JKESS ingeniørinnsikter
Få et tilbud →C&I-energilagring for svake nett og høytemperaturmiljøer: Hva endrer seg i systemdesignet?
En standard BESS som er valgt ut for et stabilt strømnett og et temperert klima kan vise seg å være utilstrekkelig på en varm, fuktig eller svak-nett-plassering. Her er de fem designendringene som skiller et gjennomførbart prosjekt fra unngåelig driftsavbrudd og garantikonflikter.
Nøkkelsidepunkter
- Svake nett og tropiske klima endrer designbegrensningene. De er grunnleggende prosjektinndata, ikke en mindre justering av en standard BESS-spesifikasjon.
- Standard BESS-designantagelser kan feile på et svakt nett: stabil spenning, jevn frekvens og kontrollerte omgivelsesforhold kan ikke tas for gitt.
- Varme og fuktighet virker gjennom ulike mekanismer. Varme akselererer cellealdring og kan øke ubalanse; fukt, kondens og saltforurensning truer isolasjonen, kontaktene og påliteligheten til kommunikasjonssystemet.
- Fem endringer er avgjørende: egnede AC-spennings- og frekvensområder, termisk nedregulering, elektronisk beskyttelse mot tre typer skade («three-proof»), en validert overføringsdesign med millisekundnøyaktighet der det kreves, samt aktiv balansering for å håndtere avvik i celle-SOC.
- Tilpass JKESS-komponenter til hele systemet. BMU-H5-16 angir opptil 2 A aktiv balansering og et elektronikkområde for driftstemperatur fra –25 °C til 85 °C. Temperaturmåling på sett-nivå, luftfuktighet på stedet, høyde over havet, batterigrenser og krav til PCS må vurderes samlet.
01 / Designproblemet
Hvorfor standard-BESS-designer svikter i svake nett og tropiske klimaer
Når en kommersiell og industriell batterilagringsløsning (C&I BESS) spesifiseres, starter mange kjøpere med antagelsene som brukes for en stabil nettstrømforsyning. På et sted med svakt strømnett må disse antagelsene testes mot målte verdier for spenning, frekvens, avbrytelsesvarighet og feiltilstander. For eksempel kan en designstudie måtte vurdere spenningsavvik på ±15 % eller mer og frekvensavvik som overstiger ±1 Hz. Dette er prosjektsenarioer som må undersøkes, ikke universelle verdier for Sørøst-Asia, Midtøsten, Afrika eller Latin-Amerika.
Det lokale klima legger på ytterligare et sett med begrensninger. En tropisk anleggsplass kan oppleve omgivelsestemperaturer over 35 °C og vedvarende relativ fuktighet over 80 %; en ørkenplass kan i stedet kombinere ekstrem varme med støv. Kystbaserte prosjekter kan møte saltforurensning. Kjølekapasitet, isolasjonskoordinering, innkapslingsbeskyttelse og kommunikasjonsruting må ta hensyn til de faktiske forholdene, inkludert kondensdannelse under daglige temperaturvariasjoner.
Resultatet av en feilmatch kan være termisk effektbegrensning, redusert bruksbar kapasitet, gjentatte nedstillinger, kommunikasjonsfeil eller isolasjonsalarmer. Et tiårsmål for et prosjekt er ikke bevis på tiårsytelse på hver enkelt plass, og verken en feilspådom på tre til fem år eller en fast levetidsutvidelse kan utledes utelukkende fra klimaforholdene. Den praktiske spørsmålet er om de valgte cellene, BMS-en, PCS-en, kjølesystemet og den skriftlige garantien alle dekker den tenkte driftssyklusen og driftsmiljøet.
