Све категорије

C&I складиштење енергије за слабу мрежу и окружења са високим температурама: Које промене у дизајну система? | JKESS

2026-10-11 08:00:00
C&I складиштење енергије за слабу мрежу и окружења са високим температурама: Које промене у дизајну система? | JKESS

ЈКЕСЕ инжењерски увид

Добијте цитат→

С&И складиштење енергије за слаби мрежни систем и околине са високим температурама: које промене у дизајну система?

Стандардна БЕСС одабрана за стабилну мрежу и умерену климу може да не успе на врућем, влажном или слабом месту. Ево 5 промена дизајна које разликују одржив пројекат од избеглих времена простора и гаранционих спорова.

Издавање: 15 минута читања Инжењерски тим ЈКЕСС-а

Кључне ствари

  • Слабе мреже и тропска клима мењају ограничења дизајна. Они су основни унос пројекта, а не мањи прилагођавање стандардној спецификацији БЕСС-а.
  • Стандардне претпоставке за дизајн БЕСС-а могу пропаднути на слабиој мреже: стабилни напон, стабилна фреквенција и контролисани окружни услови не могу се сматрати да су дато.
  • Топла и влажност делују кроз различите механизме. Топла ћелија се брже старе и може повећати неравнотежу; влага, кондензација и контаминација солом угрожавају изолацију, коннекторе и поузданост комуникације.
  • Пет промена је важно: одговарајући прозор за променљиву напон/фреквенцију, топлотну деривацију, заштиту електронске опреме са три доказа, валидирани дизајн преноса у милисекундама, ако је потребно, и активно балансирање за управљање дивергенцијом SOC ћелије.
  • Успореди компоненте ЈКЕСС са комплетним системом. BMU-H5-16 има до 2А активно балансирање и опсег рада за електрону -25°C ~ 85°C. Тхемографски систем за детекцију температуре на нивоу комплета, влажност локације, висина, ограничења батерије и захтеви за ПЦС морају бити заједно проценити.

Зашто стандардни БЕСС дизајни не успевају у слабим мрежама и тропским климама

Када се прецизира комерцијални и индустријски систем за складиштење енергије батерија (Ц&И БЕСС), многи купци почињу са претпоставкама које се користе за стабилно снабдевање комуналним услугама. На локацији слабе мреже, те претпоставке треба тестирати на мерењем напона, фреквенције, трајања прекида и услова грешке. На пример, у студији пројектовања може бити потребно да се процени екскурзија напона од ±15% или више и одступања фреквенције већа од ±1Hz. Ово су сценарија пројекта које треба истражити, а не универзалне вредности за југоисточну Азију, Блиски исток, Африку или Латинску Америку.

Локална клима додаје још један скуп ограничења. Тропски објекат може имати температуре околине изнад 35 °C и трајну релативну влажност изнад 80%; пустињско место може уместо тога комбиновати екстремну топлоту са прашином. Приобални пројекти могу бити загађени солом. Квалитет хлађења, координација изолације, заштита затвора и комуникацијски пут морају да одговарају стварним условима, укључујући кондензацију током дневних промена температуре.

Резултат неисправности може бити ограничење топлотне снаге, губитак корисног капацитета, понављање искључења, грешке у комуникацији или аларми изолације. Десетгодишњи пројектни циљ није доказ о десетгодишњој перформанси на свакој локацији, а ни прогноза о неуспеху за 35 година ни фиксирано продужење животног века не могу се закључити само из климе. Практично питање је да ли изабране ћелије, БМС, ПЦС, систем хлађења и писмена гаранција покривају намењени циклус рада и радно окружење.

Стандардни БЕСС дизајн против слабог и високотемпературног оптимизованог дизајна

Илустративно поређење набавке. Следеће исходно претпоставке су примери неодређеног пројекта, а не границе које деле сваки стандардни БЕСС.

