Összes kategória

LiFePO4-elemek beszerzése magasfeszültségű szolga 16S akkumulátor dobozkészletekhez: Egy B2B vásárlói ellenőrzési lista | JKESS

2026-09-30 17:22:24
LiFePO4-elemek beszerzése magasfeszültségű szolga 16S akkumulátor dobozkészletekhez: Egy B2B vásárlói ellenőrzési lista | JKESS

LiFePO4-elemek beszerzése magasfeszültségű szolga 16S akkumulátor dobozkészletekhez: Egy B2B vásárlói ellenőrzési lista

A készletünk elemek nélkül érkezik – és pont ez a lényeg. Íme a 7 lépésből álló ellenőrzési keretrendszer, amely megkülönbözteti az A minőségű elemeket a újratáblázott selejttermékektől, és biztosítja a méretbeli illeszkedést még a terminál összenyomása előtt.

Közzétéve: 2026. szeptember 29. | 14 perc olvasás | JKESS Mérnöki Csoport

Fontos tanulságok

  • Amikor egy 16S HV akkumulátor dobozkészletet vásárol cellák nélkül, a cellák beszerzése a legkönnyebben elrontható projektlépés – és egyben az élettartamra legnagyobb hatással bíró tényezők egyike.
  • A piaci „Grade A” megnevezésnek nincs egyetlen, univerzális szabványa. Ugyanattól a szállítótól érkező szállítmányok különböző gyártósorokról származhatnak, és a kapacitásbeli eltérés akár 5%-os is lehet.
  • A cellák ellenőrzése nem támaszkodhat egyetlen adatlapra. Négy független bizonyítékot kell ellenőrizni: tételkövetési nyomvonalat, kapacitásvizsgálati jelentéseket, belső ellenállás-egyezést és méretbeli tűrést.
  • A 280 Ah–314 Ah névleges kapacitású prizmatikus LiFePO4 cellák méretbeli tűrése közvetlenül befolyásolja a szerelést. Még ha a névleges méretek megegyeznek is, különböző gyártósorokról származó valós cellák mérete akár 1–2 mm-rel is eltérhet.
  • A JKESS 16S akkumulátor dobozkészletek (4U / 6U) a BMU-H5-16 vezérlőmodult használják, amely 1–4,5 V közötti feszültségtartományt képes mintavételezni ±0,005 V pontossággal. Ez a feszültségtartomány kulcsfontosságú korlátozó tényező a biztonságos működéshez szükséges cellák kiválasztásakor.

Miért a cellák beszerzése a legmagasabb kockázatú lépés a BESS projektben?

A JKESS készletmodell kiválasztása – ház, BMS és vezetékkötegek elemek nélkül – jelentős költségflexibilitást és beszerzési irányítást biztosít a B2B vásárlók számára. Ez a rugalmasság egy olyan felelősséget is létrehoz, amelyet nem lehet kiszervezni: a cellák beszerzésének döntése.

A cellák általában az összes energiatároló rendszer költségének 50–60%-át teszik ki, és a cellákkal kapcsolatos problémák több mint 70%-a felelős a rendszerhibákért. Ennek ellenére sok B2B vásárló továbbra is egy szállító PDF adatlapja és egy szóbeli ígéret alapján vásárol cellákat: „ezek a legjobb A minőségű celláink”.

A probléma az, hogy az „A minőségű” kifejezés egyik szállítótól a másikig nagyon eltérő dolgot jelenthet. Az egyik szállító számára ez azt jelentheti, hogy a kapacitás eléri vagy meghaladja a névleges érték 95%-át; egy másik szállító esetében egyszerűen csak annyit jelenthet, hogy nincs nyilvánvaló felületi sérülés. Közös, ellenőrizhető keret hiányában a cellák beszerzése a projekt egyik legkevésbé kontrollálható részévé válik.

Valójában mit jelent az „A minőségű”? Egy valóságbeli ellenőrzés

Nincs globálisan egységesített sejtosztályozási szabvány az energiatároló iparágban. Az alábbi munkadefiníciók a nyilvános tesztelési gyakorlatokat és a B2B beszerzési tapasztalatokat foglalják össze egy gyakorlatias szűrési keretrendszerbe.

