້າແບດເຕີຣີ່ HV 16S ຂອງ JKESS?

ຊຸດກ່ອງຖ້າແບດເຕີຣີ່ HV 16S ຂອງ JKESS (ຮຸ່ນ 4U ແລະ 6U) ຖືກອອກແບບມາສຳລັບເຊວລ໌ LiFePO4 ປະເພດ prismatic ທີ່ມີຄວາມຈຸ 280–314 Ah. ຂະໜາດມາດຕະຖານຂອງເຊວລ໌ແມ່ນ 174 × 72 × 207 mm. ອຸປະກອນ BMU-H5-16 ສາມາດວັດແທກຄ່າຄວາມຕ່າງ»ຂອງແຕ່ລະເຊວລ໌ໄດ້ໃນໄລຍະ 1–4.5 V. ເຊວລ໌ປະເພດ cylindrical ແລະ pouch ບໍ່ເຂົ້າກັນກັບການອອກແບບຊຸດນີ້.

ຂ້ອຍຈະຢືນຢັນໄດ້ແນວໃດວ່າເຊວລ໌ຂອງຂ້ອຍແມ່ນ Grade A ແທ້ໆ?

ບໍ່ມີມາດຕະຖານສາກົນສຳລັບ 'ຄຸນນະພາບຊັ້ນ A' ໃນອຸດສາຫະກຳການເກັບຮັກສາພະລັງງານ. ການຢືນຢັນຕ້ອງອີງໃສ່ຫຼັກຖານທີ່ເປັນອິດສະຫຼະ: ການຕິດຕາມແຕ່ລະຊຸດຈາກຜູ້ຜະລິດຕົ້ນສຳເລັດ, ລາຍງານການທົດສອບຄວາມຈຸຂອງບໍລິສັດທີສາມທີ່ອຸນຫະພູມ 25°C ແລະ ອັດຕາ 0.5C, ຂໍ້ມູນການແຈກຢາຍຄ່າຄວາມຕ້ານທາງໄຟຟ້າ AC ທີ່ສະແດງໃຫ້ເຫັນວ່າຄ່າສ່ວນເບິ່ງແຕ່ມາດຕະຖານ (standard deviation) ເທົ່າກັບຫຼືຕ່ຳກວ່າ 5%, ການວັດແທກຂະໜາດຂອງເຊວເລັກທີ່ເລືອກເອົາຢ່າງສຸ່ມ, ແລະ ການທົດສອບການສູນເສຍພະລັງງານດ້ວຍຕົວເອງເປັນເວລາ 7 ມື້. ຢ່າອີງເພີ່ງແຕ່ເອກະສານຂໍ້ມູນທີ່ຜູ້ສະໜອງຈັດທຳຂຶ້ນເອງເທົ່ານັ້ນ.

ຂອບເຂດຄວາມເປັນໄປໄດ້ຂອງຂະໜາດເຊວເລັກໃນຊຸດ JKESS ແມ່ນເທົ່າໃດ?

ຊຸດກ່ອງຖ່ານໄຟ JKESS 16S ແມ່ນອອກແບບມາສຳລັບເຊວເລັກທີ່ມີຂະໜາດ 174 × 72 × 207 ມີລີເມີເຕີ ໂດຍມີຂອບເຂດຄວາມເປັນໄປໄດ້ຂອງຂະໜາດເທົ່າກັບ ±1 ມີລີເມີເຕີ. ຖ້າເກີນຂອບເຂດນີ້ອາດຈະເຮັດໃຫ້ເຊວເລັກບໍ່ສາມາດຕິດຕັ້ງເຂົ້າໄປໃນແຖວຂ້າງ ແລະ ແຖວທ້າຍຂອງແມ່ແບບໄດ້ຢ່າງດີ ຫຼື ອາດຈະເຮັດໃຫ້ການກົດເຂົ້າໄປມີຄວາມບໍ່ເທົ່າທຽມກັນ. ກະລຸນາວັດແທກເຊວເລັກ 5–10 ຕົວທີ່ເລືອກເອົາຢ່າງສຸ່ມທັນທີທີ່ໄດ້ຮັບສິນຄ້າ ແລະ ຢືນຢັນການຕິດຕັ້ງເຂົ້າໄປໃນແມ່ແບບກ່ອນຈະນຳເອົາຊຸດທັງໝົດໄປໃຊ້ງານ.

ຂ້ອຍສາມາດປະສົມເຊວເລັກຈາກຊຸດທີ່ແຕກຕ່າງກັນໄດ້ໃນຖ່ານໄຟ 16S ເດີ່ມໆດຽວກັນຫຼືບໍ?