Десет одлука о дизајну које треба прегледати пре избора опреме
Стандардна БЕСС
Стабилна мрежа, умерене претпоставке
Слаба мрежа и високо време оптимизовано
Стандардна претпоставка Појас напона Избор ЦА заснован само на номиналном примерном прозору од ± 10%. Оптимизовани дизајн Прозор ЦА који се подудара са локацијом Уколико је примећено, процењује се ±15% или веће екскурзије; одређује се понашање ПЦС операције и пролаза у оквиру локалних правила мреже.
Стандардна претпоставка Стабилност фреквенције Претпоставимо да 50/60Hz остаје у примером опсега ±0,5Hz. Оптимизовани дизајн Одговор на фреквенцију Координира дозвољени опсег фреквенција, заштиту и опоравак користећи податке о локацији.
Стандардна претпоставка Непроверени пренос Поуздајте се на спољни прекидач без провере прекидања оптерећења. Оптимизовани дизајн Валидиран пренос резервне копије Уколико је потребно, наведите циљ преноса у милисекундама и проверите комплетан ПЦС, прекидач и одговор на оптерећење.
Стандардна претпоставка Основа за хлађење на температури Омерљивост инсталације користећи само 25 °C. Оптимизовани дизајн Дерагирање на топлом месту Процењује се услови 45 °C+, помоћне уређаје за хлађење, проток ваздуха и ограничења снаге зависне од температуре.
Стандардна претпоставка Незаштићена електроника Нема пројекта захтева за заштиту од влаге или контаминације. Оптимизовани дизајн Tretman za zaštitu od vlage, prašine i korozije Укажите конформну премазу, одговарајуће спојнике и контроле влаге, контаминације соли и раста гљивица.
Стандардна претпоставка Ограничена балансирачка капацитета Зависи од фабричког усаглашавања и пасивног балансирања ниске струје. Оптимизовани дизајн 2А Активно балансирање Употребити пренос оптерећења за управљање дивергенцијом СОЦ-а у одобреним условима балансирања.
Стандардна претпоставка Основно рутирање комуникације Нема додатне ревизије штитовања, заземљавања или мешања. Оптимизовани дизајн Оштра комуникација Координирајте раздвајање кабела, штитирање, изолацију, завршетак и управљање грешкама.
Стандардна претпоставка Непроверени гарантни пликови Претпоставимо да се рејтинг на 25 °C ± 5 °C такође покрива крајње станице. Оптимизовани дизајн Изрични услови рада Упишите у писменој форми температуру, влажност, радни циклус и услове за редирање целог система.
Стандардна претпоставка Географија као прокси Погледајте инсталацију стабилне мреже као универзални шаблон. Оптимизовани дизајн Употреба специфична за локацију Процењује се тропски, пустињски, обални, удаљени и острвски пројекти на њиховим измераним условима.
Стандардна претпоставка Неоснован животни век Називни десетгодишњи план без доказа о резултатности на топлим локацијама. Оптимизовани дизајн Документисана животна основа Проверујте циљ животног века пројекта са подацима о старењу ћелија, оперативним границама, одржавањем и договореном гаранцијом.

5 промена дизајна које чине БЕСС жизнеспособним у слабом мрежном и високо-временском окружењу

  1. Прозори са великим напоном и фреквенцијом

    Одвојите прозор за AC мрежу од прозора за DC батерију. ПЦС одређује како систем реагује на поремећаје напона и фреквенције мреже. БМС који је номинантан за 801000В ЦЦ не успоставља сам по себи способност пролаза ЦА или дозволу да остане повезан изван локалних граница заштите.

    Уколико је потребно, на пример, да се за локације са измерена флуктуација напона око ±15% или фреквенција више од ±1Hz, наведе дозвољени опсег ПЦС и одговор на поремећаје. Проверите минимални и максимални напон струје батерије преко SOC и температуре према опсегу улаза ПЦС ЦЦ. JKESS HV мастер платформа пружа CAN/RS485 интерфејсе за интеграцију, али дефиниције порука, понашање фирмавера и опорав грешке још увек треба да се сложе.

    Проверујте тачност узорака и комуникацију и на екстремним напонима и током транзиција. У великој мери, уколико је потребно, заштите се од претераног напона, подпона, антиострвања или друге потребне заштите.

  2. Трпско управљање са експлицитном дератирањем

    Величина за најтоплије веродостојне услове рада. Намерана снага 25 °C је само једна тачка на криви топлотне перформанси. У температури од 45 °C или више, проценити производњу топлоте ћелије, губитак ПЦС, соларни добитак кабине, оптерећење филтера, перформансе вентилатора и снагу коју користи опрема за хлађење.

