Inženirski vpogledi JKESS
Pridobite ponudbo →Shramna energija C&I za šibke omrežne in visoko temperaturne okolja: Kaj se spremeni pri načrtovanju sistema?
Standardni sistem za shranjevanje energije (BESS), izbran za stabilno omrežje in zmerno podnebje, lahko odpove na vročem, vlažnem ali šibkem omrežju. Spodaj so 5 sprememb pri načrtovanju, ki ločijo uspešen projekt od izogibljivega prekinitve obratovanja in sporov glede garancije.
Ključne zaključke
- Šibka omrežja in tropska podnebja spreminjajo omejitve pri načrtovanju. To so temeljni vhodni podatki za projekt, ne pa le majhna prilagoditev standardne specifikacije BESS.
- Standardne predpostavke pri načrtovanju BESS lahko odpovejo na šibkem omrežju: stabilna napetost, stalna frekvenca in nadzorovani zunanji pogoji niso samoumevni.
- Vročina in vlažnost delujeta po različnih mehanizmih. Vročina pospešuje staranje celic in lahko poveča neuravnoteženost; vlaga, kondenzacija in onesnaženost z morsko soljo ogrožata izolacijo, priključke in zanesljivost komunikacije.
- Pomembne so pet sprememb: ustrezna napetostna/frekvenčna območja izmeničnega toka, toplotno zmanjševanje zmogljivosti, zaščita elektronike pred vlago, prahom in korozijo, preverjen načrt preklopa v milisekundah, kjer je potrebno, ter aktivno uravnavanje za nadzor razhajanja nivoja napolnjenosti celic.
- Prilagodite komponente JKESS celotnemu sistemu. BMU-H5-16 navede največ 2 A aktivnega uravnavanja in delovno temperaturno območje elektronike od –25 °C do 85 °C. Temperaturno zaznavanje na ravni kompletov, vlažnost na lokaciji, nadmorska višina, omejitve akumulatorja in zahteve PCS je treba skupaj oceniti.
01 / Načrtovni problem
Zakaj standardni BESS-načrti odpovedujejo v omrežjih z nizko stabilnostjo in v tropskih podnebjih
Pri določanju komercialnega in industrijskega sistema za shranjevanje energije z baterijami (C&I BESS) se mnogi kupci začnejo z domnevami, ki veljajo za stabilno omrežno oskrbo. Na mestih z šibkim omrežjem je treba te domneve preveriti na podlagi izmerjenih vrednosti napetosti, frekvence, trajanja izpadov napetosti in okvar. Na primer, pri projektu za načrtovanje morda moramo oceniti odstopanja napetosti za ±15 % ali več ter odstopanja frekvence, ki presegajo ±1 Hz. To so specifični scenariji posameznih projektov za raziskavo, ne pa univerzalne vrednosti za jugovzhodno Azijo, Bližnji vzhod, Afriko ali Latinsko Ameriko.
Lokalni podnebni pogoji predstavljajo dodatno množico omejitev. V tropskih objektih se lahko zunanja temperatura dvigne nad 35 °C, relativna vlažnost pa ostane več dni nad 80 %; v puščavnih območjih pa se lahko izjemno visoka temperatura združi z prašnim okoljem. Obmorski projekti so lahko izpostavljeni onesnaženju z morsko soljo. Hladilna moč, usklajevanje toplotne izolacije, zaščita ovoja in usmerjanje komunikacijskih povezav morajo upoštevati dejanske lokalne razmere, vključno z kondenzacijo, ki nastaja ob dnevnih nihanjih temperature.
Neskladje lahko povzroči omejitev toplotne moči, izgubo uporabne kapacitete, ponavljajoče se izklope, napake v komunikaciji ali alarme izolacije. Cilj desetletnega projekta ni dokaz desetletnega delovanja na vsakem posameznem mestu; iz podnebnih razmer samih ne moremo sklepati niti o napovedi odpovedi v treh do petih letih, niti o fiksni podaljšitvi življenjske dobe. Praktično vprašanje je, ali izbrane celice, sistem za upravljanje baterij (BMS), pretvorni sistem za energijo (PCS), hladilni sistem in pisni garancijski dokument resnično pokrivajo predvideni cikel obratovanja in delovno okolje.