ການປະສົມບ່ອນໃນແຕ່ລະຊຸດ 16S ຖືກຫ້າມຢ່າງເຂັ້ມງວດ. ເຖິງແຕ່ວ່າຈະເປັນເຊວລ໌ທີ່ມາຈາກຜູ້ສະໜອງດຽວກັນ, ຄວາມແຕກຕ່າງຂອງຄວາມຈຸກໍອາດແຕກຕ່າງກັນ 2%–5% ລະຫວ່າງແຕ່ລະຊຸດ, ແລະຄວາມແຕກຕ່າງຂອງຄວາມຕ້ານທາງໃນອາດເກີນ 10%. ສິ່ງນີ້ຈະເຮັດໃຫ້ຄວາມບໍ່ສົມດຸນລະຫວ່າງເຊວລ໌ເພີ່ມຂຶ້ນ ແລະຫຼຸດລົງຄວາມຈຸທີ່ໃຊ້ໄດ້. ຖ້າການປະສົມບ່ອນເປັນສິ່ງທີ່ບໍ່ສາມາດຫຼີກເວີ່ນໄດ້, ກະລຸນາໃຊ້ເຊວລ໌ທີ່ມີຄວາມຈຸ ແລະ ຄວາມຕ້ານທາງໃນໃກ້ຄຽງກັນທີ່ສຸດ ແລະ ຕັ້ງຢືນຄວາມຖືກຕ້ອງດ້ວຍການທົດສອບການສູນເສຍພະລັງງານດ້ວຍຕົວເອງເປັນເວລາ 7 ມື້.

BMU-H5-16 ຈະປົກປ້ອງຄວາມແຕກຕ່າງຂອງເຊວລ໌ດ້ວຍການຖ່າຍໂອນພະລັງງານຢ່າງເຄື່ອນໄຫວແນວໃດ?

BMU-H5-16 ສາມາດສະໜອງການຖ່າຍໂອນພະລັງງານຢ່າງເຄື່ອນໄຫວໄດ້ສູງເຖິງ 2A ຕໍ່ແຕ່ລະຊ່ອງ ໂດຍໃຊ້ເຕັກນິກການປ່ຽນແປງ DC-DC ແບບອິນດັກທີບ. ສຳລັບເຊວລ໌ທີ່ມີຄວາມຈຸ 314Ah ທີ່ມີຄວາມແຕກຕ່າງ 0.5%, ພະລັງງານທີ່ຕ້ອງຖ່າຍໂອນແມ່ນປະມານ 1.57Ah, ເຊິ່ງຈະໃຊ້ເວລາປະມານ 47 ນາທີເພື່ອປົກປ້ອງໃນອັດຕາ 2A. ຖ້າໃຊ້ການຖ່າຍໂອນແບບບໍ່ເຄື່ອນໄຫວ (passive) ຢູ່ທີ່ 200mA, ຈະຕ້ອງໃຊ້ເວລາປະມານ 7.85 ຊົ່ວໂມງ. ການຖ່າຍໂອນແບບເຄື່ອນໄຫວບໍ່ສາມາດປົກປ້ອງຄວາມແຕກຕ່າງທີ່ຮຸນແຮງເກີນຂອບເຂດການອອກແບບ.

ອັດຕາການສູນເສຍພະລັງງານດ້ວຍຕົວເອງທີ່ແນະນຳສຳລັບເຊວລ໌ LiFePO4 ໃນລະບົບເກັບຮັກສາພະລັງງານ (BESS) ແມ່ນເທົ່າໃດ?

ສຳລັບການນຳໃຊ້ໃນລະບົບ BESS, ເຊວເລີ່ງຄວນມີອັດຕາການຖ່າຍທອນຕົວເອງບໍ່ເກີນ 2% ຕໍ່ເດືອນເມື່ອເກັບໄວ້ທີ່ SOC 50% ແລະ ອຸນຫະພູມ 25°C. ເຊວເລີ່ງທີ່ມີອັດຕາການຖ່າຍທອນຕົວເອງສູງກວ່າຈະເຮັດໃຫ້ເກີດຄວາມບໍ່ສົມດຸນຢ່າງຕໍ່ເນື່ອງໃນແຖວຂອງເຊວເລີ່ງທີ່ເຊື່ອມຕໍ່ກັນແບບ series ແລະ ອາດຈະຕ້ອງປັບສົມດຸນເປັນປະຈຳຫຼາຍຂື້ນ. ເຊວເລີ່ງທີ່ມີອັດຕາການຖ່າຍທອນຕົວເອງເກີນ 2% ຕໍ່ເດືອນຄວນຖືກແຍກອອກແລະບໍ່ນຳໄປໃຊ້ໃນແຖວຂອງເຊວເລີ່ງທີ່ເຊື່ອມຕໍ່ກັນແບບ series.

ຂ້ອຍຕ້ອງການເຊວເລີ່ງຈຳນວນເທົ່າໃດສຳລັບລະບົບ 64kWh ດ້ວຍຊຸດ JKESS?

