JKESS Engineering Insights
Получете оферта →Системи за съхранение на енергия за търговски и индустриални нужди в условия на слаба електрическа мрежа и високи температури: Какви промени настъпват в проектното решение?
Стандартна система за съхранение на енергия (BESS), избрана за стабилна мрежа и умерен климат, може да не отговаря на изискванията при горещ, влажен или слабо свързан с мрежата обект. Ето 5-те ключови промени в проектното решение, които правят разликата между жизнеспособен проект и избягваеми простои и спорове относно гаранцията.
Основни събития
- Слабите електрически мрежи и тропическият климат променят граничните условия за проектиране. Те са основни входни данни за проекта, а не незначителна корекция към стандартната спецификация на BESS.
- Стандартните предположения при проектирането на BESS могат да се окажат неприложими при слаба мрежа: стабилно напрежение, постоянна честота и контролирани външни условия не могат да се приемат като даденост.
- Топлината и влажността действат по различни механизми. Топлината ускорява стареенето на акумулаторните клетки и може да увеличи дисбаланса; влагата, кондензацията и соленото замърсяване заплашват изолацията, съединителите и надеждността на комуникациите.
- Има пет съществени промени: подходящи промеждутъци за AC напрежение/честота, термично намаляване на мощността, електронна защита срещу три вида вредни фактори, валидиран дизайн за превключване за милисекунди, когато е необходимо, и активно балансиране за управление на отклонението в SOC на клетките.
- Съгласуване на компонентите на JKESS с пълната система. BMU-H5-16 поддържа активно балансиране до 2 A и работен температурен диапазон за електрониката от -25 °C до 85 °C. Трябва да се оценят заедно: температурното измерване на ниво комплект, влажността на мястото, надморската височина, ограниченията на батерията и изискванията на PCS.
01 / Проблемът при проектирането
Защо стандартните BESS проекти не функционират в слаби мрежи и тропически климати
При специфициране на комерсиална и индустриална батерийна система за съхранение на енергия (C&I BESS) много купувачи започват с предположенията, използвани за стабилно електроснабдяване от електроразпределителна компания. На обект със слаба мрежа тези предположения трябва да се проверят спрямо измерени напрежение, честота, продължителност на прекъсвания и аварийни условия. Например, проектирането може да изисква оценка на отклонения в напрежението от ±15 % или повече и отклонения в честотата, надвишаващи ±1 Hz. Това са конкретни проекти, които трябва да се проучат, а не универсални стойности за Югоизточна Азия, Близкия изток, Африка или Латинска Америка.
Местната климатична обстановка налага допълнителен набор от ограничения. В тропическо производствено помещение може да се наблюдава температура на въздуха над 35 °C и продължителна относителна влажност над 80 %; в пустинна местност, напротив, екстремната жега може да се комбинира с присъствието на прах. При проекти по крайбрежните зони се наблюдава риск от замърсяване със сол. Охладителната мощност, координацията на топлоизолацията, защитата на ограждащите конструкции и маршрутизирането на комуникациите трябва да са адаптирани към действителните условия, включително кондензацията при дневните температурни промени.
Резултатът от несъответствие може да бъде ограничаване на топлинната мощност, загуба на използваема капацитетност, многократни спирания, повреди в комуникациите или аларми за изолация. Целта за десетгодишна експлоатация не гарантира десетгодишна работоспособност на всяко място, а нито прогнозата за отказ след 3–5 години, нито фиксираното удължаване на експлоатационния срок могат да се изведат единствено въз основа на климатичните условия. Практическият въпрос е дали избраните клетки, системата за управление на батериите (BMS), преобразувателната система (PCS), охладителната система и писмената гаранция покриват предвидения цикъл на работа и експлоатационната среда.