02 / Sammenlign antagelsene
Standard BESS-design vs. design optimalisert for svak strømnett og høy temperatur
Illustrativ innkjøpsammenligning. Grunnleggende antakelser nedenfor er eksempler på et underbestemt prosjekt, ikke begrensninger som gjelder alle standard-BESS.
| Standard BESS Stabilt strømnett, moderate antakelser |
Optimalisert for svakt strømnett og høy temperatur |
|---|---|
| Standardantakelse Spenningsområde AC-valg basert kun på et nominelt ±10 % eksempelområde. | Optimert design AC-område tilpasset stedet Vurder avvik på ±15 % eller større der registrert; angi PCS-drift og overlevelsesatferd i henhold til lokale nettregler. |
| Standardantakelse Frekvensstabilitet Anta at 50/60 Hz holder seg innenfor et eksempel på ±0,5 Hz-bånd. | Optimert design Frekvensrespons Koordiner tillatt frekvensområde, beskyttelse og gjenoppretting ved hjelp av stedsdata. |
| Standardantakelse Uverifisert overføring Avhengig av en ekstern bryter uten å sjekke belastningsavbrudd. | Optimert design Verifisert reservemodus-overføring Angi mål for overføring i millisekunder der nødvendig, og verifiser fullstendig respons fra PCS, bryterutstyr og belastning. |
| Standardantakelse Temperert kjøling som grunnlag Dimensjoner installasjonen utelukkende basert på en 25 °C-karakteristikk. | Optimert design Redusert ytelse for varme steder Vurder forhold over 45 °C, kjøleanordninger, luftstrøm og temperaturstyrt effektbegrensning. |
| Standardantakelse Ubeskyttet elektronikk Ingen prosjektkrav til beskyttelse mot fuktighet eller forurensning. | Optimert design Trebeskyttelsesbehandling Angi konform belægning, egnet kontakter og kontroller for fuktighet, saltforurensning og soppvekst. |
| Standardantakelse Begrenset balanseringskapasitet Avhenger av fabrikkmatchinger og lavstrøms passiv balansering. | Optimert design 2 A aktiv balansering Bruk ladningsoverføring for å håndtere SOC-avvik innenfor godkjente balanseringsbetingelser. |
| Standardantakelse Grunnleggende kommunikasjonsruting Ingen ekstra vurdering av skjerming, jording eller interferens. | Optimert design Robust kommunikasjon Koordiner kabelforskyvning, skjerming, isolasjon, avslutning og feilhåndtering. |
| Standardantakelse Utsjekket garantiområde Anta at en klassifisering ved 25 °C ±5 °C også dekker stedets ekstreme forhold. | Optimert design Tydelige driftsforhold Enes skriftlig om hele systemets temperatur, fuktighet, driftssyklus og nedjusteringsvilkår. |
| Standardantakelse Geografi som en indikator Behandle en installasjon med stabil strømforsyning som en universell mal. | Optimert design Stedsbestemt anvendelse Vurder tropiske, ørken-, kyst-, avsides- og øyprosjekter basert på deres målte forhold. |
| Standardantakelse Ugrunnlagt levetid En nominell tiårsplassering uten dokumentert ytelse på en varm plass. | Optimert design Dokumentert levetidsgrunnlag Bekreft målet for prosjektlevetid med data om cellealdring, driftsgrenser, vedlikehold og avtalte garantidekkinger. |
03 / Fem endringer på systemnivå
De fem designendringene som gjør et BESS brukbart i svake nett og ved høye temperaturer
-
Bredt spennings- og frekvensområde
Skill det AC-nettverksbaserte området fra det DC-batteribaserte området. PCS-en avgjør hvordan systemet reagerer på spennings- og frekvensforstyrrelser i nettet. En BMS med rangering for 80–1000 V DC etablerer ikke i seg selv evne til å holde tilkobling ved nettforstyrrelser (ride-through) eller tillatelse til å forbli tilkoblet utenfor lokale beskyttelsesgrenser.
For nettsteder med målte spenningsvariasjoner på ca. ±15 % eller frekvensavvik på mer enn ±1 Hz, angi den tillatte PCS-spenningsområdet og systemets respons på forstyrrelser. Sjekk batteristrengens minste og største spenning over SOC og temperatur i forhold til PCS sin likestrøm-inngangsspenning. JKESS HV-mesterplattformen gir CAN/RS485-grensesnitt for integrasjon, men meldingsdefinisjoner, firmwareoppførsel og feilhåndtering må fortsatt avtales.
