Všechny kategorie

Získávání LiFePO4 článků pro vysokonapěťové sady bateriových boxů typu Slave 16S: Kontrolní seznam pro ověření pro B2B kupující | JKESS

2026-09-30 17:22:24
Získávání LiFePO4 článků pro vysokonapěťové sady bateriových boxů typu Slave 16S: Kontrolní seznam pro ověření pro B2B kupující | JKESS

Získávání LiFePO4 článků pro vysokonapěťové sady bateriových boxů typu Slave 16S: Kontrolní seznam pro ověření pro B2B kupující

Naše sada je dodávána bez článků — a právě to je její podstatou. Níže najdete sedmikrokový rámec pro ověření, který odlišuje články třídy A od přeštítkovaných vyřazených položek a zajišťuje správné rozměry ještě před tím, než připojíte jediný svorkový kontakt.

Publikováno: 29. září 2026 | Čas čtení: 14 minut | Inženýrský tým JKESS

Klíčové poznatky

  • Když zakoupíte sadu bateriového boxu 16S HV bez článků, je získání článků nejjednodušším krokem projektu, ve kterém se můžete snadno zmýlit – a zároveň jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících životnost zařízení.
  • Tržní označení „třída A“ nemá jednotný univerzální standard. Dodávky od stejného dodavatele mohou pocházet z různých výrobních linek a rozdíly v kapacitě mohou dosahovat až 5 %.
  • Ověření článků nesmí vycházet pouze z jednoho technického listu. Ověřte čtyři nezávislé formy důkazů: sledovatelnost šarží, protokoly testů kapacity, konzistenci vnitřního odporu a toleranci rozměrů.
  • Tolerance rozměrů u prismatických LiFePO4 článků s kapacitou 280–314 Ah má přímý vliv na montáž. I když jsou jmenovité rozměry shodné, skutečné rozměry článků z různých výrobních linek se mohou lišit až o 1–2 mm.
  • Sady bateriových boxů JKESS 16S (4U / 6U) využívají řídící jednotku BMU-H5-16 s rozsahem měření napětí 1–4,5 V a přesností ±0,005 V. Tento rozsah napětí je klíčovým omezením při výběru článků pro bezpečné použití v dané sadě.

Proč je získání článků nejrizikovějším krokem vašeho projektu BESS

Výběr modelu sady JKESS – pouze pouzdro, řídicí jednotka BMS a kabelové svazky bez článků – poskytuje B2B zákazníkům významnou flexibilitu v nákladech a kontrolu nad dodávkami. Tato flexibilita však zároveň vyžaduje jednu odpovědnost, kterou nelze delegovat: rozhodnutí o nákupu článků.

Články obvykle tvoří 50–60 % celkových nákladů na systém pro ukládání energie a problémy související s články mohou představovat více než 70 % všech poruch systému. Přesto mnoho B2B zákazníků stále nakupuje články na základě technického listu dodavatele ve formátu PDF a ústního závazku, že „jde o naše nejlepší články třídy A.“

Problém spočívá v tom, že pojem „třída A“ může mít u různých dodavatelů velmi odlišný význam. U jednoho dodavatele může znamenat kapacitu na úrovni 95 % nebo vyšší než je jmenovitá hodnota; u jiného dodavatele to může znamenat pouze absenci zjevných povrchových poškození. Bez společného, ověřitelného rámce se nakupování článků stává jednou z nejméně kontrolovaných částí celého projektu.

Co skutečně znamená „třída A“: realistický pohled

V průmyslu ukládání energie neexistuje globálně sjednocený standard pro třídění článků. Následující pracovní definice shrnují veřejně dostupné zkušební postupy a zkušenosti z B2B nákupu do praktického rámce pro výběr.

Třída Konstantní kapacita Konzistenci vnitřního odporu Míra samovybíjení Typický zdroj Úroveň rizika
Třída A Kapacita ≥ 98 % jmenovité hodnoty; rozptyl dávky ≤ 1 % Rozdíl ≤ 5 % ≤ 2 % / měsíc Původní dodávka od výrobce nebo autorizovaný kanál Nízká
Kategorie B Kapacita 90 %–97 %; rozptyl dávky 2 %–5 % Rozdíl 5 %–15 % 2 %–5 % / měsíc Zbytkové dávky nebo obnovené články Střední
Třída C Kapacita < 90 %; rozptyl dávky > 5 % Varianta 15 % 5 % / měsíc Vyřazené baterie nebo neformální kanály Vysoká
⚠️ „Třída A“ nestačí jako samostatné důkazní prostředek. Někteří dodavatelé přeštítkují buňky nižší kvality jako buňky třídy A, zejména v mezinárodním obchodě, kde je ověření obtížné. Nakupující by měli požadovat ověřitelné zprávy o testování od nezávislé třetí strany místo toho, aby se spoléhali pouze na technické listy vydané dodavatelem.

