Alle categorieën

Inkoop van LiFePO4-cellen voor hoogspannings-slave 16S-batterijdoossets: Een B2B-kopersverificatielijst | JKESS

2026-09-30 17:22:24
Inkoop van LiFePO4-cellen voor hoogspannings-slave 16S-batterijdoossets: Een B2B-kopersverificatielijst | JKESS

Inkoop van LiFePO4-cellen voor hoogspannings-slave 16S-batterijdoossets: Een B2B-kopersverificatielijst

Onze set wordt geleverd zonder cellen — en dat is precies het doel. Hier is het 7-staps verificatiekader dat Grade-A-celllen onderscheidt van hergelabelde afkeurproducten, en dat dimensionele compatibiliteit garandeert voordat u ook maar één terminal crimped.

Gepubliceerd: 29 september 2026 | Leestijd: 14 minuten | JKESS Engineering Team

Belangrijkste lessen

  • Wanneer u een 16S HV-batterijdooskit zonder cellen koopt, is het verkrijgen van cellen de eenvoudigste projectstap waarbij u fouten kunt maken — en tegelijkertijd één van de belangrijkste factoren die de levensduur beïnvloeden.
  • Het marktlabel ‘Grade A’ heeft geen universele, eenduidige norm. Zendingen van dezelfde leverancier kunnen afkomstig zijn van verschillende productielijnen, en de capaciteitsvariatie kan oplopen tot 5%.
  • Verificatie van cellen kan niet worden gebaseerd op één datasheet. Controleer vier onafhankelijke vormen van bewijs: batchtraceerbaarheid, capaciteitstestrapporten, consistentie van interne weerstand en afmetingstolerantie.
  • Afmetingstolerantie bij prismatische LiFePO4-cellen met een capaciteit van 280 Ah–314 Ah heeft direct invloed op de montage. Zelfs wanneer de nominale afmetingen overeenkomen, kunnen werkelijke cellen van verschillende productielijnen 1–2 mm variëren.
  • JKESS 16S-batterijdooskits (4U / 6U) gebruiken de BMU-H5-16, met een meetbereik van 1–4,5 V en een nauwkeurigheid van ±0,005 V. Dit spanningsbereik is een belangrijke beperking bij het selecteren van cellen voor veilig gebruik in de kit.

Waarom het verkrijgen van cellen de risicovolste stap is in uw BESS-project

Het kiezen van het JKESS-kitmodel — behuizing, BMS en kabelbomen zonder cellen — biedt B2B-kopers aanzienlijke kostenvrijheid en inkoopcontrole. Die vrijheid brengt echter ook één verantwoordelijkheid met zich mee die niet kan worden uitbesteed: de beslissing over de aankoop van cellen.

Cellen vertegenwoordigen doorgaans 50%–60% van de totale kosten van een energiespeelsysteem, en aan cellen gerelateerde problemen kunnen voor meer dan 70% van de systeemstoringen verantwoordelijk zijn. Toch kopen veel B2B-kopers cellen nog steeds op basis van een PDF-technisch gegevensblad van een leverancier en een mondelinge toezegging dat ‘dit onze beste Grade A-cellen zijn’.

Het probleem is dat ‘Grade A’ van leverancier tot leverancier zeer verschillende betekenissen kan hebben. Voor de ene leverancier kan het betekenen dat de capaciteit gelijk is aan of hoger dan 95% van de nominale waarde; voor een andere kan het simpelweg betekenen dat er geen duidelijke oppervlaktebeschadiging zichtbaar is. Zonder een gemeenschappelijk, controleerbaar kader wordt celinkoop een van de minst gestuurde onderdelen van het project.

Wat ‘Grade A’ werkelijk betekent: een realiteitscheck

Er bestaat geen wereldwijd gehandhaafde celclassificatiestandaard in de energieopslagindustrie. De volgende werkdefinities vatten openbare testpraktijken en B2B-inkoopervaring samen in een praktisch selectiekader.

Kwaliteit Consistentie van de capaciteit Consistentie van de interne weerstand Zelfontladingssnelheid Typische bron Risiconiveau
Klasse A Capaciteit ≥ 98% van de nominale waarde; batchverspreiding ≤ 1% Variatie ≤ 5% ≤ 2% per maand Originele fabriekslevering of geautoriseerd kanaal Laag
Klasse B Capaciteit 90%–97%; batchverspreiding 2%–5% Variatie 5%–15% 2%–5% per maand Eindvoorraadpartijen of gerecupereerde cellen Middelmatig
Klasse C Capaciteit < 90%; batchverspreiding > 5% Variantie 15% 5% / maand Uitgefaseerde accu's of informele kanalen Hoog
⚠️ 'Grade A' is niet voldoende als enige bewijsvoering. Sommige leveranciers herlabelen cellen van lagere kwaliteit als Grade A, vooral bij grensoverschrijdende handel waar verificatie moeilijk kan zijn. Kopers dienen verifieerbare testrapporten van derden te eisen in plaats van uitsluitend te vertrouwen op door de leverancier verstrekte technische gegevensbladen.