    Спецификација комплета за управљање JKESS-ом описује контролисано хлађење вентилатора и 8-каналну НТЦ конфигурацију сензора, са опсегом мерења од -30 до 105 °C и прецизношћу од ±2 °C. Употребити мерења температуре са репрезентативних врућих тачака за покретање контроле вентилатора, ограничења пуњења/испуњења и заштитног искључења. Покривеност сензора и време одговора су важне као и број канала.

    Диапазон електронске БМУ-е од -25°C ~ 85°C није дозвољен за пуњење или пуњење батеријских ћелија. На страници производа HV-BC250 одвојено се наводи рад од -20 °C до +65 °C. Потпуна БЕСС мора поштовати најрестриктивнију инсталирану компоненту и изабране границе ћелија. Само вентилација не може хладити ћелије испод температуре околине; локација може захтевати климатизовано хлађење.

  3. Три заштитне методе: влага, сол и плесен

    Погледајте влагу, кондензацију и контаминацију као одвојене уносне податке за дизајн. трене-проф-третмане обично се односе на конформну премазу намењену побољшању отпорности на влагу, контаминацију солом и раст гљивица. Система премаза, покривеност, контрола процеса и еколошка квалификација одређују заштиту која се заправо постиже.

    За тропски или обални пројекат, наведите захтеван третман плоча са ЈКЕСС-ом и добијте потврду за испоручену конфигурацију. РАЛ9003 бело-сигнала завршна боја не успоставља ПКБ премаз, запечатање корпуса или отпорност на солне прскавице. Коннектори, кабеле, изолацијска удаљеност и заземљавање треба да се само одреди.

    Користите стратегију за контролисање влаге и затварања одговарајућу локацији. Размислите о кондензацији током хлађења или искључења, одводњења и приступа одржавању. Покривање подржава заштиту животне средине; не замењује координацију изолације, одговарајући затвор или тестирање животне средине специфично за пројекат.

  4. Прелазак на милисекунду, потврђен на оптерећењу

    Дефинишите прихватљив прекид пре него што изаберете архитектуру. Производња линија, контакторски контролисани мотор, хладно складиште и оптерећење сервера могу имати различите толеранције прекида и поновног покретања. Потребно време преноса мора бити мериви критеријум прихватања.

    Уколико је потребно, уколико је могуће, за да се може користити код операције за управљање преносом. Међутим, комуникациони интерфејс или команда за милисекунде не доказују пренос резервне копије у милисекунде. Тотално прекид укључује детекцију грешака мреже, контроле, изолацију или прелазак, прелазак у режим ПЦС и рекуперацију напона на оптерећењу.

    Уколико је потребна резервна резервна система за милисекунде, одабрати одговарајућу ПЦС и опрему за пренос, одржавати неопходну резерву батерије и тестирати интегрисани систем на репрезентативном оптерећењу и СОЦ-у. Укључите покретање мотора, преоптерећење, понављање прекида и понашање поново повезивања у тест прихватања.

  5. Активно балансирање за одржавање конзистенције сок ћелије

    Активно балансирање адресира неравнотежу наплате; хлађење адресира температуру. Разлике у самоиспуштању, капацитету и температури могу учинити да ћелије достигну своје границе напона у различите вријеме. Прелазак наплате може смањити дивергенцију СОЦ-а и побољшати приступ иначе заглављеном капацитету паковања.

    Спецификација производа BMU-H5-16 наводи до 2А активно балансирање по каналу. Активно балансирање преноси енергију између ћелија, док пасивно балансирање распрши вишак наплате као топлоту. Дозвољени опсег СОЦ и напона, струја, границе температуре и истовремено понашање канала зависе од конфигурације контролера; не би требало претпостављати континуирано 2А рад у свим условима.

    Илустративно израчунавање преноса наплате

    Charge difference = 314 Ah × 0.5% = 1.57 Ah
    Ideal balancing time = 1.57 Ah ÷ 2 A
    = 0.785 h ≈ 47 minutes

    Ово је идеалан прорачуна за пренос 1,57Ах на константном нет 2А. Реално време балансирања зависи од топологије, ефективне струје, радног прага, губитака конверзије и броја ћелија које захтевају корекцију. Балансирање не враћа изгубљену капацитету ћелије или гарантује располазак температуре ћелије испод 3 °C или повећање трајања живота од 15%20%.