02 / Сравнете предположенията
Стандартен дизайн на BESS срещу дизайн, оптимизиран за слаба мрежа и високи температури
Илюстративно сравнение на доставките. Базовите предположения по-долу са примери за проект с недостатъчно специфицирани изисквания, а не ограничения, които се прилагат за всеки стандартен BESS.
| Стандартен BESS Стабилна мрежа, умерени предположения |
Оптимизиран за слаба мрежа и високи температури |
|---|---|
| Стандартно предположение Напрежениево окно Избор на AC само въз основа на примерно номинално окно ±10%. | Оптимизиран дизайн AC окно, адаптирано към конкретното място Оценете отклонения от ±15 % или по-големи, когато са записани; посочете поведението на системата за преобразуване на енергия (PCS) при работа и при преходни режими в рамките на местните мрежови правила. |
| Стандартно предположение Честотна стабилност Приемете, че честотата 50/60 Hz остава в примерен диапазон от ±0,5 Hz. | Оптимизиран дизайн Реакция на честотата Съгласувайте допустимия честотен диапазон, защитните мерки и възстановяването, използвайки данни от обекта. |
| Стандартно предположение Непотвърден превключвателен режим Полагайте се на външен прекъсвач, без да проверявате прекъсването на натоварването. | Оптимизиран дизайн Потвърден резервен превключвателен режим Посочете целево време за превключване в милисекунди, когато е необходимо, и потвърдете пълния отговор на системата за преобразуване на енергия (PCS), разпределителното табло и натоварването. |
| Стандартно предположение Основа за умерено охлаждане Определете размерите на инсталацията само според температурна класификация от 25 °C. | Оптимизиран дизайн Намаляване на мощността при горещ обект Оценка на условия при 45 °C и по-високи температури, охлаждащи вспомогателни системи, въздушен поток и ограничения на мощността, задвижвани от температурата. |
| Стандартно предположение Незащитени електронни компоненти Няма проектно изискване за защита срещу влага или замърсяване. | Оптимизиран дизайн Тройна защитна обработка Поочетете конформно покритие, подходящи конектори и контролни мерки срещу влага, солено замърсяване и фунгичен растеж. |
| Стандартно предположение Ограничена способност за балансиране Зависимост от фабрично съгласуване и пасивно балансиране при нисък ток. | Оптимизиран дизайн активно балансиране 2 A Използване на прехвърляне на заряд за управление на разликата в SOC в рамките на одобрените условия за балансиране. |
| Стандартно предположение Основно насочване на комуникацията Липса на допълнителна проверка на екранирането, заземяването или интерференцията. | Оптимизиран дизайн Надеждна комуникация Координация на разделението, екранирането, изолацията, завършването и отстраняването на повреди на кабелите. |
| Стандартно предположение Непроверена гаранционна обвивка Предполага се, че номиналната стойност при 25°C ±5°C покрива и екстремните условия на обекта. | Оптимизиран дизайн Явни работни условия Съгласуване на температурата, влажността, цикъла на работа и условията за намаляване на мощността за цялата система писмено. |
| Стандартно предположение Географията като заместител Трактоване на инсталацията в стабилна мрежа като универсален шаблон. | Оптимизиран дизайн Приложение, специфично за обекта Оценка на проекти в тропически, пустинни, крайбрежни, отдалечени и островни райони въз основа на измерените условия. |
| Стандартно предположение Неподкрепен срок на експлоатация Номинален десетгодишен план без доказателства за производителност на горещ сайт. | Оптимизиран дизайн Документирана основа за целия живот Потвърдете целта за срок на експлоатация на проекта с данни за стареене на клетките, работни граници, поддръжка и съгласувано гаранционно покритие. |
03 / Пет промени на ниво система
Петте промени в дизайна, които правят BESS жизнеспособна в слаби мрежи и при високи температури
-
Широки прозорци за напрежение и честота
Разделете прозореца на AC мрежата от прозореца на DC батерията. PCS определя как системата реагира на нарушения в напрежението и честотата на мрежата. BMS, оценена за 80–1000 V DC, сама по себе си не осигурява способност за устойчивост към AC или разрешение да остане свързана извън местните граници за защита.