De 7-stappenverificatielijst voor 16S BESS-cellen

Gebruik deze lijst om de inkomende celverificatie binnen 48 uur na levering af te ronden, zodat problemen worden geïdentificeerd voordat retourrechten of aanspraaktermijnen verlopen.

  1. Controleer de batchtraceerbaarheid Vraag originele productiedocumenten aan die gekoppeld zijn aan het batchnummer van de cel, niet een algemeen technisch gegevensblad. Bevestig dat de cellen binnen één batch dezelfde productiedatum en productielijn delen; gemengde batches kunnen capaciteits- en interne-weerstandsverschillen vergroten.
  2. Controleer het capaciteitstestrapport Vereist een capaciteits-sorteer rapport op partijniveau met vermelding van testtemperatuur, C-rate en afschakelspanning. Capaciteitstests moeten worden uitgevoerd bij 25 °C en 0.5C; de gerapporteerde capaciteit moet ten minste 98% van de nominale waarde bedragen.
  3. Controleer de consistentie van de interne weerstand Vraag om de partijverdeling van de AC-interne weerstand gemeten bij 1 kHz. De standaardafwijking mag maximaal 5% van het gemiddelde van de partij bedragen. Cellen met een interne weerstandsverschil van meer dan 10% mogen niet in dezelfde 16S-reeks worden gecombineerd.
  4. Controleer de afmetingstolerantie De standaardafmetingen voor prismatische cellen van 280 Ah / 314 Ah zijn 174 × 72 × 207 mm, maar de werkelijke productie kan met 1–2 mm variëren. Neem na levering willekeurig 5–10 cellen als steekproef en meet lengte, breedte en hoogte om te bevestigen dat ze passen in de zijplaten en eindplaten van de kitmodule.
  5. Controleer het zelfontladingspercentage Houd de cellen gedurende 7 dagen op 50% SOC en meet de spanningsdaling. Cellen met een zelfontladingspercentage hoger dan 2% per maand moeten worden geïsoleerd en mogen niet in een serieschakeling worden gebruikt.
  6. Controleer de fysieke staat Inspecteer de aansluitingen op oxidatie, vervorming of beschadiging. Controleer of de drukontlastingsfuncties intact zijn, de behuizingen niet ingedeukt zijn en de QR-/partijlabels duidelijk en leesbaar zijn.
  7. Controleer of het spanningsbereik van het BMS overeenkomt De JKESS BMU-H5-16 ondersteunt een meetbereik van 1–4,5 V. Een 16S LiFePO4-configuratie bedraagt ongeveer 3,65 V per cel bij volledige lading en ca. 2,5 V bij bijna lege status. Controleer of de laad-/ontlaadspanningsgrenzen binnen dit bereik blijven en of de chemie LiFePO4 is.

Grade A versus hergelabelde afkeuren: wat onderscheidt ze in de praktijk

Geverifieerd Grade A

  • ✅ Verspreiding van partijcapaciteit ≤ 1 %
  • ✅ Standaardafwijking van interne weerstand ≤ 5 %
  • ✅ Zelfontladingspercentage ≤ 2 % per maand
  • ✅ Afmetingstolerantie ±0,5 mm
  • ✅ Oorspronkelijke batchtraceerbaarheid beschikbaar
  • ✅ Rapport van onafhankelijke derde partij kan worden geverifieerd
  • ✅ Rendement bij de eerste cyclus ≥ 99%
  • ✅ Verwachte bruikbare pakketcapaciteit voor 16S ≥ 98%
  • ✅ Actieve balansregeling kan binnen uren compenseren
Resultaat: capaciteitsbehoud na 10 jaar ≥ 80%

Herlabelde afkeuringen

  • ❌ Capaciteitsverspreiding per batch 3%–8%
  • ❌ Standaardafwijking interne weerstand 10%–20%
  • ❌ Zelfontladingspercentage 3%–8% per maand
  • ❌ Afmetingstolerantie ±2 mm
  • ❌ Ontbrekende of onduidelijke partijinformatie
  • ❌ Alleen door leverancier opgestelde technische gegevensbladen beschikbaar
  • ❌ Rendement bij eerste cyclus 95%–97%
  • ❌ Verwachte bruikbare pakketcapaciteit voor 16S: 85%–92%
  • ❌ Zelfs actief balanceren met 2 A kan mogelijk niet volstaan
Resultaat: capaciteit kan dalen tot 70% na 3–5 jaar