Термална дерација: Шта се мења када околна температура достигне 45°C

Термичко дератирање смањује дозвољену снагу када температура расте. За почетно вежбање димензирања, помножите референтну снагу са факторима зависним од температуре, а затим проверите батерију, ПЦС, кутију и ограничења помоћне снаге заједно.

Упрошћено израчунавање снаге испуштања

Available Discharge Power = Rated Power × Derating Factor (T_ambient)
Само илустративни фактори не мерена крива перформанси ЈКЕСЕ
Температура окружења Пример деритирачког фактора Излаз од номиналног 100кВт
25°c 1.00 100 кВт
35°C 0.95 95 КВт
45°C 0.85 85 КВ
55°C 0.70 70 КВ

Користите екстремну температуру локације, а не годишњи просек. У овом примеру, испорука 100кВт на 45 °C захтевала би најмање 100 ÷ 0,85 ≈ 117,6кВт референтног капацитета пре других граница или помоћних хлађења. Добијте стварне криве за наплату и распуштање изабраног система; граница температуре електронике не утврђује доступну снагу батерије.

Прихваћени дизајн такође мора да се бави минималним границама за пуњење температуре, старењем опреме, препреком проток ваздуха и резервом енергије потребном за најдужи планирани прекид.

Како ЈКЕСС ХВ БЕСС испуњава захтеве слабе мреже и високе температуре

Користите JKESS HV мастер и рабску платформу као основу за управљање батеријама, а затим квалификујте комплетну инсталацију за локацију. Конфигурације о којима се овде говори користе HV-BC250 или HV-BC150-100A мастер, комплетне кутије за батерије HV-B6U и BMU-H5-16 активну балансу. Комплети се испоручују без батеријских ћелија; коначна перформанса зависи од монтираног система.

ХВ-БЦ250 · 200А мајстор ХВ-БЦ150-100А · 100А мајстор ХВ-Б6У · Слатки кутији БМУ-Х5-16 · активни баланс
Објављени подаци о компонентама и захтеви пројекта потврђују достављени модел и ревизију
Потреба за дизајн Параметри / опсег ЈКЕСЕ Вреди за купаче Б2Б
Диапазон истог напона 801000В Ц; 64С256С архитектура у ХВ-БЦ250 спецификацији. Подржава избор батеријских низа против ПЦС ДиЦ прозора; перформансе АЦ мреже остају ПЦС захтев.
Температурни опсег БМУ-Х5-16: -25°С ~ 85°С. ХВ-БЦ250: -20°С до +65°С. Пре одобрења за рад на топлим местима, идентификујте ограничујућу компоненту и температурну опсег ћелије.
Толеранција на влагу 090% РХ је циљ пројекта у овом дизајнерском кратком, а не верификована рејтинга за цео систем. Самостални БМУ список: 595% РХ, некондензирајући. Укажите контролу кондензације и добијте границе влажности кабинета, конектора и комплетног система.
Висине ≤ 2000м у спецификацији комплета за управљање мастер-и-слов. Проверите надморску висину и било какву додатну рефракцију или изолацију.
Активно избалансирање БМУ-Х5-16, до 2А активног балансирања; прецизност напона ћелије на нивоу комплета ±0,005В. Управљање дивергенцијом SOC ћелије дефинисаном стратегијом балансирања и прецизним мониторингом ћелија.
Контрола температуре конфигурација НТЦ са 8 канала у листу комплета; -30 ~ 105 °C / ± 2 °C. Самостална листица БМУ-а одређује 16 НТЦ канала. Потврдити инсталиране појасе и покривеност сензора; користити повратну информацију за топлотну контролу и заштиту.
Хлађење Интелигентно хлађење ваздухом / контролисан вентилатор у робском комплету. Координирајте рад вентилатора са подацима о температури; процените да ли је локацији потребно додатно климатизирано хлађење.
Комуникација CAN / RS485 на мастер-у; архитектура мадмакарни ланца са одређеним рабским интерфејсом. Успоразумите мапирање порука, дизајн кабела, временске ограничења и интеграцију ПЦС пре пуштања у рад.
Проширење система 416 робских кутија; око 64256кВтц пројектне класе, у зависности од избора ћелија. Смерена напон и номинална енергија са бројем модула; проверите ПЦС напон, механичку подршку и политику проширења.
Документација о усаглашености Слика комплета наводи GB34131-2017; произвођач наводи CE, RoHS и FCC за релевантне производе. Добијте документе за специфичне моделе и проверите примењиве издања и локалне захтеве; ове етикете не утврђују одобрење мреже за комплетан систем.

