Све категорије

Sourcing LiFePO4 Cells for High Voltage Slave 16S Battery Box Kits: A B2B Buyer‘s Verification Checklist | JKESS

2026-09-30 17:22:24
Sourcing LiFePO4 Cells for High Voltage Slave 16S Battery Box Kits: A B2B Buyer‘s Verification Checklist | JKESS

Набавка ЛиФЕПО4 ћелија за високонапонске робове 16С батеријске кутије: Проверна листа за куповину Б2Б

Наш комплет долази без ћелија и то је ствар. Ево 7-степене верификације која одваја ћелије класе А од рееблераних одбацивача и осигурава димензионално уклапање пре него што се скрепи један терминал.

Published: September 29, 2026 | 14 min read | JKESS Engineering Team

Кључне ствари

  • Када купите 16С ХВ батерије без ћелија, снабдевање ћелија је најлакши корак за пројекат који може погрешити и једна од најважнијих променљивих које утичу на трајање.
  • Тржишна ознака Граду А нема јединствени универзални стандард. Излаз од истог добављача може доћи са различитих производних линија, а варијација капацитета може достићи 5%.
  • Проверка ћелија се не може ослањати на један лист података. Проверите четири независна облика доказа: праћење партије, извештаје о тестирању капацитета, конзистенцију унутрашњег отпора и димензионалну толеранцију.
  • Димензионална толеранција у 280Ah314Ah призматичким LiFePO4 ћелијама директно утиче на монтажу. Чак и када се номиналне димензије подударају, стварне ћелије из различитих линија могу се разликовати за 12 мм.
  • Кит батеријских кутија JKESS 16S (4U / 6U) користи BMU-H5-16, са опсегом узорка од 14.5V и тачношћу ±0.005V. Овај прозорац напона је кључно ограничење приликом избора ћелија за сигурну употребу у комплету.

Зашто је снабдевање ћелија најризичнији корак у вашем пројекту БЕСС

Избор JKESS модела комплекта корпус, БМС и жици без ћелија даје Б2Б купцима значајну флексибилност трошкова и контролу на снабдевању. Та флексибилност такође ствара једну одговорност коју се не може аутсорсирати: одлуку о куповини ћелија.

Клетке обично чине 50%-60% укупних трошкова система за складиштење енергије, а проблеми повезани са ћелијама могу бити одговорни за више од 70% неуспјеха система. Ипак, многи Б2Б купци и даље купују ћелије на основу Достављача PDF листе података и вербално обећање да ове су наше најбоље А класе ћелије.

Проблем је у томе што Гред А може значити веома различите ствари од једног добавитеља до другог. За једног добављача то може значити капацитет на или изнад 95% номиналне номинације; за другог то може једноставно значити да нема очигледне козметичке штете. Без заједничког, верификованог оквира, снабдевање ћелија постаје један од најмање контролисаних делова пројекта.

Шта Греј А заправо значи: Проверка реалности

Не постоји глобално унифицирани стандард за класификацију ћелија у индустрији складиштења енергије. Следеће радне дефиниције сумирају практику јавних тестова и искуство снабдевања Б2Б у практичан оквир за скрининг.

Kvalitet Конзистенција капацитета Унутрашњи отпор Стопа самоиспуштања Типични извор Ниво ризика
Kvalitet A Капацитет ≥ 98% номиналне; ширење партије ≤ 1% Промена ≤ 5% ≤ 2% / месец Оригинална производња или овлашћени канал Ниско
Kvalitet B Капацитет 90%97%; ширење партије 2%5% Промена 5%15% 2%5% / месец Лотије на крају залиха или обновљене ћелије Средњи
Kvalitet C Капацитет < 90%; ширење партије > 5% Варијација 15% 5% / месец Уклађене батерије или неформални канали Висока
️ Грејд А није довољан као самостални доказ. Неки добављачи поново означе ћелије нижег квалитета као А клас, посебно у прекограничној трговини где је верификација тешко. Купачи би требали тражити потврђиване извештаје о испитивању треће стране уместо да се ослањају само на листе података које издају добављачи.

Проверна листа у 7 корака за 16S БЕСС ћелије

Користите ову контролну листу да бисте завршили верификацију долазећих ћелија у року од 48 сати од испоруке, тако да се проблеми идентификују пре него што се права на повратак или прозори за захтев изгубе.