Minőségi osztály Űrtartalom egyenletessége Belső ellenállás-egyezés Önkisülési sebesség Tipikus forrás Kockázati Szint
A-osztály Kapacitás ≥ a névleges érték 98%-a; tételen belüli szórás ≤ 1% Szórás ≤ 5% ≤ 2% / hónap Eredeti gyári szállítás vagy hivatalos forgalmazási csatorna Alacsony
B minőségű Kapacitás 90–97%; tételen belüli szórás 2–5% Szórás 5–15% 2–5% / hónap Készletmaradvány tétel vagy újrahasznosított sejtek Közepes
C minőségű Kapacitás < 90%; tételen belüli szórás > 5% Változás 15% 5% / hónap Kivont akkumulátorok vagy informális csatornák Magas
⚠️ A „Grade A” minősítés önmagában nem elegendő bizonyítékként. Egyes beszállítók alacsonyabb minőségű elemeket címkéznek át Grade A minőségűként, különösen a határokon átnyúló kereskedelemben, ahol a hitelesség ellenőrzése nehézkes lehet. A vásárlóknak hitelesíthető, független harmadik fél által készített tesztjelentéseket kell kérniük, ne csak a beszállító által kiadott adatlapokra támaszkodniuk.

A 16S BESS-elemek 7 lépéses ellenőrzési ellenőrzőlistája

Használja ezt az ellenőrzőlistát a szállítást követő 48 órán belül elvégzendő beérkező elemek ellenőrzéséhez, hogy a problémák azonosítása megtörténjen a visszavételi jogok vagy igénybejelentési időszakok lejárta előtt.

  1. A tétel nyomon követhetőségének ellenőrzése Kérje az elem tételszámához kapcsolódó eredeti gyártási dokumentumokat, ne egy általános adatlapot. Győződjön meg arról, hogy egy tételben lévő elemek ugyanazon a napon és ugyanazon a gyártósoron készültek; kevert tétel használata fokozhatja a kapacitás- és belső ellenállás-különbségeket.
  2. A kapacitás-teszt jelentésének ellenőrzése Kötelező egy tételszintű kapacitás-sorba rendezési jelentés, amely tartalmazza a teszt hőmérsékletét, a C-arányt és a lekapcsolási feszültséget. A kapacitás-mérést 25 °C-on és 0,5C-nél kell elvégezni, a jelentett kapacitásnak a névleges érték legalább 98%-ának kell lennie.
  3. Az belső ellenállás egyenletességének ellenőrzése Kérjük, adják meg az 1 kHz-en mért váltóáramú belső ellenállás tétel-eloszlását. A szórásnégyzet ne haladja meg a tétel átlagának 5%-át. Azokat a cellákat, amelyeknél a belső ellenállás különbsége meghaladja a 10%-ot, nem szabad ugyanabba a 16S sorba keverni.
  4. A méretbeli tűréshatárok ellenőrzése A 280 Ah / 314 Ah prizmatikus cellák szabványos méretei 174 × 72 × 207 mm, de a gyártás során a valós méretek 1–2 mm-rel eltérhetnek. A szállítást követően véletlenszerűen válasszanak ki 5–10 cellát, és mérjék meg a hosszukat, szélességüket és magasságukat annak ellenőrzésére, hogy illeszkednek-e a készlet modul oldalfalaira és véglemezeire.
  5. Az önkisülési arány ellenőrzése Tartsák a cellákat 50 % SOC-on 7 napig, és mérjék meg a feszültség csökkenését. Azokat a cellákat, amelyek önkisülési aránya havi 2 %-nál magasabb, elkülönítésre kell utasítani, és nem szabad őket sorba kapcsolni.
  6. A fizikai állapot ellenőrzése Ellenőrizze a csatlakozók oxidációját, deformációját vagy sérülését. Győződjön meg arról, hogy a nyomáscsökkentő funkciók épek, a burkolatok nem deformálódtak, és a QR-/tételcímke olvasható és egyértelmű.
  7. A BMS feszültségablak-egyezés ellenőrzése A JKESS BMU-H5-16 1–4,5 V mintavételezési tartományt támogat. Egy 16S LiFePO4 konfiguráció teljes töltöttségnél kb. 3,65 V/cella, majdnem kisütött állapotban kb. 2,5 V/cella. Győződjön meg arról, hogy a cellák töltési/merítési lekapcsolási feszültségei ezen belül maradnak, és hogy a kémiai összetétel LiFePO4.