ສຳລັບລະບົບ 64kWh ທີ່ໃຊ້ກັບກ່ອງ HV slave ຂອງ JKESS ຈຳນວນ 4 ແຜ່ນ, ທ່ານຈະຕ້ອງການເຊວເລີ່ງຈຳນວນ 64 ແຜ່ນ (16 ແຜ່ນຕໍ່ກ່ອງ × 4 ກ່ອງ). ໃນກໍລະນີທີ່ໃຊ້ເຊວເລີ່ງ LiFePO4 ຈຳນວນ 314Ah ທີ່ມີຄ່າໂທລະສາດປົກກະຕິ 3.2V, ການຈັດຕັ້ງແບບ 16S ຈະໃຫ້ຄວາມຈຸກຳລັງປະມານ 16.1kWh ຕໍ່ກ່ອງ (16 × 3.2V × 314Ah = 16.08kWh), ແລະ 4 ກ່ອງຈະໃຫ້ຄວາມຈຸກຳລັງປະມານ 64.3kWh. ຄວາມຈຸກຳລັງທີ່ໃຊ້ໄດ້ຢ່າງແທ້ຈິງຈະຂຶ້ນກັບຄວາມຈຸກຳລັງທີ່ວັດແທກໄດ້ຈິງຂອງເຊວເລີ່ງ ແລະ ສະພາບການໃຊ້ງານ.

JKESS ໃຫ້ການຊ່ວຍເຫຼືອດ້ານການຈັດຫາເຊວເລີ່ງສຳລັບລູກຄ້າ B2B ຫຼືບໍ່?

JKESS ບໍ່ຂາຍເຊວລ໌, ແຕ່ທີມງານດ້ານວິສະວະກຳຂອງພວກເຮົາສາມາດໃຫ້ຂໍ້ມູນດ້ານເຕັກນິກທີ່ຈຳເປັນສຳລັບແຕ່ລະຊຸດ, ລວມທັງປະເພດເຄມີ, ຊ່ວງຄວາມຈຸ, ມິຕິ, ຊ່ວງຄ່າໄຟຟ້າ, ແລະອັດຕາການຖ່າຍທອນ. ພວກເຮົາຍັງສາມາດທົບທວນລາຍງານການທົດສອບເຊວລ໌ຈາກບຸກຄົນທີສາມເທືອບກັບຂໍ້ກຳນົດດ້ານເຕັກນິກຂອງຊຸດ. ສຳລັບການສັ່ງຊື້ B2B ຈຳນວນໃຫຍ່, ຂໍ້ແນະນຳຜູ້ສະໜອງທີ່ໄດ້ຮັບການຢືນຢັນໃນເຂດທີ່ກ່ຽວຂ້ອງອາດຈະມີໃຫ້ຕາມການຮ້ອງຂໍ.

ເກີດຫຍັງຂຶ້ນຖ້າຂ້ອຍຕິດຕັ້ງເຊວລ໌ທີ່ບໍ່ເຂົ້າຕາມຂໍ້ກຳນົດຂອງຊຸດ?

ການຕິດຕັ້ງເຊວລ໌ທີ່ບໍ່ເຂົ້າຕາມຂໍ້ກຳນົດຂອງຊຸດ, ເຊັ່ນ: ປະເພດເຄມີທີ່ແຕກຕ່າງ, ຊ່ວງຄວາມຈຸທີ່ແຕກຕ່າງ, ມິຕິທີ່ແຕກຕ່າງ, ຫຼື ຊ່ວງຄ່າໄຟຟ້າທີ່ແຕກຕ່າງ, ອາດເຮັດໃຫ້ເກີດບັນຫາການສື່ສານກັບ BMS, ການຄຳນວນ SOC ທີ່ບໍ່ຖືກຕ້ອງ, ຄວາມບໍ່ສົມດຸນຂອງເຊວລ໌ທີ່ເກີນຄວາມສາມາດຂອງລະບົບການປົກປ້ອງ, ຫຼື ຄວາມສ່ຽງດ້ານຄວາມປອດໄພ. JKESS ບໍ່ສາມາດຮັບປະກັນປະສິດທິພາບຂອງຊຸດເມື່ອຕິດຕັ້ງເຊວລ໌ທີ່ບໍ່ເຂົ້າຕາມຂໍ້ກຳນົດ. ກະລຸນາຢືນຢັນຄ່າຂອງເຊວລ໌ທັງໝົດກ່ອນການປະກອບ.

ຕ້ອງການຄວາມຊ່ວຍເຫຼືອໃນການຢືນຢັນເຊວລ໌ສຳລັບຊຸດ JKESS ຂອງທ່ານບໍ?

ແບ່ງປັນສະເພກເຄື່ອງຂອງທ່ານ ແລະ ລາຍງານການທົດສອບກັບທີມວິສະວະກຳຂອງພວກເຮົາ. ພວກເຮົາຈະທົດສອບຕາມຄວາມຕ້ອງການດ້ານເຕັກນິກຂອງຊຸດເຄື່ອງ ແລະ ຊີ້ໃຫ້ເຫັນບັນຫາທີ່ອາດເກີດຂຶ້ນກ່ອນທີ່ທ່ານຈະເລີ່ມການປະກອບ.

ຂໍອີງຕາມລາຄາທີ່ປັບແຕ່ງໄດ້ →