  1. Проверите тражимост партије Захтевајте оригиналне производње записи везане са бројем серије, а не генерички лист података. Потврдите да ћелије у једној партији имају исти датум производње и производњу; мешане партије могу појачати разлике у капацитету и унутрашњем отпорности.
  2. Проверите извештај о тестирању капацитета Потребно је да се на нивоу партије извести о сортирању капацитета који приказује температуру испитивања, C-реат и напон одсека. Испитивање капацитета треба да се врши на 25 °C и 0,5 °C, са пријављеним капацитетом на или изнад 98% номиналне.
  3. Проверите конзистенцију унутрашњег отпора Запитајте за дистрибуцију партије AC унутрашњег отпора измерена на 1кГц. Стандардно одступање не би требало да буде више од 5% просека партије. Клетке са више од 10% разлике унутрашњег отпора не треба мешати у исто 16S низа.
  4. Проверите димензионалне толеранције Стандардне димензије за 280Ах / 314Ах призматичне ћелије су 174 × 72 × 207 мм, али стварна производња може варирати за 12 мм. Случајни узор 510 ћелија након испоруке и мерење дужине, ширине и висине како би се потврдило да се уклапају у бочне плоче и крајње плоче модула комплета.
  5. Проверите стопу самоиспуштања Уколико је потребно, се може користити и за решење проблема. Кола са стопом самоиспуштања изнад 2% месечно треба изоловати и не треба користити у низу низа.
  6. Проверите физичко стање Проверите терминале да ли су оксидирани, деформисани или оштећени. Уверите се да ли су уређаји за смањење притиска у исправној форми, да ли су кутије неодвојене и да ли су QR ознаке на кутији јасно и читаво.
  7. Проверите утакмицу напона и прозора БМС-а ЈКЕСС БМУ-Х5-16 подржава опсег узорка од 14.5В. 16С ЛиФЕПО4 конфигурација је око 3,65В по ћелији на пуном пуњењу и 2,5В близу празног. Потврдите да се наплата/испуштање ћелије ограничава на напон који остаје у овом прозору и да је хемија LiFePO4.

Однос А и реебликованих одбацивача: Шта их разликује у пракси

Проверени степен А

  • ✅ Раздаја капацитета за партије ≤ 1%
  • ✅ Стандардно одступање унутрашњег отпора ≤ 5%
  • ✅ Стопа самоопуштања ≤ 2% / месец
  • ✅ Дозвољавање димензија ±0.5 мм
  • ✅ Доступна тражевина оригиналне партије
  • ✅ Извештај о тесту треће стране може се проверити
  • ✅ Ефикасност првог циклуса ≥ 99%
  • ✅ Очекивани 16С употребљиви капацитет паковања ≥ 98%
  • ✅ Активно балансирање може компензовати за неколико сати
Резултат: задржавање капацитета након 10 година ≥ 80%

Преозначени одбаци

  • Раздаја капацитета за серије 3%8%
  • стандардно одступање унутрашњег отпора 10%20%
  • стопа самоопуштања 3%8% / месец
  • Померна толеранција ±2mm
  • Недостале или нејасне информације о партији
  • Доступни су само подаци који су креирани од стране добављача
  • Ефикасност првог циклуса 95%97%
  • Очекивани корисни капацитет паковања 16С 85%92%
  • Чак и 2А активно балансирање не може да компензује
Резултат: капацитет може да се смањи на 70% након 35 година

Зашто мале разлике ћелија постају губици на нивоу пакета

  • 16S низа садржи 16 серијски повезаних ћелија, а најслабија ћелија ограничава коришћен капацитет низа.
  • Ако је капацитет распоређен између 16 ћелија 1%, коришћен капацитет паковања се смањује за отприлике 1%.
  • Ако је распод капацитета 5%, коришћен капацитет паковања се смањује за отприлике 5%.
  • Ако је распод капацитета 10%, корисна капацитета паковања се смањује за отприлике 10%.

пример 257 кВтц: За систем од 257 кВтц конфигурисан као 16С × 314Ах × 3.2В × 16 кутија, губитак капацитета од 10% уклања око 25,7 кВтц корисног капацитета. При једном пуном циклусу дневно током 10 година, то представља приближно 93,805 кВтц губитак проток енергије током живота.

Успоређивање ваших ћелија са комплектом батерије JKESS Slave 16S

ЈКЕСС 4У и 6У комплети користе БМУ-Х5-16 као срж контроле робе и подржавају 16С ЛиФЕПО4 серије. Пре налогања ћелија проверите следеће техничке ограничења.