Kontrolní seznam ověření pro buňky BESS s 16 sériovými články (7 kroků)

Použijte tento kontrolní seznam k dokončení příjmového ověření buněk do 48 hodin od doručení, aby byly problémy identifikovány dříve, než vyprší lhůty pro vrácení zboží nebo uplatnění nároku.

  1. Ověřte sledovatelnost šarže Požadujte původní výrobní záznamy spojené s číslem šarže buněk, nikoli obecný technický list. Potvrďte, že buňky ve stejné šarži mají stejný datum výroby a pocházejí ze stejné výrobní linky; smíšené šarže mohou zvýšit rozdíly v kapacitě a vnitřním odporu.
  2. Ověřte zprávu o testu kapacity Vyžadovat zprávu o třídění kapacity na úrovni šarže, která uvádí teplotu testování, C-poměr a mezní napětí. Testování kapacity se musí provádět při teplotě 25 °C a C-poměru 0,5C; naměřená kapacita musí činit nejméně 98 % jmenovité kapacity.
  3. Ověřit konzistenci vnitřního odporu Požádat o rozdělení šarže podle střídavého vnitřního odporu změřeného při frekvenci 1 kHz. Směrodatná odchylka nesmí překročit 5 % průměrné hodnoty šarže. Buňky s rozdílem vnitřního odporu vyšším než 10 % nesmí být ve stejném řetězci 16S smíchány.
  4. Ověřit toleranci rozměrů Standardní rozměry prismatických článků 280 Ah / 314 Ah jsou 174 × 72 × 207 mm, avšak skutečná výroba může vykazovat odchylku o 1–2 mm. Po dodání náhodně vybrat 5–10 článků a změřit délku, šířku a výšku, aby se potvrdilo, že odpovídají bočním a koncovým deskám modulu v sadě.
  5. Ověřit rychlost samovybíjení Uchovávat články při stavu nabití 50 % po dobu 7 dnů a změřit pokles napětí. Články s rychlostí samovybíjení vyšší než 2 % za měsíc je třeba izolovat a nesmí být použity v sériovém řetězci.
  6. Ověřte fyzický stav Zkontrolujte svorky na oxidaci, deformaci nebo poškození. Ujistěte se, že funkce pro uvolnění tlaku jsou nepoškozené, pouzdra nejsou zdeformovaná a QR kódy / šaržové štítky jsou čitelné.
  7. Ověřte shodu napěťového rozsahu řídící jednotky BMS Řídící jednotka JKESS BMU-H5-16 podporuje rozsah měření 1–4,5 V. Konfigurace 16S LiFePO4 má při plném nabití přibližně 3,65 V na článek a při téměř vybití přibližně 2,5 V. Ujistěte se, že mezní napětí pro nabíjení a vybíjení článků zůstávají v tomto rozsahu a že chemické složení článků je LiFePO4.

Třída A versus přeštítkované zmetky: Jak se v praxi liší

Ověřená třída A

  • ✅ Rozptyl kapacity šarže ≤ 1 %
  • ✅ Směrodatná odchylka vnitřního odporu ≤ 5 %
  • ✅ Rychlost samovybíjení ≤ 2 % za měsíc
  • ✅ Tolerance rozměrů ±0,5 mm
  • ✅ Původní sledovatelnost šarží je k dispozici
  • ✅ Zpráva o testování třetí stranou je ověřitelná
  • ✅ Účinnost v prvním cyklu ≥ 99 %
  • ✅ Očekávaná využitelná kapacita balení 16S ≥ 98 %
  • ✅ Aktivní vyrovnávání dokáže kompenzovat odchylky během několika hodin
Výsledek: udržení kapacity po 10 letech ≥ 80 %