За обекти с измерени колебания на напрежението около ±15 % или вариации на честотата над ±1 Hz посочете допустимия диапазон на PCS и отговора при нарушения. Проверете минималното и максималното напрежение на батерийната верига в целия диапазон на SOC и температурата спрямо входния DC диапазон на PCS. Високоволтовата майсторска платформа JKESS HV осигурява CAN/RS485 интерфейси за интеграция, но дефинициите на съобщенията, поведението на фърмуера и възстановяването при повреди все още трябва да бъдат уточнени.
Потвърдете точността на пробите и комуникацията както при екстремните стойности на напрежението, така и по време на преходни процеси. Разширяването на работния диапазон не трябва да компрометира защитата срещу прекомерно напрежение, недостатъчно напрежение, антиостровна защита или други задължителни защитни функции.
-
Термично управление с явно намаляване на мощността
Размерът се определя за най-горещото реалистично работно условие. Мощностната характеристика при 25 °C е само една точка от кривата на термичната производителност. При 45 °C и по-висока температура оценете топлинното отделяне от клетките, загубите в PCS, слънчевото нагряване на корпуса, натоварването на филтрите, производителността на вентилаторите и мощното потребление на охладителното оборудване.
Спецификацията на JKESS комплекта за главен и подчинен модул описва контролирано вентилационно охлаждане и конфигурация с 8 канала за NTC-сензори, с измервателен обхват от -30 до 105 °C и декларирана точност ±2 °C. Използвайте температурните измервания от репрезентативни горещи точки, за да активирате контрола на вентилаторите, ограниченията при зареждане/разреждане и защитното изключване. Покритието от сензори и времето на реакция са толкова важни, колкото и броят на каналите.
Диапазонът на електрониката на BMU от -25 °C до 85 °C не е разрешен диапазон за зареждане или разреждане на батерийните клетки. На продуктовата страница на HV-BC250 отделно е посочен работен диапазон от -20 °C до +65 °C. Цялата BESS трябва да спазва най-ограничителните спецификации на монтираните компоненти и на избраните клетки. Само вентилацията не може да охлади клетките под температурата на околната среда; на мястото може да се изисква климатично охлаждане.
-
Тройна защита: срещу влага, сол и плесен
Трябва да третирате влажността, кондензацията и замърсяването като отделни проектирани входни параметри. „Тризащитно“ покритие обикновено се отнася до конформно покритие, предназначено да подобри устойчивостта към влага, солено замърсяване и гъбичен растеж. Постигнатата защита зависи от системата за покритие, обхвата му, контрола на процеса и екологичната квалификация.
За проект в тропически или крайбрежен регион посочете изискваното лечение на платките с JKESS и получете потвърждение за доставената конфигурация. Боядисването на корпуса в сигнален бял цвят RAL9003 не гарантира покритие на печатните платки, запечатване на корпуса или устойчивост към солен разпръскан спрей. Съединителите, кабелните вводи, разстоянията за изолация и заземяването изискват отделна оценка.
Използвайте корпус и стратегия за контрол на влагата, подходящи за конкретното място. Имайте предвид образуването на конденз по време на охлаждане или изключване, отводняването и достъпа за поддръжка. Покритието подпомага екологичната защита, но не замества координацията на изолацията, подходящия корпус или екологичното тестване, специфично за проекта.
-
Превключване в милисекунди, проверено при натоварването
Определете допустимото прекъсване преди избора на архитектурата. Производствена линия, двигател с контакторно управление, хладилно помещение и сървърна натовареност могат да имат различни толерантности към прекъсване и рестарт. Изискваното време за прехвърляне трябва да е измерим критерий за приемане.
CAN/RS485-интерфейсите на JKESS поддържат координация с подходящо специфицирана PCS. Въпреки това наличието на комуникационен интерфейс или команда в милисекунди не гарантира прехвърляне с резерв в милисекунди. Общото прекъсване включва откриване на повреда в мрежата, управление, изолация или превключване, преход на PCS в друг режим и възстановяване на напрежението при натоварването.
Когато е необходима резервна поддръжка в милисекунди, изберете подходящата PCS и оборудване за прехвърляне, поддържайте необходимия резерв от батерии и тествайте интегрираната система при типична натовареност и SOC. Включете в теста за приемане стартиране на двигатели, претоварване, многократни прекъсвания и поведението при повторно включване.