02 / Primerjajte predpostavke
Standardna zasnova BESS nasproti zasnovi, optimizirani za šibko omrežje in visoke temperature
Ilustrativna primerjava nabave. Osnovne predpostavke spodaj so zgledi podspecificiranega projekta, ne pa omejitev, ki veljajo za vsak standardni BESS.
| Standardni BESS Stabilno omrežje, zmerno temperaturne predpostavke |
Zasnova, optimizirana za šibko omrežje in visoke temperature |
|---|---|
| Standardna predpostavka Napetostno območje Izbira izmeničnega toka (AC) le na podlagi zgleda nominalnega območja ±10 %. | Optimirano obliko Območje izmeničnega toka (AC), prilagojeno lokaciji Ocenite odstopanja ±15 % ali več, kjer so zabeležena; navedite obratno in prehodno obnašanje PCS v skladu z lokalnimi pravili omrežja. |
| Standardna predpostavka Stabilnost frekvence Predpostavite, da se frekvenca 50/60 Hz ohranja znotraj primerjavnega pasu ±0,5 Hz. | Optimirano obliko Frekvenčna odzivnost Uskladite dovoljeni frekvenčni razpon, zaščito in obnovitev na podlagi podatkov o lokaciji. |
| Standardna predpostavka Nepotrjen preklop Zanašajte se na zunanji stikalo brez preverjanja prekinitve obremenitve. | Optimirano obliko Potrjen rezervni preklop Določite ciljno vrednost preklopa v milisekundah, kjer je to potrebno, in preverite odziv celotnega sistema PCS, stikalne opreme in obremenitve. |
| Standardna predpostavka Temperaturno hlajenje kot osnova Dimenzionirajte namestitev izključno na podlagi ocene pri 25 °C. | Optimirano obliko Zmanjšanje zmogljivosti na vroči lokaciji Ocenite pogoje nad 45 °C, hladilne dodatke, pretok zraka in omejitve moči na podlagi temperature. |
| Standardna predpostavka Nebrezščitna elektronika Za projekt ni zahtevana zaščita pred vlago ali kontaminacijo. | Optimirano obliko Tretjepravilna obdelava Določite konformno prevleko, ustrezne priključke ter nadzorne ukrepe za zaščito pred vlago, soljo in rastjo gliv. |
| Standardna predpostavka Omejena zmogljivost izravnavanja Osnovano na tovarniškem ujemanju in pasivnem izravnavanju pri nizkih tokovih. | Optimirano obliko 2 A aktivnim uravnoteževanjem Uporabite prenos naboja za nadzor razhajanja SOC v okviru odobrenih pogojev izravnavanja. |
| Standardna predpostavka Osnovno usmerjanje komunikacije Dodatna ocena ekraniranja, ozemljitve ali motenj ni potrebna. | Optimirano obliko Trdna komunikacija Uskladite ločitev kabla, zaslonitev, izolacijo, priključitev in obravnavo napak. |
| Standardna predpostavka Nepreverjeni okvir garancije Predpostavite, da ocena pri 25 °C ±5 °C zajema tudi ekstremne razmere na lokaciji. | Optimirano obliko Jasni obratovalni pogoji Pisno se dogovorite o temperaturi, vlažnosti, ciklu obremenitve in pogojih za znižanje zmogljivosti celotnega sistema. |
| Standardna predpostavka Geografija kot nadomestek Namestitev na stabilnem omrežju obravnavajte kot univerzalni predlog. | Optimirano obliko Uporaba, prilagojena določeni lokaciji Ocenite projekte v tropskih, puščavnih, obmorskih, oddaljenih in otokih območjih na podlagi izmerjenih razmer. |
| Standardna predpostavka Nepodprta življenjska doba Nominálni desetletni načrt brez dokazov o delovanju na vročem mestu. | Optimirano obliko Dokumentirano na podlagi življenjske dobe Potrdite ciljno življensko dobo projekta z podatki o staranju celic, obratovalnimi mejami, vzdrževanjem in dogovorjeno garancijo. |
03 / Pet sprememb na sistemski ravni
Pet načrtovnih sprememb, ki naredijo BESS izvedljivega v omrežjih z nizko kakovostjo in pri visokih temperaturah
-
Široka napetostna in frekvenčna okna
Ločite okno AC omrežja od okna DC baterije. PCS določa, kako sistem reagira na motnje napetosti in frekvence v omrežju. BMS, ki je ocenjen za 80–1000 V DC, sam po sebi ne zagotavlja sposobnosti preživljanja v AC omrežju ali dovoljenja za ostajanje povezanega izven lokalnih zaščitnih mej.