Přeštítkované zmetky

  • ❌ Rozptyl kapacity šarže 3 %–8 %
  • ❌ Směrodatná odchylka vnitřního odporu 10 %–20 %
  • ❌ Rychlost samovybíjení 3 %–8 % za měsíc
  • ❌ Tolerance rozměrů ±2 mm
  • ❌ Chybí nebo je nejasná dávková informace
  • ❌ K dispozici jsou pouze technické listy vytvořené dodavatelem
  • ❌ Účinnost při prvním cyklu 95 %–97 %
  • ❌ Očekávaná využitelná kapacita balení 16S 85 %–92 %
  • ❌ I aktivní vyrovnávání 2 A nemusí stačit
Výsledek: kapacita může klesnout na 70 % po 3–5 letech

Proč se malé rozdíly mezi články promítají jako ztráty na úrovni celého balení

  • Řetězec 16S obsahuje 16 sériově zapojených článků, přičemž nejslabší článek určuje využitelnou kapacitu řetězce.
  • Je-li rozptyl kapacity mezi 16 články 1 %, sníží se využitelná kapacita balení přibližně o 1 %.
  • Pokud je rozptyl kapacity 5 %, použitelná kapacita balíčku se sníží přibližně o 5 %.
  • Pokud je rozptyl kapacity 10 %, použitelná kapacita balíčku se sníží přibližně o 10 %.

příklad 257 kWh: U systému o kapacitě 257 kWh s konfigurací 16S × 314 Ah × 3,2 V × 16 krabic způsobí ztráta kapacity o 10 % odstranění přibližně 25,7 kWh použitelné kapacity. Při jednom plném cyklu denně po dobu 10 let to odpovídá přibližně 93 805 kWh ztracené celoživotní energetické propustnosti.

Přizpůsobení vašich článků sady bateriových krabic JKESS Slave 16S

Sady JKESS 4U a 6U využívají jako jádro řízení podřízených jednotek BMU-H5-16 a podporují sériové konfigurace LiFePO4 s 16 články. Před objednáním článků zkontrolujte následující technická omezení.

Parametr Požadavek na sadu JKESS Kontrola získávání článků
Chemie LifePO4 Nesmí být smícháno s lithiem ternárním, sodnými ionty ani jinými chemickými složením
Formát článku Hranatý pouzdro z hliníku Měchové a válcové články nejsou pro tuto sadu vhodné
Rozsah kapacity 280 Ah – 314 Ah Zůstaňte v doporučeném rozsahu a upřednostňujte konzistenci šarží
Jmenovité napětí 3,2 V Přibližně 3,65 V při plném nabití a 2,5 V při téměř vybití
Nepřetržitá rychlost vybíjení 0,5 C Není určeno pro nepřetržitý výboj při proudu 1C nebo vyšším
Rozměry (D × Š × V) 174 × 72 × 207 mm Skutečná tolerance článku by měla zůstat v rozmezí ±1 mm
Typ terminálu Závitový kolík M6 Geometrie svorky musí odpovídat vzoru otvorů na sběrnici
Rozsah měření napětí 1–4,5 V (BMU-H5-16) Napětí článku musí zůstat v rámci měřicího rozsahu
JKESS neprodává články. Tato strategie umožňuje zakázníkům vybrat dodavatele článků na základě rozpočtu projektu, dostupnosti a vztahů v dodavatelském řetězci, zatímco JKESS dodává a továrně testuje hardware BMS, kabelové sady a bateriovou skříň před expedicí.
Klíčové produkty JKESS: BMU-H5-16 · HV-B6U · Sady 4U · HV-BC250 · HV-BC150-100A · Aktivní vyrovnávání 2 A · Přesnost měření napětí ±0,005 V · Architektura 16S · Hranaté články LiFePO4 o kapacitě 280–314 Ah · Cílové rozměry 174 × 72 × 207 mm · Rozsah měření napětí článku 1–4,5 V · Standardní komunikační protokoly CAN/RS485 · Rozsah vysokonapěťového systému 80–1000 V.