Капацитет је прорачуна, а не гаранција броја кутија. Са 16 серије ЛФП ћелија по кутији на 3,2В номиналне и 314Ах, свака кутија има око 16,08кВтц номиналне енергије. Четири до шеснаест кутија стога пружају око 64,3257,2 кВтц номиналних, пре употребљивих ограничења СОЦ-а, губитака, старења и резервних захтјева. 64256кВтц описује приближну класу пројекта.

Референце произвођача: Главне спецификације HV-BC250 ; спецификације за комплет за управљање и управљање ; Спецификације BMU-H5-16 ; ХВ Слов 6У Китс - Да ли је то истина? Прегледано 10. октобра 2026.

На објављеним страницама описују се различите конфигурације и укључују непостојан сензор и равнотежне цифри. У табели се идентификује опсег сваке изабране вредности. Користити договорени модел-специфични лист података и списак материјала за набавку, интеграцију и прихватање.

Где се користи слаба мрежа и високо-темен BESS

Ово су сценарија примене за дизајн система специфичног за локацију; континуитет резервне резерве и финансијски резултати зависе од одабране опреме, профила оптерећења, тарифа и оперативне стратегије.

Југоисточна Азија / Производња

Храна, паковање и лака индустрија

Често прекиди могу зауставити производњу и повећати губитке поновног покретања. Склађивање може комбиновати резервну резерву са операцијом у времену коришћења, под условом да систем преноса испуњава толеранцију прекида линије и да тарифа подржава оперативну стратегију.

Блиски исток / Трговачка

Хотели, супермаркети и канцеларије

Потреба за климатера може се поклапати са 45 °C + ванђеријским условима. Процењује се смањење потражње користећи струју која је заправо доступна у топлоти, задржавајући довољно енергије за основна оптерећења током прекида.

Африка / Дестализоване операције

Рударство и обрада пољопривреде

Оддалечене објекте могу заједно користити фотоелектричку енергију, складиштење и генерацију која се може распоређивати. Укључите покретање мотора, прашину, приступ одржавању, логистику горива и стабилно рађење на острву када планирате слабу мрежу или снабдевање ван мреже.

Острва / хибридне микромрежице

Заједнице и туристичка одмаралишта

ФВ и складиштење могу смањити време рада генератора када стратегија испоруке то дозвољава. Процени експозицију соли, променљиву производњу обновљивих извора, резервне маржине и способност за црни почетак; активно балансирање подржава конзистенцију наплате у вери батерије.

Хладни ланци / логистика

Хладно складиште и дистрибутивни складишта

Високе температуре на отвореном повећавају потребу за хлађивањем. Уколико је потребно, додајте да је у овом случају потребно да се заснива на регенеративном нивоу.

Телекомуникације / Критична оптерећења

Базне станице и објекти за податке

Успореди напон складиштења са архитектуром конверзије ЦА или ЦА и захтевима континуитета локације. Виши расподелни напон смањује струју на датој снази, али губици конверзије, потражња у стању спремања и перформансе преноса и даље требају проценити.

Често постављана питања

Зашто стандардни BESS дизајни не успевају у слабом окружењу мреже?

БЕСС може да има слабе перформансе када његово оперативно окно ПЦС, подешавања заштите или резервна архитектура не одговарају измером поремећаја мреже. Излазни напон од ±15% или више и одступања у фреквенцији изнад ±1Hz могући су сценарија пројектовања за истраживање, а не универзалне регионалне границе. Проверујте одговор ЦА одвојено од опсега струје ЦЦ батерије и координирајте све подешавања са применим захтевима мреже.

Како висока температура окружења утиче на перформансе БЕСС-а?

Висока температура убрзава старење ћелија и може смањити коришћену снагу кроз топлотну дерацију. У илустративној табели овде, номинални 100кВт помножен по фактору 0,85 даје 85кВт на 45°С; стварна вредност захтева криву изабраног система. BMU-H5-16 наводи -25°C до +85°C рад електронске опреме, док HV-BC250 наводи -20°C до +65°C. Ни један опсег не поставља границе рада батеријске ћелије.

Шта је топлотна дерација и зашто је важна за мој пројекат?