-
Активно балансиране за поддържане на еднакъв SOC на клетките
Активното балансиране отстранява неравномерността в заряда; охлаждането отстранява неравномерността в температурата. Разликите в саморазреждането, капацитета и температурата могат да доведат до достигане на граничните напрежения на отделните елементи в различни моменти. Прехвърлянето на заряд може да намали резултиращото отклонение в SOC и да подобри достъпа до в противен случай недостъпния капацитет на батерийния пакет.
В техническата спецификация на продукта BMU-H5-16 е посочена максимална стойност за активно балансиране от 2 A на канал. Активното балансиране прехвърля енергия между елементите, докато пасивното балансиране разсейва излишния заряд като топлина. Допустимият диапазон на SOC и напрежение, токовете, температурните ограничения и поведението при едновременно задействани канали зависят от конфигурацията на контролера; непрекъснатата работа с ток от 2 A при всички условия не трябва да се приема за даденост.
Илюстративен изчислителен пример за прехвърляне на заряд
Charge difference = 314 Ah × 0.5% = 1.57 Ah
Ideal balancing time = 1.57 Ah ÷ 2 A
= 0.785 h ≈ 47 minutesТова е идеално изчисление за прехвърляне на 1,57 Ah при постоянен нетен ток от 2 A. Фактическото време за балансиране зависи от топологията, ефективния ток, работните прагове, загубите при преобразуване и броя на клетките, които изискват корекция. Балансирането не възстановява загубената капацитетност на клетките и не гарантира разлика в температурата на клетките под 3 °C или увеличение на живота с 15–20 %.
04 / Пример за размери
Термично намаляване: Какво се променя, когато температурата на околната среда достигне 45 °C
Термичното намаляване намалява допустимата мощност при повишаване на температурата. За първоначално измерване на размерите умножете референтната мощност по температурно зависим коефициент, след което проверете заедно ограниченията за батерията, PCS, корпуса и помощното захранване.
Опростено изчисление на разрядната мощност
Available Discharge Power = Rated Power × Derating Factor (T_ambient)
| Температура на околната среда | Примерен коефициент на намаляване | Изход от номинална мощност 100 kW |
|---|---|---|
| 25°c | 1.00 | 100 kW |
| 35 °C | 0.95 | 95 kW |
| 45°C | 0.85 | 85 KW |
| 55°C | 0.70 | 70 КВ |
Използвайте екстремната температура на обекта, а не годишната средна температура. В този пример доставянето на 100 kW при 45 °C изисква поне 100 ÷ 0,85 ≈ 117,6 kW референтна мощност преди други ограничения или допълнителни системи за охлаждане. Получете действителните криви на намаляване на зареждане и разреждане за избраната система; ограничението по температура на електрониката не определя наличната батерийна мощност.
Одобреният проект трябва също да отчита ограниченията за зареждане при минимални температури, остаряването на оборудването, запушването на въздушния поток и резервната енергия, необходима през най-дългия планиран прекъсване.
05 / Съгласуване на хардуера с изискванията
Как JKESS HV BESS отговаря на изискванията за слаба мрежа и висока температура
Използвайте платформата JKESS HV master и slave-box като основа за управление на батерията, след което сертифицирайте цялата инсталация за конкретното място. Конфигурациите, обсъждани тук, използват master HV-BC250 или HV-BC150-100A, комплект slave батерийни кутии HV-B6U и активен балансиращ блок BMU-H5-16. Комплектите се доставят без батерийни клетки; крайната производителност зависи от сглобената система.