Minőségi osztály A vs újracímkézett selejt: Mi különbözteti meg őket gyakorlatban?

Ellenőrzött minőségi osztály A

  • ✅ Tételkapacitás-szórás ≤ 1 %
  • ✅ Belső ellenállás szórásnégyzet-gyöke ≤ 5 %
  • ✅ Önkisülési ráta ≤ 2 % / hónap
  • ✅ Méreti tűrés ±0,5 mm
  • ✅ Az eredeti tétel nyomon követhetősége elérhető
  • ✅ A harmadik fél által készített vizsgálati jelentés ellenőrizhető
  • ✅ Az első ciklus hatékonysága ≥ 99%
  • ✅ A várható 16S használható akkupakk kapacitása ≥ 98%
  • ✅ Az aktív kiegyenlítés órákon belül kompenzálhat
Eredmény: a kapacitás megőrzése 10 év után ≥ 80%

Újra címkézett selejt

  • ❌ A tétel kapacitás-szórása 3–8%
  • ❌ A belső ellenállás szórása 10–20%
  • ❌ Az önkisülési ráta 3–8% / hónap
  • ❌ Méretbeli tűrés ±2 mm
  • ❌ Hiányzó vagy homályos tételinformáció
  • ❌ Csak a szállító által készített adatlapok érhetők el
  • ❌ Az első ciklus hatékonysága 95–97 %
  • ❌ A várható 16S használható akkupakk kapacitása 85–92 %
  • ❌ Még a 2 A-es aktív kiegyenlítés sem tudja ellensúlyozni
Eredmény: a kapacitás 3–5 év alatt akár 70 %-ra is csökkenhet

Miért válnak a kis cellakülönbségek csomagszintű veszteséggé

  • Egy 16S sorozat 16 sorba kapcsolt cellát tartalmaz, és a leggyengébb cella korlátozza a használható sorozatkapacitást.
  • Ha a 16 cella közötti kapacitáskülönbség 1 %, akkor a használható pakkkapacitás kb. 1 %-kal csökken.
  • Ha a kapacitás-szórás 5%, akkor a használható akkupakk kapacitása körülbelül 5%-kal csökken.
  • Ha a kapacitás-szórás 10%, akkor a használható akkupakk kapacitása körülbelül 10%-kal csökken.

257 kWh példa: Egy 257 kWh-os rendszer esetében, amelyet 16S × 314 Ah × 3,2 V × 16 doboz konfigurációban állítottak össze, a 10%-os kapacitásveszteség körülbelül 25,7 kWh használható kapacitást von el. Napi egy teljes ciklus mellett 10 év alatt ez körülbelül 93 805 kWh elveszett élettartam-alapú energiát jelent.

A cellák illesztése a JKESS Slave 16S akkudoboz-készlethez

A JKESS 4U és 6U készletek a BMU-H5-16 modult használják vezérlőmagként a szekunder egységekhez, és támogatják a 16S LiFePO4 soros konfigurációkat. Ellenőrizze az alábbi műszaki korlátozásokat a cellák megrendelése előtt.