Za objekte z izmerjenimi nihanji napetosti okoli ±15 % ali nihanji frekvence nad ±1 Hz določite dovoljen obseg delovanja PCS in odziv na motnje. Preverite najmanjšo in največjo napetost baterijskega niza v celotnem obsegu SOC in temperature ter jih primerjajte z DC vhodnim obsegom PCS. Glavna visokonapetostna platforma JKESS HV omogoča vmesnike CAN/RS485 za integracijo, vendar je treba še vedno dogovoriti opredelitev sporočil, obnašanje programske opreme in obnovitev po napakah.
Preverite natančnost vzorčenja in komunikacijo pri obeh skrajnih vrednostah napetosti ter med prehodnimi pojavki. Razširitev delovnega obsega ne sme onemogočiti zaščite pred prekomerno napetostjo, podnapetostjo, izolacijsko napako (anti-islanding) ali drugimi zahtevanimi varnostnimi ukrepi.
-
Topsko upravljanje z jasno določeno znižano zmogljivostjo
Dimenzionirajte za najtoplejši verjetni obratni pogoj. Močni naziv pri 25 °C predstavlja le eno točko na krivulji toplotne zmogljivosti. Pri 45 °C ali višje ocenite toplotno obremenitev celic, izgube PCS, sončno ogrevanje ohišja, obremenitev filtrov, delovanje ventilatorjev ter moč, ki jo porabi hladilna oprema.
Specifikacija JKESS sistema z glavnim in podrejenim modulom opisuje nadzorljivo ventilatorsko hlajenje ter konfiguracijo z osem kanali za merjenje s termistorji NTC, z obsegom merjenja od -30 do 105 °C in navedeno natančnostjo ±2 °C. Uporabite meritve temperature na predstavničnih točkah najvišje temperature za sprožanje nadzora nad ventilatorji, omejitev polnjenja/razpolnjevanja ter zaščitnega izklopa. Pomembni so ne le število kanalov, temveč tudi obseg pokritosti senzorjev in njihova odzivna hitrost.
Obseg delovanja elektronike BMU od -25 °C do 85 °C ni dovoljen obseg za polnjenje ali razpolnjevanje baterijskih celic. Na strani izdelka HV-BC250 je ločeno naveden delovni obseg od -20 °C do +65 °C. Celoten sistem BESS mora spoštovati najstrožje omejitve nameščenih komponent ter izbranih celic. Samo prezračevanje ne more ohladiti celic pod temperaturo okolja; na lokaciji morda zahteva kondicionirano hlajenje.
-
Zaščita proti vlagi, soli in plesni
Vlago, kondenzacijo in onesnaženost obravnavajte kot ločene konstrukcijske zahteve. „Tri-zaščitna“ obdelava se običajno nanaša na konformalno prevleko, ki izboljša odpornost proti vlaji, solni kontaminaciji in rasti plesni. Dejanska zaščita je odvisna od sistema prevleke, pokritosti, nadzora procesa in okoljske kvalifikacije.