| Изискване към конструкцията | Параметри / обхват на JKESS | Стойност за B2B купувачи |
|---|---|---|
| Диапазон на DC напрежение | 80–1000 V DC; архитектура 64S–256S според спецификацията за HV-BC250. | Поддържа избор на батерийна верига в съответствие с DC диапазона на PCS; производителността в AC мрежата остава изискване за PCS. |
| Температурен диапазон | BMU-H5-16: –25 °C до 85 °C. HV-BC250: –20 °C до +65 °C. | Идентифицирайте ограничаващия компонент и температурния диапазон на клетките, преди да одобрите експлоатацията на горещо място. |
| Толерантност към влажност | 0–90 % относителна влажност е целта на проекта в този технически бриф, а не потвърден рейтинг за цялата система. За самостоятелно изброения BMU: 5–95 % относителна влажност, без кондензация. | Определете контрола на кондензацията и получете ограниченията за влажност за шкафа, съединителя и цялата система. |
| Височина | ≤2000 м в спецификацията на комплекта „мастър–слейв“. | Проверете надморската височина на обекта и евентуалното намаляване на охлаждането или топлоизолацията. |
| Активно балансиране | BMU-H5-16, до 2 A активно балансиране; точност на напрежението на клетките на ниво комплект: ±0,005 V. | Управлявайте разминаването на SOC на клетките чрез дефинирана стратегия за балансиране и точен мониторинг на клетките. |
| Мониторинг на температурата | 8-канална NTC конфигурация в списъка на комплекта; –30–105 °C / ±2 °C. В списъка на самостоятелния BMU е посочена 16-канална NTC конфигурация. | Потвърдете инсталираната жица и обхвата на сензорите; използвайте обратната връзка за термичен контрол и защита. |
| Хладна | Интелигентно въздушно охлаждане / регулируем вентилатор в слейв комплекта. | Синхронизирайте работата на вентилатора с температурните данни; оценете дали обектът изисква допълнително климатично охлаждане. |
| Комуникация | CAN / RS485 на главното устройство; верижна архитектура със специфициран интерфейс за периферни устройства. | Съгласувайте картата на съобщенията, конструкцията на кабела, времевите ограничения и интеграцията с PCS преди пускане в експлоатация. |
| Разширение на системата | от 4 до 16 периферни модула; проектен клас приблизително от 64 до 256 kWh, зависим от избора на елементи. | Масштабирайте напрежението и номиналната енергия според броя на модулите; проверете напрежението на PCS, механичната поддръжка и политиката за разширение. |
| Документация за съответствие | Страницата с комплекта сочи към стандарта GB34131-2017; производителят посочва сертификати CE, RoHS и FCC за съответните продукти. | Получете документи, специфични за модела, и проверете приложимите редакции и местните изисквания; тези етикети не гарантират одобрение на цялата система за свързване към мрежата. |
Капацитетът е изчисление, а не гаранция за брой модули. При 16 последователно свързани LFP елемента на модул с номинално напрежение 3,2 V и капацитет 314 Ah всеки модул има приблизително 16,08 kWh номинална енергия. Четири до шестнадесет модула следователно осигуряват приблизително от 64,3 до 257,2 kWh номинална енергия, преди да се вземат предвид ограниченията за използваем диапазон на SOC, загуби, остаряване и резервни изисквания. „64–256 kWh“ описва приблизителния проектен клас.
Препратки към производителя: HV-BC250 основни спецификации ; спецификации на комплект „главен-подчинен“ ; Спецификации BMU-H5-16 ; HV Slave 6U комплект . Прегледано на 10 октомври 2026 г.
Публикуваните страници описват различни конфигурации и включват непоследователни данни за сензори и балансиране. В таблицата е посочен обхватът на всяка избрана стойност. За поръчка, интеграция и приемане използвайте уговорен моделно-специфичен технически паспорт и списък на компонентите.
06 \/ Заявка ситуации
Където се инсталират BESS за слаба мрежа и висока температура
Това са приложни сценарии за проектиране на системи, адаптирани към конкретния обект; непрекъснатостта на резервното захранване и финансовите резултати зависят от избраното оборудване, профила на натоварването, тарифите и стратегията за експлоатация.
Югоизточна Азия \/ Производство
Хранителна промишленост, опаковъчна промишленост и лека промишленост
Честите прекъсвания могат да спрат производството и да увеличат загубите при рестарт. Системата за съхранение може да комбинира резервно захранване с експлоатация според времето на използване, стига преносната система да отговаря на толерантността на линията към прекъсвания и тарифата да поддържа избраната експлоатационна стратегия.