Параметри Употреба комплета за ЈКЕСС Проверка снабдевања ћелија
Хемија ЛиФЕПО4 Не мешајте се са тринарним литијем, натријум-јонским или другим хемијским материјама
Формат ћелије Призматични алуминијумски костур Пакети и цилиндричне ћелије нису погодни за овај комплет
Дијазон капацитета 280Ah314Ah Останите у препорученом опсегу и дајте приоритет конзистенцији партије
Називни напон 3,2 В Око 3,65В пуног пуњења и 2,5В скоро празног
Стоп континуираног испуштања 0,5 Ц Не намењени за континуирано испуштање на 1C или више
Димензије (Л × В × Х) 174 × 72 × 207 мм Стварна толеранција ћелија треба да остане у оквиру ± 1 мм
Тип терминала М6 штан Геометрија терминала мора одговарати обрасци рупе на барци
Прозорење за узорку напона 14.5В (БМУ-Х5-16) Напетост ћелије мора остати у распону узорка
ЈКЕСС не продаје ћелије. Ова стратегија омогућава купцима да бирају добављача ћелија на основу буџета пројекта, доступности и односа ланца снабдевања док ЈКЕС снабдева и фабрички тестира хардвер БМС-а, жице и кутију батерије пре испоруке.
Крек за производ JKESS: BMU-H5-16 · HV-B6U · 4U Китс · HV-BC250 · HV-BC150-100A · 2A активно балансирање · ±0.005V тачност узорка · 16S архитектура · 280314Ah призма ЛиФЕПО4 ћелија · 174×72×207mm димен

Дрво одлуке купца у Б2Б

  1. Потврдите опсег напона система → 801000В ЦЦ, у зависности од броја слове-бокса повезаних у серији.
  2. Одредите количину кутије за робове → 416 јединица, што одговара приближно 64256кВтц.
  3. Прерачунавање укупне количине ћелија → 16 ћелија по кутији × број кутије за робове.
  4. Изаберите капацитет ћелије → 280Ах / 302Ах / 304Ах / 314Ах, пожељно из исте партије.
  5. Изаберите добављача ћелија → захтевају тражевитост партије плус извештаје о тестовима треће стране.
  6. Покренете 7-степени улазни проверу → завршите у року од 48 сати и задржите права на повраћај за несагласне робе.
  7. Монтажујте 8С модуле → користите испоручене крајње плоче, бочне плоче, епоксидне плоче и гужве.
  8. Повезивање на 16С → користите ПАЦК кабли за напајање и ЦЦС жице.
  9. Појава и пуштање у рад → проверите сваки слој-бокс напон, температуру и балансирање статус користећи мастер-контроле ЛЦД или апликацију.

5 Грешака у снабдевању ћелија које убијају економију пројекта

Грешка 1: Сравњавање цене без проверене конзистенције партије

Колаце које се продају као једнакве квалитете из различитих партија могу се разликовати за чак 5% у капацитету. 5% уштеде у куповној цени може бити надомерена смањењем употребљивог капацитета паковања за 10%.

Грешка 2: Игнорисање димензионалне толеранције

Успостављање номиналних димензија не гарантује успостављање стварних димензија. Разлика од 12 мм може спречити модул ћелија да се уклапа у кутију. Узорак и мерење ћелија у року од 48 сати од испоруке.

Грешка 3: Непроверка прозора напона БМС-а пре куповине

Размах узорка JKESS BMU-H5-16 је 14,5V. Ако је напон пуне наплате ћелије већи од 4,5V, не може се користити у оквиру одређеног пробна прозора овог комплета.

Грешка 4: Мешање партија или добављача унутар једне 16С низа

Мешање партија у истој 16S низи може убрзати неравнотежу ћелије. Чак и са 2А активним балансирањем, екстремне варијације могу прећи практичан опсег компензације система балансирања.

Грешка 5: Прескакање теста самоиспуштања

Клетка са повишеном самоиспуштањем континуирано извлачи употребљиву енергију из низа низа. Проблем можда није очигледан када дође, али се након неколико месеци операције може појавити као упорно неравнотежа ћелија.

Често постављана питања

Зашто ЈКЕС продаје комплетне кутије за батерије без ћелија?

ЈКЕСС продаје комплетне кутије за ХВ батерије као кутије од листа метала са унапред инсталираним БМС хардвером, жице и компоненте за топлотну управљање. Продаја без ћелија даје Б2Б купцима флексибилност да набаве ЛиФЕПО4 ћелије на основу свог ланца снабдевања, буџета и временског решења пројекта. Такође се избегава сложеност међународних прописа о испоруци литијумских батерија, јер ћелије подлежу строжим правилима превоза од празних кућа.

Који типови и величине ћелија су компатибилни са комплектом батеријских кутија JKESS 16S HV?

ЈКЕСС 16С ХВ батеријски кутији (4У и 6У модели) су дизајнирани за призматичне ЛиФЕПО4 ћелије у опсегу од 280Ах314Ах. Стандардне димензије ћелија су 174 × 72 × 207 mm. БМУ-Х5-16 подржава пробир напона од 14.5В по ћелији. Цилиндричне и капсеће ћелије нису компатибилне са овим дизајном комплета.