Za projekte v tropskih ali obmorskih območjih določite zahtevano obdelavo plošč z JKESS in pridobite potrdilo za dobavljeno konfiguracijo. Obarvanje ohišja v signalni beli barvi RAL9003 ne zagotavlja konformalne prevleke na tiskanih vezjih, tesnjenja ohišja ali odpornosti proti razpršku solne raztopine. Povezovalniki, kabli, izolacijske razdalje in ozemljitve zahtevajo ločeno oceno.
Uporabite ohišje in strategijo nadzora vlage, primerno za lokacijo. Upoštevajte kondenzacijo med hlajenjem ali izklopom, odvodnjo ter dostop za vzdrževanje. Prevleka podpira okoljsko zaščito; ne nadomešča koordinacije izolacije, primernega ohišja ali okoljskih preskusov, posebej določenih za projekt.
-
Preklop v milisekundah, preverjeno ob obremenitvi
Določite sprejemljivo prekinitev pred izbiro arhitekture. Proizvodna linija, motor z kontaktorjem, hladilna shramba in obremenitev strežnika imajo lahko različne tolerance glede prekinitve in ponovnega zagona. Zahtevan čas preklopa mora biti merljiv kriterij za sprejem.
JKESS CAN/RS485 vmesniki podpirajo usklajevanje z ustreznim PCS. Vendar vmesnik za komunikacijo ali ukaz v milisekundah ne zagotavlja preklopa v milisekundah. Skupna prekinitev vključuje zaznavo okvare omrežja, krmiljenje, izolacijo ali preklop, prehod PCS v drug način delovanja ter obnovitev napetosti pri obremenitvi.
Kjer je zahtevan preklop v milisekundah, izberite ustrezni PCS in opremo za preklop, vzdržujte potrebno rezervno kapaciteto baterije ter preizkusite integriran sistem pri predstavni obremenitvi in nasičenosti baterije (SOC). V sprejemni preizkus vključite zagon motorja, preobremenitev, večkratne izpade napetosti ter obnašanje ob ponovni povezavi.
-
Aktivno uravnavanje za ohranjanje enakomernosti SOC celic
Aktivno uravnavanje odpravi neskladja v naboju; hlajenje nadzoruje temperaturo. Razlike v samorazlivanju, kapaciteti in temperaturi lahko povzročijo, da celice dosežejo svoje napetostne meje v različnih časih. Prenos naboja zmanjša nastalo razhajanje SOC in izboljša dostop do sicer nedostopne kapacitete sklopa.
V tehnični specifikaciji izdelka BMU-H5-16 je navedeno največ 2 A aktivnega uravnavanja na kanal. Aktivno uravnavanje prenaša energijo med celicami, pasivno pa odvečen naboj razprši kot toploto. Dovoljeni obseg SOC in napetosti, tok, temperaturne meje ter vedenje več kanalov hkrati so odvisni od konfiguracije krmilnika; zato ne smemo predpostavljati neprekinjenega delovanja z 2 A pri vseh pogojih.
Ilustrativni izračun prenosa naboja
Charge difference = 314 Ah × 0.5% = 1.57 Ah
Ideal balancing time = 1.57 Ah ÷ 2 A
= 0.785 h ≈ 47 minutesTo je idealna izračunana vrednost za prenos 1,57 Ah pri stalnem neto toku 2 A. Dejanski čas uravnavanja je odvisen od topologije, učinkovitega toka, delovnih meja, pretvorbenih izgub in števila celic, ki jih je treba popraviti. Uravnavanje ne obnovi izgubljene kapacitete celic in ne zagotavlja razpona temperatur celic pod 3 °C ali povečanja življenjske dobe za 15–20 %.
04 / Primer določitve velikosti
Toplotno zniževanje zmogljivosti: Kaj se spremeni, ko temperatura okolice doseže 45 °C
Toplotno zniževanje zmogljivosti zmanjšuje dovoljeno moč z naraščanjem temperature. Za začetno določitev velikosti pomnožite referenčno moč z dejavnikom, ki je odvisen od temperature, nato pa skupaj preverite omejitve akumulatorja, PCS, ohišja in pomožne napetosti.