Valider prøvetakingsnøyaktighet og kommunikasjon ved begge spenningsendepunktene og under transiente forhold. Utvidelse av driftsvinduet må ikke svekke beskyttelse mot over- eller underspenning, anti-islanding eller andre nødvendige sikkerhetsfunksjoner.
-
Termisk styring med eksplisitt effektnedregulering
Dimensjoner for den varmeste realistiske driftsforutsetningen. En effektrating ved 25 °C er bare ett punkt på en termisk ytelseskurve. Ved 45 °C eller høyere må cellevarmeutvikling, PCS-tap, solinnstråling på kabinettet, filterbelastning, vifteytelse og strømforbruk til kjøleutstyr vurderes.
JKESS master-og-slave-settet beskriver en kontrollerbar viftekjøling og en 8-kanals NTC-følerkonfigurasjon, med et måleområde på -30 til 105 °C og en oppgitt nøyaktighet på ±2 °C. Bruk temperaturmålinger fra representativt varme punkter for å utløse viftestyring, lade-/utladegrenser og beskyttende avslutning. Sensordekning og respons tid er like viktige som antallet kanaler.
BMU-elektronikkens temperaturområde på -25 °C til 85 °C er ikke et tillatt område for lading eller utlading av battericeller. På HV-BC250-produktsiden er driftstemperaturen separat oppgitt til å være fra -20 °C til +65 °C. Hele BESS-systemet må overholde de mest begrensede kravene fra de installerte komponentene og de valgte cellene. Ventilasjon alene kan ikke kjøle celler under omgivelsestemperaturen; det kan være nødvendig med kondisjonert kjøling på stedet.
-
Tre-sikkerhetsbeskyttelse: Fuktighet, salt og mugg
Behandle fuktighet, kondens og forurensning som separate designkrav. «Tre-beskyttelses»-behandling refererer vanligvis til konformalbelægning som er ment å forbedre motstanden mot fuktighet, saltforurensning og soppvekst. Beskyttelsen som faktisk oppnås avhenger av belægningssystemet, dekket, prosesskontrollen og miljøkvalifiseringen.
For et tropisk eller kystnært prosjekt må den nødvendige kortbehandlingen spesifiseres sammen med JKESS, og bekreftelse må innhentes for den leverte konfigurasjonen. En RAL9003 signalhvit kabinettfinish gir ikke automatisk PCB-belægning, kabinettforsegling eller motstand mot salt-spray. Koblelementer, kabelforseglinger, isolasjonsavstander og jording må vurderes separat.
Bruk et kabinett og en fuktkontrollstrategi som er egnet for stedet. Ta hensyn til kondensdannelse under avkjøling eller stillstand, drenering og vedlikeholdsadgang. Belægning støtter miljøbeskyttelse, men erstatter ikke isolasjonskoordinering, et passende kabinett eller prosjektspesifikke miljøtester.
-
Millisekundbytte, verifisert ved lasten
Definer den akseptable avbruddstiden før arkitekturen velges. En produksjonslinje, en kontaktorstyrte motor, et kjølelager og en serverlast kan ha ulike toleranser for avbrudd og gjenopptakelse. Den nødvendige overføringstiden må være et målbart akseptkriterium.
JKESS sin CAN-/RS485-grensesnitt støtter samordning med en passende spesifisert PCS. En kommunikasjonsgrensesnitt eller en millisekundkommando beviser imidlertid ikke en millisekundbackupoverføring. Det totale avbruddet inkluderer nettfeildeteksjon, styring, isolasjon eller veksling, modusovergang i PCS og spenningsgjenoppretting ved lasten.
Der millisekundbackup kreves, må en passende PCS og overføringsutstyr velges, den nødvendige batterireserven opprettholdes og det integrerte systemet testes ved representativ last og SOC. Start av motor, overlast, gjentatte strømavbrott og tilkoplingsatferd må inkluderes i aksepttesten.