Paraméter JKESS készlet igénye Cellák beszerzésének ellenőrzése
Kémia LifePO4 Ne keverje össze a hármas litiummal, nátrium-ionnal vagy más kémiai összetétellel
Cella formátum Prizmatikus alumínium tok Zacskós és hengeres cellák nem alkalmasak erre a készletre
Kapacitás-tartomány 280 Ah–314 Ah Maradjon a javasolt tartományon belül, és adjon előnyt a tétel-egyöntetességnek
Nominális feszültség 3,2 V Kb. 3,65 V teljes töltöttségnél és 2,5 V közel üres állapotnál
Folyamatos kisülési sebesség 0.5C Nem szolgál folyamatos 1C vagy annál nagyobb kisütésre
Méretek (H × Sz × M) 174 × 72 × 207 mm A tényleges cellatűrésnek ±1 mm-en belül kell maradnia
Csatlakozó típusa M6 csavarkötés A kivezetés geometriájának egyeznie kell a buszvezeték lyukmintájával
Feszültségmérő ablak 1–4,5 V (BMU-H5-16) A cellafeszültségnek a mérési tartományon belül kell maradnia
A JKESS nem forgalmaz cellákat. Ez a stratégia lehetővé teszi a vásárlók számára, hogy a projekt költségvetése, az elérhetőség és a beszerzési láncra épülő kapcsolatok alapján válasszanak cellaszállítót, miközben a JKESS szállítja és gyári tesztekkel ellenőrzi a BMS hardvert, a vezetékkötegeket és az akkumulátordobozt a szállítás előtt.
A JKESS termékfókuszpontjai: BMU-H5-16 · HV-B6U · 4U készletek · HV-BC250 · HV-BC150-100A · 2A aktív kiegyenlítés · ±0,005 V mintavételi pontosság · 16S architektúra · 280–314 Ah prizmatikus LiFePO4 cellák · 174×72×207 mm célméretek · 1–4,5 V cellamintavételi ablak · szabványos CAN/RS485 kommunikációs protokollok · 80–1000 V magasfeszültségű rendszertartomány.

Egy B2B-vásárló döntési fája

  1. Erősítse meg a rendszer feszültségtartományát → 80–1000 V egyenáram, a sorba kapcsolt szolga dobozok számától függően.
  2. Határozza meg a szolga dobozok számát → 4–16 darab, ami körülbelül 64–256 kWh-nak felel meg.
  3. Számítsa ki az összes cella számát → 16 cella dobozonként × a szolga dobozok száma.
  4. Válassza ki a cellák kapacitását → 280 Ah / 302 Ah / 304 Ah / 314 Ah, lehetőleg azonos tételből származók.
  5. Válassza ki a cellaszállítót → köteles kötegnyomonkövethetőséget biztosítani, valamint harmadik fél által készített vizsgálati jelentéseket benyújtani.
  6. Hajtsa végre a 7 lépéses beérkező ellenőrzést → fejezze be 48 órán belül, és tartsa meg a nem megfelelő áruk visszaküldésének jogát.
  7. Szerelje össze a 8S modulokat → használja a szállított véglemezeket, oldallemezeket, epoxi lemezeket és buszvezetékeket.
  8. Kapcsolja össze 16S-re → használja a PACK tápkábeleket és a CCS vezetékharangokat.
  9. Kapcsolja be és vegye üzembe → ellenőrizze minden slave-box feszültségét, hőmérsékletét és kiegyenlítési állapotát a fővezérlő LCD-kijelzőjén vagy az alkalmazáson keresztül.

5 sejtforrás-biztosítási hiba, amelyek tönkreteszik a projekt gazdasági életképességét

Hiba 1: Az ár összehasonlítása a tételkonzisztencia ellenőrzése nélkül

Különböző tételből származó, „azonos minőségűként” értékesített elemek kapacitásban akár 5%-kal is eltérhetnek egymástól. Egy 5%-os vásárlási árcsökkenés felülírható egy 10%-os hasznos csomagkapacitás-csökkenéssel.

Hiba 2: A méreti tűrések figyelmen kívül hagyása

A névleges méretek egyezése nem garantálja az aktuális méretek egyezését. Egy 1–2 mm-es eltérés megakadályozhatja az elemmodul beillesztését a készlet házba. Mintát vegyen és mérje meg az elemeket a szállítást követő 48 órán belül.

Hiba 3: A BMS feszültségablak ellenőrzésének elmulasztása a vásárlás előtt

A JKESS BMU-H5-16 mintavételi tartománya 1–4,5 V. Ha egy elem teljes töltési feszültsége meghaladja a 4,5 V-ot, akkor nem használható ebben a készletben megadott mintavételi tartományon belül.