Poenostavljen izračun izhodne moči
Available Discharge Power = Rated Power × Derating Factor (T_ambient)
| Temperatura okolja | Primer zniževalnega dejavnika | Izhod iz ocenjene moči 100 kW |
|---|---|---|
| 25°c | 1.00 | 100 kW |
| 35 °C | 0.95 | 95 kW |
| 45°C | 0.85 | 85 kW |
| 55°C | 0.70 | 70 kW |
Uporabite najbolj ekstremno temperaturo na lokaciji, ne letno povprečno. V tem primeru bi za dobavo 100 kW pri 45 °C bilo potrebno vsaj 100 ÷ 0,85 ≈ 117,6 kW referenčne zmogljivosti pred upoštevanjem drugih omejitev ali pomožnih hladilnih sistemov. Pridobite dejanske krivulje zmanjšanja moči za polnjenje in razpolaganje izbranega sistema; omejitev temperature elektronike ne določa razpoložljive akumulatorske moči.
Odobreni načrt mora prav tako upoštevati omejitve polnjenja pri najnižji temperaturi, staranje opreme, ovire za pretok zraka ter rezervno energijo, potrebno za najdaljše načrtovano prekinitev.
05 / Prilagodite strojno opremo zahtevam
Kako JKESS HV BESS izpolnjuje zahteve za šibke omrežja in visoke temperature
Uporabite JKESS HV osnovno platformo za nadzor akumulatorjev (master in slave) kot osnovo za upravljanje akumulatorjev, nato pa potrdite celotno namestitev za določeno lokacijo. Konfiguracije, o katerih je govora tukaj, uporabljajo master HV-BC250 ali HV-BC150-100A, komplet slave akumulatorskih ohišij HV-B6U ter aktivno enoto za uravnoteženje BMU-H5-16. Kompleti se dobavljajo brez akumulatorskih celic; končna zmogljivost je odvisna od sestavljenega sistema.
| Zahteve za načrtovanje | Parametri / obseg JKESS | Vrednost za kupce B2B |
|---|---|---|
| Razpon napetosti enakega toka | 80–1000 V DC; arhitektura 64S–256S v specifikaciji HV-BC250. | Podpira izbiro baterijskega niza glede na DC delovno območje PCS; zmogljivost v AC omrežju ostaja zahteva PCS. |
| Območje temperatur | BMU-H5-16: –25 °C do 85 °C. HV-BC250: –20 °C do +65 °C. | Pred odobritvijo obratovanja na vročih lokacijah določite omejevalno komponento in temperaturno območje celic. |
| Vlago odpornost | 0–90 % RH je cilj projekta v tem projektu, ne potrjeni celotni sistemski razred. Samostojna BMU: 5–95 % RH, brez kondenzacije. | Določite nadzor kondenzacije in pridobite omejitve vlage za ohišje, priključke in celoten sistem. |
| Visina | ≤ 2000 m v specifikaciji kompletov glavna–podrejena enota. | Preverite nadmorsko višino lokacije ter morebitno dodatno zmanjšanje zmogljivosti hladilnega ali izolacijskega sistema. |
| Aktivno uravnavanje | BMU-H5-16, do 2 A aktivnega uravnavanja; natančnost napetosti celice na ravni kompletov ±0,005 V. | Upravljajte razhajanje SOC celic z določeno strategijo uravnavanja in natančnim spremljanjem celic. |
| Spremljanje temperature | 8-kanalna NTC konfiguracija v seznamu kompletov; –30 do 105 °C / ±2 °C. Samostojna BMU navaja 16 NTC kanalov. | Potrdite nameščeno kabelsko povezavo in pokritost senzorjev; uporabite povratne informacije za termično regulacijo in zaščito. |
| Ohlajanje | Inteligenčno zračno hlajenje / nadzorljiv ventilator v podrejenem kompletu. | Uskladite delovanje ventilatorja s temperaturnimi podatki; ocenite, ali lokacija zahteva dodatno kondicionirano hlajenje. |