-
Aktiv balansering for å opprettholde konsekvent celle-SOC
Aktiv balansering håndterer ladningsujevnvekt; kjøling håndterer temperatur. Forskjeller i selvutladning, kapasitet og temperatur kan føre til at celler når sine spenningsgrenser på ulike tidspunkter. Ladeoverføring kan redusere den resulterende SOC-avviket og forbedre tilgangen til ellers utilgjengelig pakkekapasitet.
Produktspesifikasjonen for BMU-H5-16 angir opptil 2 A aktiv balansering per kanal. Aktiv balansering overfører energi mellom celler, mens passiv balansering dissiperer overskuddsladning som varme. Den tillatte SOC- og spenningsområdet, strømbegrensningen, temperaturgrensene og oppførselen for samtidige kanaler avhenger av kontrollerkonfigurasjonen; kontinuerlig 2 A-drift under alle forhold bør ikke antas.
Illustrativ beregning av ladeoverføring
Charge difference = 314 Ah × 0.5% = 1.57 Ah
Ideal balancing time = 1.57 Ah ÷ 2 A
= 0.785 h ≈ 47 minutesDette er en ideell beregning for overføring av 1,57 Ah ved en konstant nettostrom på 2 A. Den faktiske balanseringstiden avhenger av topologien, den effektive strømmen, driftsgrensene, konverteringstapene og antallet celler som krever korreksjon. Balansering gjenoppretter ikke tapt cellekapasitet og garanterer heller ikke en celletemperaturfordeling under 3 °C eller en levetidsøkning på 15–20 %.
04 / Et dimensjonerings-eksempel
Termisk nedjustering: Hva skjer når omgivelsestemperaturen når 45 °C?
Termisk nedjustering reduserer den tillatte effekten når temperaturen stiger. For en innledende dimensjoneringsberegning multipliserer du referanseeffekten med en temperaturavhengig faktor, og sjekker deretter batteri-, PCS-, kabinett- og hjelpestrøm-grensene samtidig.
Forenklet utladningseffektberegning
Available Discharge Power = Rated Power × Derating Factor (T_ambient)
| Omgivelsestemperatur | Eksempel på nedjusteringsfaktor | Utdata fra en 100 kW-rating |
|---|---|---|
| 25 °C | 1.00 | 100 kW |
| 35°C | 0.95 | 95 kW |
| 45°C | 0.85 | 85 kW |
| 55°C | 0.70 | 70 kW |
Bruk ekstrem stedstemperatur, ikke årlig gjennomsnittstemperatur. I dette eksempelet ville levering av 100 kW ved 45 °C kreve minst 100 ÷ 0,85 ≈ 117,6 kW referansekapasitet før andre begrensninger eller kjølehjelpeutstyr. Få tak i de faktiske oppladnings- og utladningsnedreguleringskurvene for det valgte systemet; en elektronikktemperaturgrense fastsetter ikke tilgjengelig batterikraft.
Den godkjente designløsningen må også ta hensyn til minimumstemperaturgrenser for opplading, utstyrsgammelhet, luftstrømshinder og energireserven som kreves gjennom den lengste planlagte strømavbruddsperioden.
05 / Tilpass maskinvaren til kravene
Hvordan JKESS HV BESS oppfyller kravene for svake nett og høye temperaturer
Bruk JKESS HV-mester- og slaveboksplattformen som grunnlag for batteristyring, og kvalifiser hele installasjonen for stedet. Konfigurasjonene som diskuteres her bruker HV-BC250- eller HV-BC150-100A-mesteren, HV-B6U-slavebatteribokssettene og BMU-H5-16-enheten for aktiv balansering. Settene leveres uten battericeller; den endelige ytelsen avhenger av det ferdige systemet.