Близкият изток / Търговски
Хотели, супермаркети и офиси
Търсенето на въздушно кондициониране може да съвпадне с външни температури над 45°C. Оценете намаляването на търсенето чрез мощността, действително налична по време на горещината, като запазите достатъчно енергия за основните натоварвания по време на прекъсване.
Африка / Отдалечени операции
Минни и земеделски преработвателни предприятия
Отдалечените обекти могат да използват фотоволтаични панели, системи за съхранение и регулируема генерация заедно. При планирането на захранване за слаба мрежа или извън мрежата включете стартирането на електродвигатели, присъствието на прах, достъпа за поддръжка, логистиката на горивото и стабилната островна експлоатация.
Острови / Хибридни микромрежи
Общини и туристически курорти
Фотоволтаичните панели и системите за съхранение могат да намалят времето на работа на генераторите, когато стратегията за диспечериране го позволява. Оценете експозицията към сол, променливата продукция от възобновяеми източници, резервните капацитети и способността за стартиране от пълно прекъсване; активното балансиране подпомага последователността на зареждането в батерийния блок.
Хладилна верига / логистика
Хладилни складове и разпределителни складове
Високите външни температури увеличават нуждата от охлаждане. Изберете подходящ размер за стартиране на компресора, основната охладителна мощност, допустимото повишаване на температурата по време на прекъсвания и продължителността на резервното захранване преди насочване на енергия към намаляване на пиковото натоварване.
Телекомуникации / критични натоварвания
Базови станции и данни-центрове
Съгласувайте напрежението на системата за съхранение с архитектурата за преобразуване на тока (AC или DC) на обекта и изискванията за непрекъснатост. По-високото разпределително напрежение намалява тока при дадена мощност, но все още трябва да се оценят загубите при преобразуване, постоянното потребление в режим на готовност и производителността при превключване.
07 / Директни отговори
Често задавани въпроси
Защо стандартните проекти на BESS не функционират в условията на слаба електрическа мрежа?
Системата за съхранение на електрическа енергия (BESS) може да работи по-ниско от очакваното, когато работният диапазон на нейния преобразователен системен блок (PCS), настройките за защита или архитектурата за резервно захранване не съответстват на измерените смущения в мрежата. Възможни са проектирани сценарии с отклонения на напрежението ±15 % или повече и отклонения на честотата над ±1 Hz — това не са универсални регионални ограничения. Потвърдете отделно AC-отговора, без да го свързвате с DC-диапазона на напрежението на батерията, и координирайте всички настройки с действащите изисквания към мрежата.
Как високата температура на околната среда влияе върху производителността на BESS?
Високата температура ускорява стареенето на клетките и може да намали полезната мощност чрез термично намаляване на мощността. В илюстративната таблица тук номиналната мощност от 100 kW, умножена по коефициент 0,85, дава 85 kW при 45 °C; действителната стойност се определя от характеристиката на избраната система. BMU-H5-16 посочва работен диапазон за електрониката от –25 °C до +85 °C, докато HV-BC250 посочва диапазон от –20 °C до +65 °C. Нито един от тези диапазони не определя работните граници за батерийните клетки.
Какво представлява термичното намаляване на мощността и защо е важно за моя проект?
Термичните ограничения за намаляване на мощността позволяват зареждането или разреждането само до определена мощност, когато температурата се повишава, за да се запази оборудването в рамките на неговите работни граници. Коефициентът 0,85 при 45 °C, използван в тази статия, е пример, а не универсална или потвърдена крива на JKESS. Изберете размера на системата според екстремните работни условия на обекта и получете пълните данни за мощността на цялата система в зависимост от температурата, включително допълнителните охладителни компоненти.
Какво допълнително предимство осигурява активното балансиране в среда с висока температура?