| Komunikacija | CAN / RS485 na glavnem napravi; verižna arhitektura z določenim vmesnikom podrejene naprave. | Pred vzpostavitvijo sistema se dogovorite o preslikavi sporočil, načrtovanju kabla, časovnih omejitvah in integraciji s sistemom PCS. |
| Razširitev sistema | 4–16 podrejenih ohišij; približno 64–256 kWh za projektne razrede, odvisno od izbire celic. | Napetost in nazivna energija se prilagodita številu modulov; preverite napetost PCS, mehansko podporo in politiko razširitve. |
| Dokumentacija skladnosti | Sklici na strani kompletov nanašajo na standard GB34131-2017; proizvajalci za ustrezne izdelke navajajo certifikate CE, RoHS in FCC. | Pridobite dokumente za posamezne modele in preverite veljavne izdaje ter lokalne zahteve; ti nalepki ne zagotavljajo odobritve celotnega sistema za omrežje. |
Kapaciteta je izračun, ne pa jamstvo za število ohišij. Vsako ohišje vsebuje 16 zaporedno povezanih LFP-celic z nazivno napetostjo 3,2 V in kapaciteto 314 Ah, kar predstavlja približno 16,08 kWh nazivne energije. Štiri do šestnajst ohišij tako zagotavljajo približno 64,3–257,2 kWh nazivne energije, pred upoštevanjem omejitev uporabnega obsega SOC, izgub, staranja in rezervnih zahtev. Izraz »64–256 kWh« opisuje približen projektov razred.
Sklici proizvajalca: Glavne specifikacije HV-BC250 ; specifikacije kompletov glavna–podrejena enota ; Specifikacije BMU-H5-16 ; HV Slave 6U kompleti . Pregledano 10. oktobra 2026.
Objavljene strani opisujejo različne konfiguracije in vključujejo neusklajene podatke o senzorjih in izravnavi. V tabeli je določen obseg vsake izbrane vrednosti. Za nakup, integracijo in sprejem uporabite dogovorjeno modelno specifikacijo in seznam sestavnih delov.
06 / Uporaba primeri uporabe
Kjer se nameščajo sistemi BESS za šibko omrežje in visoke temperature
To so scenariji uporabe za na lokaciji prilagojen oblikovan sistem; zanesljivost rezervnega napajanja in finančni rezultati sta odvisna od izbranih naprav, profila obremenitve, tarif in strategije obratovanja.
Jugovzhodna Azija / Proizvodnja
Hrana, embalaža in lahka industrija
Pogosti izključitve lahko ustavijo proizvodnjo in povečajo izgube ob ponovnem zagonu. Shramba lahko združi rezervno energijo z delovanjem glede na čas uporabe, če sistem za prenos izpolnjuje toleranco linije za prekinitve in tarifa podpira to strategijo obratovanja.
Srednji vzhod / komercialno
Hoteli, supermarketi in pisarniški prostori
Potreba po klimatizaciji se lahko ujema z zunanjimi temperaturami nad 45 °C. Oceni zmanjšanje potrebe s pomočjo dejanske moči, ki je na voljo v vročini, hkrati pa ohrani dovolj energije za bistvene obremenitve med izključitvijo.
Afrika / oddaljene operacije
Rudarstvo in predelava kmetijskih surovin
Oddaljeni objekti lahko skupaj uporabljajo fotovoltaiko, shrambo in regulabilne generatorje. Pri načrtovanju oskrbe za šibko omrežje ali brezomrežne sisteme vključi zagon motorjev, prah, dostop za vzdrževanje, logistiko goriva in stabilno delovanje v izoliranih omrežjih.
Otoki / hibridna mikromreža
Skupnosti in turistični kurorti
Fotovoltaika in shranjevanje lahko zmanjšata čas delovanja generatorja, kadar to omogoča strategija razporeditve. Oceni izpostavljenost soli, spremenljiv izhod obnovljivih virov energije, rezervne zmogljivosti in sposobnost za ponovni zagon brez omrežja; aktivno uravnavanje podpira doslednost polnjenja znotraj baterijskega niza.