Rozhodovací strom kupujícího na B2B trhu

  1. Potvrďte rozsah napětí systému → 80–1000 V DC, v závislosti na počtu slave boxů zapojených sériově.
  2. Určete počet slave boxů → 4–16 kusů, což odpovídá přibližně 64–256 kWh.
  3. Vypočítejte celkový počet článků → 16 článků na box × počet slave boxů.
  4. Vyberte kapacitu článku → 280 Ah / 302 Ah / 304 Ah / 314 Ah, upřednostňujte články ze stejné šarže.
  5. Vyberte dodavatele článků → vyžadovat sledovatelnost dávek a dodatečné zprávy o testování třetí stranou.
  6. Provést 7krokovou kontrolu příjmu → dokončit do 48 hodin a zachovat si právo na vrácení nekvalitních zboží.
  7. Sestavit moduly 8S → použít dodané koncové desky, boční desky, epoxidové desky a sběrnice.
  8. Propojit do konfigurace 16S → použít napájecí kabely pro balíček a kabelové svazky CCS.
  9. Zapnout napájení a uvést do provozu → pomocí LCD displeje nebo aplikace hlavního řídicího zařízení zkontrolovat napětí, teplotu a stav vyrovnávání každé podřízené jednotky.

5 chyb při nákupu článků, které ničí ekonomiku projektu

Chyba 1: Porovnávání cen bez ověření konzistence šarží

Články označené jako „stejná třída“ z různých šarží se mohou lišit až o 5 % v kapacitě. Úspora 5 % nákupní ceny může být převážena snížením využitelné kapacity balení o 10 %.

Chyba 2: Ignorování tolerancí rozměrů

Shoda jmenovitých rozměrů nezaručuje shodu skutečných rozměrů. Rozdíl 1–2 mm může zabránit umístění článkového modulu do pouzdra sady. Vzorkujte a měřte články do 48 hodin od dodání.

Chyba 3: Neprověření rozsahu napětí BMS před nákupem

Rozsah vzorkování JKESS BMU-H5-16 je 1–4,5 V. Pokud plné nabíjecí napětí článku přesahuje 4,5 V, nelze jej použít v rámci stanoveného vzorkovacího rozsahu této sady.

Chyba 4: Míchání šarží nebo dodavatelů v jednom řetězci 16S

Míchání šarží ve stejném řetězci 16S může urychlit nerovnováhu mezi články. I při aktivním vyrovnávání 2 A může extrémní rozptyl překročit praktický kompenzační rozsah systému vyrovnávání.

Chyba 5: Vynechání testu samovybíjení

Buňka s vyšším samovybíjením neustále spotřebovává použitelnou energii z řady sériově zapojených článků. Problém nemusí být při doručení zřejmý, ale po měsících provozu se může projevit jako trvalá nerovnováha mezi buňkami.

Často kladené otázky

Proč JKESS prodává sady bateriových boxů bez buněk?

JKESS prodává sady vysokonapěťových bateriových boxů ve formě kovových skříní s předinstalovaným hardwarem pro systém řízení baterie (BMS), kabelovými svazky a komponenty pro tepelné řízení. Prodej bez buněk poskytuje B2B zákazníkům flexibilitu při výběru článků LiFePO4 podle jejich vlastního dodavatelského řetězce, rozpočtu a časového plánu projektu. Zároveň se vyhne složitosti mezinárodních přepravních předpisů pro lithiové baterie, protože články podléhají přísnějším pravidlům přepravy než prázdné skříně.

Jaké typy a rozměry článků jsou kompatibilní se sadami vysokonapěťových bateriových boxů JKESS 16S?

Sada bateriových boxů JKESS 16S HV (modely 4U a 6U) je navržena pro prismatické články LiFePO4 o kapacitě 280–314 Ah. Standardní rozměry článku jsou 174 × 72 × 207 mm. BMU-H5-16 podporuje rozsah měření napětí na článek 1–4,5 V. Tato sada není kompatibilní s články válcovými ani s články typu pouch.

Jak ověřím, že mé články jsou skutečně třídy A?

V oboru energetických úložišť neexistuje globální standard pro označení „třída A“. Ověření vyžaduje nezávislé důkazy: sledovatelnost dávky od původního výrobce, zprávy o kapacitních testech od nezávislé třetí strany při teplotě 25 °C a proudu 0,5C, data o rozdělení střídavého vnitřního odporu se směrodatnou odchylkou ≤5 %, rozměrová měření vybraných článků a sedmidenní test samovybíjení.

Jaké jsou tolerance rozměrů článků pro sadu JKESS?