| Konstruksjonskrav | JKESS-parametere / omfang | Verdi for B2B-kjøpere |
|---|---|---|
| DC spenningsområde | 80–1000 V DC; 64S–256S-arkitektur i HV-BC250-spesifikasjonen. | Støtter valg av batteristreng i henhold til PCS sin DC-vindusområde; AC-nettytelse forblir et krav til PCS. |
| Temperaturområde | BMU-H5-16: −25 °C til 85 °C. HV-BC250: −20 °C til +65 °C. | Identifiser den begrensende komponenten og temperaturområdet for cellene før godkjenning av drift på varme steder. |
| Fuktighetstoleranse | 0–90 % RF er prosjektmålet i denne designbeskrivelsen, ikke en verifisert hel-systemsgrad. Selvstendig BMU-liste: 5–95 % RF, uten kondensering. | Spesifiser kondenskontroll og få tak i luftfuktighetsgrensene for kabinettet, koblingsdelene og det komplette systemet. |
| Høyde over havet | ≤ 2000 m i spesifikasjonen for master-og-slave-sett. | Sjekk stedets høyde over havet og eventuelle ytterligere nedjusteringer for kjøling eller isolasjon. |
| Aktiv balansering | BMU-H5-16, opp til 2 A aktiv balansering; nivå for celle-spenningsnøyaktighet i settet: ±0,005 V. | Styr avvik i celle-SOC ved hjelp av en definert balanseringsstrategi og nøyaktig celleovervåking. |
| Temperaturovervaking | 8-kanals NTC-konfigurasjon i sett-listen; −30–105 °C / ±2 °C. Selvstendig BMU-liste angir 16 NTC-kanaler. | Bekreft installert kablingsutstyr og sensordekning; bruk tilbakemeldinger for termisk regulering og beskyttelse. |
| Kjøling | Intelligent luftkjøling / kontrollerbar vifte i slave-settet. | Synkroniser vifteoperasjon med temperaturdata; vurder om stedet krever ekstra regulert kjøling. |
| Kommunikasjon | CAN/RS485 på masteren; seriekoblingsarkitektur med den angitte slavegrensesnittet. | Enes om meldingskartlegging, kabelform, tidsavbrudd og PCS-integrasjon før igangsatt drift. |
| Systemutvidelse | 4–16 slavebokser; ca. 64–256 kWh prosjektklasse, avhengig av valg av celler. | Skaler spenning og nominell energi etter modulantall; bekreft PCS-spenning, mekanisk støtte og utvidelsespolitikk. |
| Samsvarsdokumentasjon | Kittsiden refererer til GB34131-2017; produsenten oppfører CE, RoHS og FCC for relevante produkter. | Hent modellspecifikke dokumenter og sjekk gjeldende utgaver og lokale krav; disse merkelappene gir ikke fullstendig systemgodkjenning for nettet. |
Kapasitet er en beregning, ikke en garanti for antall bokser. Med 16 seriekoblede LFP-celler per boks ved 3,2 V nominell spenning og 314 Ah har hver boks ca. 16,08 kWh nominell energi. Fire til seksten bokser gir derfor ca. 64,3–257,2 kWh nominell energi, før bruksbar SOC-grense, tap, aldring og reservekrav. «64–256 kWh» beskriver den omtrentlige prosjektklassen.
Produsentreferanser: HV-BC250 hovedspesifikasjoner ; master-og-slave-sett-spesifikasjoner ; BMU-H5-16 spesifikasjoner ; HV-slave 6U-kitt . Gjennomgått 10. oktober 2026.
Publiserte sider beskriver ulike konfigurasjoner og inkluderer inkonsistente sensor- og balanseringsverdier. Tabellen identifiserer omfanget av hver valgt verdi. Bruk en avtalt, modellspesifikk datablad og materialeliste for innkjøp, integrasjon og godkjenning.
06 / Søknad scenarier
Der BESS for svak nettverk og høy temperatur er installert
Dette er anvendelsesscenarier for stedsbestemt systemdesign; sikkerhetsforsyning og økonomiske resultater avhenger av utstyret som er valgt, belastningsprofilen, takstene og driftsstrategien.
Sørøst-Asia / Produksjon
Mat, emballasje og lett industri
Hyppige strømavbrudd kan stanse produksjonen og øke tap ved gjenopptakelse. Lagring kan kombinere reservestrøm med drift etter tidspunktsavhengig tariffrate, forutsatt at overføringssystemet oppfyller linjens toleranse for avbrudd og at tariffen støtter den valgte driftsstrategien.