Hladna veriga / logistika
Hladilnice in distribucijski skladišča
Visoke zunanje temperature povečajo potrebo po hlajenju. Dimenzioniraj za zagon kompresorja, bistveno obremenitev hlajenja, dovoljeni dvig temperature med prekinitvami ter trajanje rezervnega napajanja pred tem, ko se energija nameni zmanjševanju vrhnjih obremenitev.
Telekomunikacije / kritične obremenitve
Bazne postaje in podatkovne naprave
Prilagodi napetost shranjevalnika arhitekturi pretvorbe na mestu (AC ali DC) ter zahtevam glede neprekinjenosti napajanja. Višja distribucijska napetost zmanjša tok pri dani moči, vendar je še vedno treba oceniti izgube pri pretvorbi, potrebo po mirujočem načinu delovanja ter zmogljivost preklopa.
07 / Neposredni odgovori
Pogosto zastavljena vprašanja
Zakaj standardne konstrukcije BESS ne uspejo v okoljih z oslabljeno omrežno infrastrukturo?
BESS lahko deluje pod zmogljivostjo, če njegovo delovno območje PCS, nastavitve zaščite ali arhitektura za rezervno napajanje ne ustrezajo izmerjenim motnjam v omrežju. Napetostne odstopanja ±15 % ali več in odstopanja frekvence več kot ±1 Hz so možni načrtovani scenariji za preučevanje, ne pa univerzalne regionalne meje. Preverite odziv na izmenični tok ločeno od DC-napetostnega območja baterije in uskladite vse nastavitve z ustreznimi omrežnimi zahtevami.
Kako visoka zunanja temperatura vpliva na zmogljivost BESS?
Visoka temperatura pospešuje staranje celic in lahko zmanjša uporabno moč zaradi toplotnega zmanjšanja zmogljivosti. V ilustrativni tabeli je 100 kW pomnoženo z faktorjem 0.85, kar da 85 kW pri 45 °C; dejanska vrednost zahteva krivuljo izbranega sistema. BMU-H5-16 navaja delovno območje elektronike od –25 °C do +85 °C, HV-BC250 pa od –20 °C do +65 °C. Nobeno od teh območij ne določa delovnih mej baterijskih celic.
Kaj je toplotno zmanjšanje zmogljivosti in zakaj je pomembno za moj projekt?
Topletni omejitveni mejniki omogočajo zmanjšanje dovoljene polnilne ali razpolnilne moči ob naraščanju temperature, da ostane oprema znotraj svojih obratovalnih mej. Faktor 0,85 pri 45 °C, uporabljen v tem članku, je zgolj primer in ne univerzalna ali preverjena krivulja JKESS. Velikost izberite glede na najbolj ekstremne obratovalne pogoje na lokaciji ter pridobite podatke o moči celotnega sistema v odvisnosti od temperature, vključno s pomožnimi hladilnimi sistemi.
Kako aktivno uravnavanje pomaga v visokotemperaturnih okoljih?
Temperatura in razlike med celicami lahko prispeva k razhajanju SOC, kar povzroči, da posamezne celice že zgodaj dosežejo napetostne meje. BMU-H5-16 navaja aktivno uravnavanje do 2 A, pri čemer se naboj premika znotraj baterije namesto, da bi se zanašali izključno na upornostno razpraznjevanje. Pri celicah z kapaciteto 314 Ah traja premikanje razlike 0,5 % naboja pri stalni neto moči 2 A približno 47 minut po idealnem izračunu; dejanski čas je odvisen od obratovalnih pogojev. Uravnavanje ne nadomešča hlajenja in ne zagotavlja določenega podaljšanja življenjske dobe.
Kaj pomeni »tripla zaščita« za elektroniko BESS?