Hiba 4: Különböző tételből vagy beszállítótól származó elemek keverése egyetlen 16S sorban

Különböző tételből származó elemek keverése ugyanabban a 16S sorban gyorsíthatja az elemről-elemre mutatkozó egyensúlytalanságot. Még 2 A-es aktív kiegyenlítés mellett is a szélsőséges eltérések meghaladhatják a kiegyenlítő rendszer gyakorlati kompenzációs tartományát.

Hiba 5: A saját kisülési teszt kihagyása

Egy megnövekedett saját kisülésű cella folyamatosan lemeríti a hasznos energiát a soros kapcsolásból. A probléma érkezéskor nem feltétlenül nyilvánvaló, de hónapok működés után állandó cella-egyensúlytalanságként jelenhet meg.

Gyakran Ismételt Kérdések

Miért JKESS akku dobozkészleteket kínál cellák nélkül?

A JKESS magasfeszültségű (HV) akku dobozkészleteket hengerelt acéllemezből készült burkolatokként, előre beépített BMS hardverrel, vezetékkötegekkel és hőkezelési alkatrészekkel forgalmaz. A cellák nélküli értékesítés rugalmasságot biztosít a B2B vásárlók számára a LiFePO4 cellák saját ellátási láncuk, költségvetésük és projektüket érintő időkeret alapján történő beszerzésében. Emellett elkerüli a nemzetközi lítium-akku szállítási szabályozások összetettségét is, mivel a cellák szigorúbb szállítási szabályok alá esnek, mint az üres burkolatok.

Milyen cellatípusok és méretek kompatibilisek a JKESS 16S HV akku dobozkészletekkel?

A JKESS 16S HV akkumulátorház készletek (4U és 6U modellek) prizmatikus LiFePO4 elemekhez készültek, amelyek kapacitása 280–314 Ah között van. A szokásos elemméretek: 174 × 72 × 207 mm. A BMU-H5-16 modul egy elemre vonatkozó feszültségmérési tartománya 1–4,5 V. Hengeres és zacskós elemek nem kompatibilisek ezzel a készlettel.

Hogyan ellenőrizhetem, hogy az elemek valóban A minősítésűek?

Nincs globális szabvány a „A minősítés” kifejezésre az energiatárolási iparágban. Az ellenőrzés független bizonyítékokat igényel: az eredeti gyártótól származó tételszintű nyomon követhetőség, harmadik fél által készített kapacitásvizsgálati jelentések 25 °C hőmérsékleten és 0,5C terhelés mellett, váltakozó áramú belső ellenállás-eloszlási adatok, amelyek szórása legfeljebb 5 %, mintavétellel vizsgált elemek méretmérése, valamint 7 napos önkisülési teszt. Ne támaszkodjon kizárólag a szállító által saját maga által kiadott adatlapra.

Milyen tűréshatárok vonatkoznak az elemek méreteire egy JKESS készletben?

A JKESS 16S akkumulátorház-készletek 174 × 72 × 207 mm méretű elemekhez készültek ±1 mm mérettűréssel. A tűrés túllépése miatt az elemek nehezen illeszthetők a modul oldalfalaira és végpaneleire, illetve egyenetlen nyomóerő is keletkezhet. A szállítás után mérjük meg véletlenszerűen kiválasztott 5–10 elemet, és ellenőrizzük a modulba való illeszkedést, mielőtt az egész tételt elfogadjuk.

Keverhetek-e különböző tételből származó elemeket ugyanabban a 16S csomagban?

A különböző tételből származó elemek keverése ugyanabban a 16S csomagban erősen nem ajánlott. Még ugyanattól a beszállítótól származó elemek is 2–5%-os kapacitásváltozást mutathatnak tételenként, és a belső ellenállásbeli különbségek meghaladhatják a 10%-ot. Ez fokozza az elemről elemre jelentkező egyensúlytalanságot, és csökkenti a használható kapacitást. Ha a keverés elkerülhetetlen, akkor a lehető legközelebbi kapacitású és belső ellenállású elemeket használjuk, és ellenőrizzük őket egy 7 napos önkisülési teszttel.