Термо-деретирајући ограничења дозвољена пуњење или распуштање снаге као температура расте да би се опрема у својим радним границама. Фактор 0,85 на 45 °C који се користи у овом чланку је пример, а не универзална или верификована JKESS крива. Размер из екстремних услова рада на локацији и добити комплетне податке о температури против енергије система, укључујући помоћне уређаје за хлађење.

Како активно балансирање помаже у окружењима са високом температуром?

Разлике у температури и ћелијама могу допринети дивергенцији СОЦ-а, што узрокује да појединачне ћелије рано достигну границе напона. БМУ-Х5-16 наводи до 2А активно балансирање, преношење наплате унутар батерије, а не ослањање само на резистиван пуњење. За 314Ах ћелије, померање 0,5% разлике наплате на константном нет 2А траје око 47 минута у идеалном израчуну; стварно време зависи од радних услова. Балансирање не замењује хлађење или гарантује одређено повећање трајања.

Шта значи "три-проф" третман за БЕСС електронику?

Тренел-проф третман се обично односи на конформну премазу намењену побољшању отпорности на влагу, контаминацију сол и раст гљивица. Заштита зависи од материјала, квалитета апликације, покривености и еколошке квалификације. Не замењује одговарајућу контролу за затвор или кондензацију, а третман мора бити потврђен за испоручени производ.

Може ли ЈКЕСС БЕСС брзо да прелази између режима који су повезани са мрежом и који нису повезани са мрежом?

Брз трансфер је способност на нивоу система која зависи од ПЦС-а, опреме за трансфер, контроле и оптерећења. ЈКЕСС CAN/RS485 интерфејси подржавају интеграцију, али само комуникацијска способност не одређује време прекида. Уредите потребну циљну величину милисекунде и потврдите је на оптерећењу под репрезентативним условима рада.

Који опсег напона подржава JKESS HV BESS?

Главна спецификација ХВ-а наводи опсег 801000В ЦЦ и архитектуру 64С256С. При претпостављеној номиналној напоји од 3,2 В по ЛФП ћелији, 64 С и 256 С одговарају номиналној напоји од 204,8 В и 819,2 В. Проверите целокупни опсег напона батерије према одабраним ограничењима улаза ПЦС ЦС; ова ЦЦ номинација не утврђује перформансе за пролаз у ЦА мреже.

Колико кутија за робове може бити устављено у инсталацију са слабом мрежом?

ЈКЕСС мастер-и-склаве комплет подржава 416 кутија за батерије по мастеру, у зависности од одобрене конфигурације и механичке инсталације. Опције HV-BC250 и HV-BC150-100А морају бити усавршене са захтевним струјним и ПЦС напоном. Са 16С, 3.2В, 314Ах ћелијама по кутији, номинална енергија је око 64,3257,2 кВтц у том опсегу; корисна енергија је нижа и специфична за пројекат. Проширење мора да прати одобрену процедуру усаглашавања ћелија и пуштања у рад.

Да ли висока влажност утиче на покривеност БЕСС гаранције?

Услови влаге и кондензације могу утицати на то да ли је инсталација у складу са одређеним оперативним опсегом и писменим гаранционим условима. Цифра 090% РХ у кратком извештају о пројекту овде се не верификује као рејтинг за цео систем; самостална страница БМУ-а наводи 595% РХ, некондензирање. Потврдити границе комплетне инсталације и све потребне контроле влаге у уговору о снабдевању.

Које сертификације треба да тражим у БЕСС-у за регије са слабом мрежом?

Тражите специфичну документацију за модел која покрива батерију, БМС, ПЦС, електричну безбедност, ЕМЦ и примењиве услове за локално повезивање са мрежом. На страници за комплет JKESS-а налазе се референце на GB34131-2017, а на страници произвођача наведене су CE, RoHS и FCC за релевантне производе. Проверите опсег документа, примењиве издања и захтеве пројекта; ове референце сами по себи не показују одобрење комплетне БЕСС за одређену мрежу.

Планирање БЕСС-а за локацију са слабом мрежом или високом температуром?

Поделите своје услове локације флуктуације напона, профил околне температуре, ниво влаге са нашим инжењерским тимом. Помоћи ћемо вам да насликате та ограничења на модуларну конфигурацију ХВ БЕСС-а која задовољава оперативне и гарантне захтеве вашег пројекта.

Замолите прилагођени цитат→