Zaščita z »tromi zaščitnimi ukrepi« običajno pomeni nanos konformalnega premaza, ki izboljša odpornost proti vlaji, solni kontaminaciji in rasti plesni. Zaščita je odvisna od materiala, kakovosti nanašanja, obsega pokritosti in okoljske kvalifikacije. Ne nadomešča ustrezne ohišja ali nadzora kondenzacije, zato mora biti ta obravnava potrjena za dobavljeno izdelko.
Ali se JKESS BESS lahko hitro preklopi med omrežnim in izvenomrežnim načinom delovanja?
Hitri preklop je sistemska funkcionalnost, ki je odvisna od PCS, preklopnih naprav, nadzornih sistemov in obremenitve. Vmesniki JKESS CAN/RS485 omogočajo integracijo, vendar sama komunikacijska sposobnost ne določa časa prekinitve. Določite želeno ciljno vrednost v milisekundah in jo preverite pri obremenitvi pod predstavničnimi obratovalnimi pogoji.
V katerem napetostnem obsegu deluje JKESS HV BESS?
Glavna specifikacija HV navede obseg DC napetosti od 80 do 1000 V ter arhitekturo od 64S do 256S. Pri predpostavljeni nominalni napetosti 3,2 V na celico LFP ustrezata 64S in 256S nominalni napetosti 204,8 V oziroma 819,2 V. Preverite celoten napetostni obseg baterije v primerjavi z omejitvami DC vhoda izbranega PCS; ta DC ocena ne določa zmogljivosti za delovanje v omrežju AC med motnjami.
Koliko podrejenih ohišij je mogoče namestiti eno nad drugim v namestitvi na šibko omrežje?
Seznam kompletov JKESS z glavnim in podrejenim ohišjem podpira 4–16 podrejenih baterijskih ohišij na eno glavno ohišje, kar je odvisno od odobrenega konfiguracijskega in mehanskega načina namestitve. Možnosti HV-BC250 in HV-BC150-100A je treba prilagoditi zahtevanemu toku in napetostnemu oknu PCS. Pri 16S, 3,2 V in 314 Ah na celico na ohišje znaša nominalna energija približno 64,3–257,2 kWh v tem obsegu; uporabna energija je nižja in odvisna od posameznega projekta. Razširitev mora slediti odobrenemu postopku usklajevanja celic in vzpostavitve sistema.
Ali visoka vlažnost vpliva na pokritost garancije za BESS?
Vlažnost in kondenzacijski pogoji lahko vplivajo na to, ali je namestitev znotraj njenih določenih obratovalnih mej in pisnih garancijskih pogojev. Številka 0–90 % RH v projektu ni tukaj preverjena kot ocena celotnega sistema; na samostojni strani BMU je navedeno 5–95 % RH, brez kondenzacije. Potrdite meje za celotno namestitev in morebitne zahteve glede nadzora vlage v dobavnem sporazumu.
Kakšne certifikacije naj poiščem za BESS v območjih z šibkim omrežjem?
Zahtevajte dokumentacijo, ki je posebej prilagojena posameznemu modelu in zajema baterijo, sistem za upravljanje baterije (BMS), pretokovni pretvornik (PCS), električno varnost, elektromagnetno združljivost (EMC) ter veljavne lokalne zahteve za priključitev na omrežje. Na strani kompletov JKESS je naveden standard GB34131-2017, proizvajalčeve strani pa navajajo certifikate CE, RoHS in FCC za ustrezne izdelke. Preverite obseg dokumentov, veljavne izdaje in zahteve projekta; same navedbe teh referenc še ne pomenijo odobritve celotnega sistema BESS za določeno omrežje.
Načrtujete BESS za območje z šibkim omrežjem ali visoko temperaturo?
Delite s svojo inženirsko ekipo pogoje na lokaciji – nihanja napetosti, profil zunanje temperature in ravni vlažnosti. Pomagali bomo pri prilagoditvi teh omejitev modularni visokonapetostni sistemske rešitvi za shranjevanje energije (HV BESS), ki izpolnjuje operativne zahteve vašega projekta in pogoje garancije.
Zahtevajte prilagojen ponudbeni predračun→