Midtøsten / kommersiell
Hoteller, supermarkeder og kontorer
Klimaanleggsbehovet kan falle sammen med utendørs temperaturer på 45 °C eller høyere. Vurder reduksjon av behovet ved å bruke den effektive effekten som faktisk er tilgjengelig under varmebølger, samtidig som tilstrekkelig energi bevares for nødvendige laster under et strømavbrudd.
Afrika / fjerne driftsanlegg
Graving og jordbruksprosessering
Fjerne anlegg kan bruke solcellepaneler (PV), energilagring og regulerbare kraftkilder i kombinasjon. Ta hensyn til motorstart, støv, vedlikeholdsadgang, drivstofflogistikk og stabil isolert drift når du planlegger strømforsyning til svake nett eller nett uten tilknytning.
Øyer / hybrid mikronett
Samfunn og turistresorter
PV- og lagringsløsninger kan redusere generatordriftstid der dispatch-strategien tillater det. Vurder salteksponering, variabel fornybar produksjon, reservemarginer og evne til svartstart; aktiv balansering støtter konsekvent ladning innenfor batteristrengen.
Kjøletråd / Logistikk
Kjølelagre og distribusjonslager
Høye utendørs temperaturer øker kjølebehovet. Dimensjoner for kompressorstart, den vesentlige kjølelasten, tillatt temperaturstigning under avbrytelser og reservestøttetidsvarighet før energi brukes til toppreduksjon.
Telekommunikasjon / kritiske laster
Basestasjoner og dataanlegg
Tilpass lagringsvolt til nettstedets AC- eller DC-konverteringsarkitektur og kontinuitetskrav. Høyere distribusjonsvolt reduserer strømmen ved en gitt effekt, men konverteringstap, standby-forbruk og overføringsytelse må fortsatt vurderes.
07 / Direkte svar
Ofte stilte spørsmål
Hvorfor mislykkes standard-BESS-designer i svake nettomgivelser?
En BESS kan prestere dårligere enn forventet dersom dens PCS-driftsvindu, beskyttelsesinnstillinger eller reservearkitektur ikke samsvarer med målte nettforstyrrelser. Spenningsavvik på ±15 % eller mer og frekvensavvik utenfor ±1 Hz er mulige designscenarier som bør undersøkes, ikke universelle regionale grenser. Bekreft AC-responsen separat fra batteriets likestrømspenningsspekter, og juster alle innstillinger i tråd med gjeldende nettkrav.
Hvordan påvirker høy omgivelsestemperatur BESS-ytelsen?
Høy temperatur akselererer cellealdring og kan redusere tilgjengelig effekt gjennom termisk nedjustering. I tabellen her gir en 100 kW-rating multiplisert med en faktor på 0,85 85 kW ved 45 °C; den faktiske verdien avhenger av kurven for det valgte systemet. BMU-H5-16 angir et elektronikkområde på −25 °C til +85 °C, mens HV-BC250 angir −20 °C til +65 °C. Ingen av disse områdene definerer battericelle-driftsgrenser.
Hva er termisk nedjustering, og hvorfor er det viktig for prosjektet mitt?
Termisk nedregulering begrenser tillatt lade- eller utladningskraft når temperaturen stiger, for å holde utstyret innenfor dets driftsgrenser. Faktoren 0,85 ved 45 °C som brukes i denne artikkelen er et eksempel, ikke en universell eller verifisert JKESS-kurve. Dimensjoner ut fra stedets ekstreme driftsforhold og hent fullstendig systemspesifikk kraft-mot-temperatur-data, inkludert hjelpekjøling.
Hvordan bidrar aktiv balansering i miljøer med høy temperatur?