Температурните разлики и разликите между отделните клетки могат да доведат до разминаване в степента на зареденост (SOC), което кара отделните клетки по-рано да достигнат своите гранични напрежения. BMU-H5-16 поддържа активно балансиране до 2 A, като прехвърля заряд вътре в батерията, вместо да разчита само на резистивно разреждане. При клетки с капацитет 314 Ah преместването на разлика от 0,5 % заряд при постоянен нетен ток от 2 A отнема приблизително 47 минути според идеално изчисление; реалното време зависи от работните условия. Балансирането не замества охлаждането и не гарантира конкретно удължаване на експлоатационния живот.
Какво означава „тризащитно“ третиране за електрониката на BESS?
Тризащитното третиране обикновено се отнася до конформно покритие, предназначено да подобри устойчивостта към влага, солена контаминация и гъбичен растеж. Степента на защита зависи от материала, качеството на нанасяне, пълнотата на покритието и екологичната квалификация. То не замества подходящата корпусна защита или контрола на кондензацията, а третирането трябва да бъде потвърдено за доставения продукт.
Може ли JKESS BESS да превключва бързо между мрежовия и автономния режим?
Бързото превключване е възможност на системно ниво, която зависи от PCS, оборудването за превключване, системата за управление и натоварването. Интерфейсите JKESS CAN/RS485 поддържат интеграция, но самата комуникационна възможност не определя времето на прекъсване. Задайте желаната цел в милисекунди и я валидирайте при натоварването в представителни експлоатационни условия.
В какъв напрежен диапазон работи JKESS HV BESS?
Основната спецификация за високо напрежение посочва диапазон от 80–1000 V DC и архитектура от 64S–256S. При предполагаемо номинално напрежение от 3,2 V на клетка LFP съответно 64S и 256S отговарят на номинални напрежения от 204,8 V и 819,2 V. Проверете пълния диапазон на напрежението на батерията спрямо избраните граници на DC входа на PCS; този DC рейтинг не определя производителността при устойчивост към промени в AC мрежата.
Колко периферни модула могат да се монтират едновременно при инсталация в слаба мрежа?
Комплектът за управление „главен–периферен“ на JKESS поддържа 4–16 периферни батерийни модула на главен модул, като това е предмет на одобрената конфигурация и механичната инсталация. Опциите HV-BC250 и HV-BC150-100A трябва да съответстват на изискваната сила на тока и на диапазона на напрежението на PCS. При 16S, 3,2 V и 314 Ah на клетка за всеки модул номиналната енергия е приблизително между 64,3 kWh и 257,2 kWh; използваемата енергия е по-ниска и зависи от конкретния проект. Разширението трябва да следва одобрената процедура за съвместимост на клетките и пускане в експлоатация.
Високата влажност влияе ли върху гаранционното покритие за BESS?
Условията на влажност и кондензация могат да повлияят върху това дали инсталацията попада в рамките на определения ѝ работен диапазон и писмените гаранционни условия. Стойността 0–90 % относителна влажност в проектното описание не се проверява тук като цялостна система; на самостоятелната страница за BMU е посочено 5–95 % относителна влажност, без кондензация. Потвърдете граничните стойности за цялата инсталация и евентуалните изисквания за контрол на влагата в договора за доставка.
Какви сертификати трябва да търся за BESS в региони със слаба електрическа мрежа?
Поискайте документация, специфична за модела, която обхваща батерията, системата за управление на батерията (BMS), преобразувателната система за захранване (PCS), електрическата безопасност, електромагнитната съвместимост (EMC) и приложимите местни изисквания за свързване към електрическата мрежа. На страницата за комплекта на JKESS се прави препратка към стандарта GB34131-2017, а на производителските страници са посочени сертификатите CE, RoHS и FCC за съответните продукти. Проверете обхвата на документацията, приложимите редакции и изискванията за проекта; самите тези препратки не гарантират одобрение на цялостна BESS за конкретна електрическа мрежа.
Планирате ли BESS за място със слаба електрическа мрежа или висока температура?
Споделете условията на вашата площадка — колебания на напрежението, температурния профил на околната среда, нивата на влажност — с нашия инженерен екип. Ще ви помогнем да съпоставите тези ограничения с модулна ВН БЕС конфигурация, която отговаря на експлоатационните и гаранционните изисквания на вашия проект.
Поискайте персонализирана оферта→