Sada bateriových boxů JKESS 16S je navržena pro články o rozměrech 174 × 72 × 207 mm s tolerancí rozměrů ±1 mm. Překročení této tolerance může způsobit potíže při vkládání článků do bočních a koncových panelů modulu nebo vést k nerovnoměrnému stlačení. Po doručení změřte náhodně vybraných 5–10 článků a před zpracováním celé dávky ověřte, zda články do modulu vhodně zapadají.

Lze v jednom balení 16S smíchat články z různých dávek?

Smíchávání dávek v jednom balení 16S je silně nedoporučeno. I články ze stejného dodavatele mohou mezi dávkami vykazovat rozdíly kapacity 2 %–5 % a rozdíly vnitřního odporu mohou přesahovat 10 %. To zvyšuje nerovnováhu mezi jednotlivými články a snižuje využitelnou kapacitu. Pokud je smíchání nevyhnutelné, použijte články s co nejblíže shodnou kapacitou a vnitřním odporem a ověřte je testem samovybíjení po dobu 7 dnů.

Jak kompenzuje aktivní vyvažování BMU-H5-16 rozdíly mezi články?

BMU-H5-16 poskytuje až 2 A aktivní vyrovnávací proud na kanál s využitím induktivního DC-DC převodu k přenosu náboje mezi články. U článku o kapacitě 314 Ah s rozdílem kapacity 0,5 % činí energie potřebná k vyrovnání přibližně 1,57 Ah, což při proudu 2 A trvá přibližně 47 minut. Pasivní vyrovnávání při proudu 200 mA by vyžadovalo přibližně 7,85 hodiny. Aktivní vyrovnávání nemůže kompenzovat extrémní rozdíly přesahující konstrukční limity.

Jaký je doporučený poměr samovybíjení pro články LiFePO4 v systému BESS?

Pro aplikace BESS by měly mít články poměr samovybíjení nejvýše 2 % za měsíc při skladování při SOC 50 % a teplotě 25 °C. Články s vyšším poměrem samovybíjení způsobují trvalou nerovnováhu v sériovém řetězci a mohou vyžadovat častější cykly vyrovnávání. Články s poměrem samovybíjení vyšším než 2 % za měsíc je třeba izolovat a nepoužívat v sériově propojeném balení.

Kolik článků je potřeba pro systém o kapacitě 64 kWh s použitím sad JKESS?

Pro systém o kapacitě 64 kWh s použitím 4 vysokonapěťových podřízených boxů JKESS je třeba 64 článků (16 článků na box × 4 boxy). Při použití lithiových železo-fosfátových článků (LiFePO4) o kapacitě 314 Ah a jmenovitém napětí 3,2 V poskytuje konfigurace 16S přibližně 16,1 kWh na box (16 × 3,2 V × 314 Ah = 16,08 kWh) a 4 boxy dohromady přibližně 64,3 kWh. Přesná využitelná kapacita závisí na naměřené kapacitě článků a provozních podmínkách.

Poskytuje JKESS podporu při získávání článků pro B2B zákazníky?

JKESS neprodává články, ale náš technický tým může poskytnout technické specifikace požadované pro každý kit, včetně chemie, rozsahu kapacity, rozměrů, rozsahu napětí a rychlosti vybíjení. Můžeme také posoudit zkušební zprávy třetích stran o článcích ve vztahu k technickým požadavkům daného kitu. Pro velké B2B objednávky mohou být na vyžádání k dispozici doporučení ověřených dodavatelů v příslušných regionech.

Co se stane, pokud nainstaluji články, které nesplňují technické specifikace daného kitu?

Instalace článků mimo specifikace sady, například s jinou chemií, rozsahem kapacity, rozměrovými rozměry nebo rozsahem napětí, může způsobit chyby komunikace BMS, nesprávný výpočet SOC, nerovnováhu článků přes možnosti vyrovnávání nebo bezpečnostní rizika. JKESS neposkytuje záruku výkonu sady v případě instalace nekompatibilních článků. Před montáží ověřte všechny parametry článků.

Potřebujete pomoc při ověření článků pro svou sadu JKESS?

Sdílejte specifikace článků a zkušební protokoly se naším technickým týmem. Zkontrolujeme je vzhledem k technickým požadavkům sady a upozorníme na potenciální problémy ještě před zahájením montáže.

Požádat o individuální nabídku →