Hogyan kompenzálja a BMU-H5-16 aktív kiegyenlítő az elemek közötti eltéréseket?

A BMU-H5-16 modell akár 2 A aktív kiegyensúlyozási áramot szolgáltat csatornánként, induktív egyenáram–egyenáram átalakítást használva a töltés cellák közötti átvitelére. Egy 314 Ah kapacitású elemnél, 0,5 % kapacitáseltérés mellett a kiegyensúlyozáshoz szükséges energia kb. 1,57 Ah, amelyet 2 A áram mellett kb. 47 perc alatt lehet kiegyensúlyozni. A passzív kiegyensúlyozás 200 mA árammal kb. 7,85 órát igényelne. Az aktív kiegyensúlyozás nem képes kompenzálni a tervezési határokon túli extrém eltéréseket.

Mi a javasolt önkisülési ráta a LiFePO4 elemekhez egy BESS rendszerben?

BESS alkalmazásokhoz az elemeknek 2 % vagy annál kisebb önkisülési rátával kell rendelkezniük tárolás közben 50 % SOC és 25 °C hőmérséklet mellett. A magasabb önkisülési rátájú elemek folyamatosan zavarják a soros kapcsolásban lévő elemek egyensúlyát, és gyakoribb kiegyensúlyozási ciklusokat igényelhetnek. Azokat az elemeket, amelyek önkisülési rátája havi 2 % feletti, el kell választani, és nem szabad sorosan kapcsolt akkumulátorcsomagba beépíteni.

Hány elemre van szükségem egy 64 kWh-os rendszerhez a JKESS készletekkel?

Egy 64 kWh-os rendszerhez, amely 4 darab JKESS HV szolga dobozt használ, 64 akkumulátorelemre van szükség (16 elem dobozonként × 4 doboz). A 314 Ah kapacitású LiFePO4 elemek névleges feszültsége 3,2 V, így egy 16S konfiguráció kb. 16,1 kWh-t biztosít dobozonként (16 × 3,2 V × 314 Ah = 16,08 kWh), és 4 doboz összesen kb. 64,3 kWh-t ad. A pontosan használható kapacitás a mért elemkapacitástól és az üzemeltetési körülményektől függ.

A JKESS támogatást nyújt-e az elemek beszerzésében B2B-ügyfelek számára?

A JKESS nem kereskedik akkumulátorelemekkel, de mérnöki csapatunk megadja minden készlet technikai specifikációit, beleértve az akkumulátor-kémiát, a kapacitástartományt, a méreteket, a feszültségtartományt és a kisütési sebességet. Emellett harmadik féltől származó akkumulátorelem-teszteredményeket is értékelhetünk a készlet technikai követelményei alapján. Nagyobb B2B-megrendelések esetén igazolt szállítói ajánlások kérésre elérhetők a vonatkozó régiókban.

Mi történik, ha olyan akkumulátorelemeket szerel be, amelyek nem felelnek meg a készlet specifikációinak?

A cellák telepítése a készlet műszaki leírásán kívül – például eltérő kémiai összetétel, kapacitástartomány, méreti határok vagy feszültségtartomány esetén – BMS-kommunikációs hibákat, helytelen SOC-kiszámítást, a kiegyenlítési kapacitáson túlmutató cella-egyensúlytalanságot vagy biztonsági kockázatokat eredményezhet. A JKESS nem vállal felelősséget a készlet teljesítményéért, ha nem megfelelő cellákat telepítenek. Ellenőrizze az összes cellaparamétert az összeszerelés előtt.

Segítségre van szüksége a cellák ellenőrzéséhez a JKESS készlethez?

Ossza meg cellaparamétereit és tesztjelentéseit mérnöki csapatunkkal. Megvizsgáljuk azokat a készlet műszaki követelményei alapján, és figyelmeztetünk a potenciális problémákra az összeszerelés megkezdése előtt.

Egyedi árajánlat kérése →