Како могу да проверим да ли су моје ћелије заиста А класе?

Не постоји глобални стандард за клас А у индустрији складиштења енергије. За верификацију су потребни независни докази: праћење на нивоу партије од оригиналног произвођача, извештаји о испитивању капацитета треће стране на 25 °C и 0,5 °C, подаци о дистрибуцији унутрашњег отпора ЦА који показују стандардно одступање ≤ 5%, димензионално мерење узорача Не ослањајте се само на самоиздавање листа података добављача.

Које су границе толеранције за димензије ћелија у комплету JKESS?

Комплет батеријских кутија JKESS 16S дизајниран је за ћелије 174 × 72 × 207 mm са димензионалном толеранцијом од ±1 mm. Прекошавање ове толеранције може изазвати потешкоће у уклањању ћелија у бочне панеле модула и крајње панеле или може створити неравномерну компресију. Уколико је потребно, додајте 510 случајно одабраних ћелија на испоруку и потврдите одговарајући модул пре испоруке целе партије.

Могу ли помешати ћелије из различитих партија у истом 16С паку?

Мишивање партија у 16С паковању је строго одбачено. Чак и ћелије од истог добављача могу показати варијације капацитета од 2% до 5% између серија, а разлике унутрашњег отпора могу бити веће од 10%. То појачава неравнотежу ћелија-кључка и смањује корисни капацитет. Ако је мешање неизбежно, користите ћелије са што ближим капацитетом и унутрашњим отпорством и проверите их 7-дневним тестом самоиспуштања.

Како BMU-H5-16 активно балансирање компензује варијације ћелија?

BMU-H5-16 испоручује до 2А активне балансирачке струје по каналу, користећи индуктивну конверзију ЦЦ-ЦЦЦ за пренос наплате између ћелија. За 314Ах ћелију са 0,5% варијацијом капацитета, енергија за балансирање је око 1,57Ах, што траје око 47 минута да се компензује на 2А. Пасивно балансирање на 200мА трајало би око 7,85 сати. Активно балансирање не може да компензује екстремне варијације изван границе пројекта.

Која је препоручена стопа самоиспуштања за LiFePO4 ћелије у БЕСС-у?

За апликације БЕСС, ћелије треба да имају стопу самоиспуштања од 2% или мање месечно када се чувају на 50% СОЦ и 25 °C. ћелије са већим стопама самоиспуштања узрокују континуирано неравнотежу у низу низа и могу захтевати чешће циклусе балан Клетке изнад 2% месечно треба изоловати и не користити у паковању повезаном у серију.

Колико ћелија ми је потребно за систем од 64 кВтц са ЈКЕСС-комплексима?

За систем од 64 кВтц који користи 4 JKESS HV робске кутије, потребно је 64 ћелије (16 ћелија по кутији × 4 кутије). Са 314Ах ЛиФЕПО4 ћелијама на 3,2В номиналне снаге, 16С конфигурација пружа око 16,1кВтц по кутији (16 × 3,2Вт × 314Ах = 16,08кВтц), а 4 кутије пружају око 64,3кВтц. Точна употребљива капацитета зависи од измерених капацитета ћелија и услова рада.

Да ли ЈКЕСС пружа подршку снабдевању ћелија за Б2Б купце?

ЈКЕСС не продаје ћелије, али наш инжењерски тим може да обезбеди техничке спецификације потребне за сваки комплет, укључујући хемију, опсег капацитета, димензије, прозор напона и стопу пуштања. Такође можемо прегледати извештаје о тестирању ћелија треће стране према техничким захтевима комплета. За велике порцеле B2B, могу бити доступне проверене препоруке добављача у релевантним регијама на захтев.

Шта се дешава ако инсталирам ћелије које не испуњавају спецификације комплета?

Уградња ћелија изван спецификација комплета, као што су другачија хемија, опсег капацитета, димензионална обвијач или прозор напона, може изазвати грешке у комуникацији БМС-а, нетачан пресмет SOC-а, неравнотежу ћелија изван балансирања капацитета или ЈКЕСЕ не може гарантовати перформансе комплета када се инсталирају несагласне ћелије. Проверите све параметре ћелија пре монтаже.

Потребна вам је помоћ у верификацији ћелија за ваш ЈКЕСС комплет?

Поделите своје спецификације ћелија и извештаје о тестовима са нашим инжењерским тимом. Прегледаћемо их у односу на техничке захтеве комплета и приметимо потенцијалне проблеме пре него што почнете са монтажем.

Замолите прилагођени цитат →