Temperatur og celleforskjeller kan føre til SOC-avvik, noe som får enkelte celler til å nå spenningsgrensene tidlig. BMU-H5-16 angir opptil 2 A aktiv balansering, som overfører ladning innenfor batteriet i stedet for å stole utelukkende på resistiv utladning. For 314 Ah-cellene tar det ca. 47 minutter i en ideell beregning å utjevne et 0,5 % ladningsforskjell ved en konstant nettobalanseringsstrøm på 2 A; den faktiske tiden avhenger av driftsforholdene. Balansering erstatter ikke kjøling og garanterer ikke en bestemt levetidsøkning.
Hva betyr «trebeskyttelse»-behandling for BESS-elektronikk?
Trebeskyttelse-behandling refererer vanligvis til en konformalbelægning som er ment å forbedre motstanden mot fuktighet, saltforurensning og soppvekst. Beskyttelsen avhenger av materialet, kvaliteten på applikasjonen, dekningsgraden og miljøkvalifiseringen. Den erstatter ikke et passende kabinett eller kondenskontroll, og behandlingen må bekreftes for det leverte produktet.
Kan JKESS BESS bytte raskt mellom netttilkoblet og frakoblet driftsmodus?
Rask overføring er en systemnivå-funksjon som avhenger av PCS, overføringsutstyr, styring og belastning. JKESS CAN/RS485-grensesnitt støtter integrasjon, men kommunikasjonskapasitet alene sikrer ikke avbrytelsestid. Angi den nødvendige millisekundmålet og valider det ved belastningen under representativ drift.
Hvilket spenningsområde støtter JKESS HV BESS?
Hovedspesifikasjonen for høy spenning angir et likestrømområde på 80–1000 V og en arkitektur på 64S–256S. Ved en antatt nominell spenning på 3,2 V per LFP-celle tilsvarer 64S og 256S en nominal spenning på henholdsvis 204,8 V og 819,2 V. Sjekk det fulle batterispenningsområdet mot de valgte likestrømgrenseverdiene til PCS; denne likestrømverdien fastsetter ikke AC-nettets evne til å holde drift under feilforhold.
Hvor mange slavebokser kan stables i en svak-nettinstallasjon?
Listen over JKESS master-og-slaveutstyr støtter 4–16 slavebatteribokser per master, avhengig av godkjent konfigurasjon og mekanisk installasjon. Alternativene HV-BC250 og HV-BC150-100A må tilpasses den nødvendige strømmen og spenningsvinduet til PCS. Med 16S, 3,2 V, 314 Ah-celler per boks er den nominelle energien ca. 64,3–257,2 kWh innenfor dette området; bruksbar energi er lavere og prosjektspesifikk. Utvidelse må følge den godkjente prosedyren for celleavstemming og igangsetting.
Påvirker høy luftfuktighet garantidekningen for BESS?
Fuktighet og kondensforhold kan påvirke om en installasjon ligger innenfor sine spesifiserte driftsbetingelser og skriftlige garantivilkår. Tallverdien 0–90 % RF i prosjektoppgaven er ikke verifisert her som en hel-systemvurdering; den enkelte BMU-siden oppgir 5–95 % RF, uten kondens. Bekreft de totale installasjonsgrensene og eventuelle nødvendige fuktkontrolltiltak i leveringsavtalen.
Hvilke sertifiseringer bør jeg lete etter i et BESS for svake-nettområder?
Be om modellspesifikk dokumentasjon som dekker batteriet, BMS, PCS, elektrisk sikkerhet, EMC og gjeldende lokale netttilkoblingskrav. JKESS’ kitside refererer til GB34131-2017, og produsentsidene oppgir CE, RoHS og FCC for relevante produkter. Verifiser dokumentets omfang, gjeldende utgaver og prosjektkrav; disse referansene alene viser ikke at et komplett BESS er godkjent for et bestemt nett.
Planlegger du et BESS for et svakt-nett- eller høytemperatursted?
Del dine nettsteder forhold — spenningsvariasjoner, omgivelsestemperaturprofil, fuktighetsnivåer — med vårt ingeniørteam. Vi hjelper deg med å kartlegge disse begrensningene til en modulær HV-BESS-konfigurasjon som oppfyller prosjektets drifts- og garantikrav.
Be om et tilpasset tilbud→