Waarom kleine celverschillen leiden tot verliezen op pakketniveau

  • Een 16S-reeks bevat 16 in serie geschakelde cellen, en de zwakste cel bepaalt de bruikbare reekscapaciteit.
  • Als de capaciteitsverspreiding tussen de 16 cellen 1% bedraagt, wordt de bruikbare pakketcapaciteit ongeveer 1% verminderd.
  • Als de capaciteitsverspreiding 5% is, wordt de bruikbare pakketcapaciteit ongeveer 5% verminderd.
  • Als de capaciteitsverspreiding 10% is, wordt de bruikbare pakketcapaciteit ongeveer 10% verminderd.

voorbeeld van 257 kWh: Voor een 257 kWh-systeem geconfigureerd als 16S × 314 Ah × 3,2 V × 16 dozen leidt een capaciteitsverlies van 10% tot het verlies van ongeveer 25,7 kWh aan bruikbare capaciteit. Bij één volledige cyclus per dag gedurende 10 jaar komt dit neer op ongeveer 93.805 kWh aan verloren energieopbrengst gedurende de levensduur.

Uw cellen afstemmen op de JKESS Slave 16S-batterijdooskit

De JKESS 4U- en 6U-kits gebruiken de BMU-H5-16 als slave-besturingskern en ondersteunen 16S LiFePO4-serieconfiguraties. Controleer de volgende technische beperkingen voordat u cellen bestelt.

Parameter JKESS-kitvereiste Controle van cellevering
Scheikunde LiFePO4 Niet mengen met lithium-nikkel-mangaan-kobalt (NMC), natrium-ion of andere chemieën
Celvorm Prismatische aluminium behuizing Zakcellen en cilindrische cellen zijn niet geschikt voor deze kit
Capaciteit bereik 280 Ah – 314 Ah Blijf binnen het aanbevolen bereik en geef prioriteit aan batchconsistentie
Nominale spanning 3,2 V Ongeveer 3,65 V bij volledige lading en 2,5 V bij bijna lege staat
Continue ontladingssnelheid 0,5c Niet bedoeld voor continue ontlading bij 1C of hoger
Afmetingen (L × B × H) 174 × 72 × 207 mm De werkelijke cel tolerantie moet binnen ±1 mm blijven
Terminaltype M6 bout De aansluitingsgeometrie moet overeenkomen met het busbar gatpatroon
Spanningsmeetvenster 1–4,5 V (BMU-H5-16) De celspanning moet binnen het meetbereik blijven
JKESS verkoopt geen cellen. Met deze strategie kunnen kopers een celleverancier kiezen op basis van projectbudget, beschikbaarheid en leveringsketenrelaties, terwijl JKESS de BMS-hardware, kabelbomen en batterijbehuizing levert en in de fabriek test voordat deze worden verzonden.
JKESS productankers: BMU-H5-16 · HV-B6U · 4U-kits · HV-BC250 · HV-BC150-100A · actieve balansering van 2 A · nauwkeurigheid van ±0,005 V bij meting · 16S-architectuur · prismatische LiFePO4-cellen van 280–314 Ah · doelafmetingen van 174 × 72 × 207 mm · spanningsmeetvenster van 1–4,5 V per cel · standaard CAN/RS485-communicatieprotocollen · hoogspanningsysteem bereik van 80–1000 V.

Een beslissingsboom voor B2B-kopers

  1. Bevestig het systeembereik van de spanning → 80–1000 V DC, afhankelijk van het aantal in serie aangesloten slave-boxen.
  2. Bepaal het aantal slave-boxen → 4–16 eenheden, wat overeenkomt met ongeveer 64–256 kWh.
  3. Bereken het totale aantal cellen → 16 cellen per box × aantal slave-boxen.
  4. Selecteer de capaciteit van de cellen → 280 Ah / 302 Ah / 304 Ah / 314 Ah, bij voorkeur uit dezelfde productiebatch.
  5. Selecteer de leverancier van de cellen → vereist batchtraceerbaarheid plus testrapporten van derden.
  6. Voer de 7-staps inkomende verificatie uit → voltooi binnen 48 uur en behoud het recht op retournering van niet-conforme goederen.
  7. Monteer 8S-modules → gebruik de geleverde eindplaten, zijplaten, epoxyplaten en busbars.
  8. Verbind tot 16S → gebruik de PACK-stroomkabels en CCS-bedradingssets.
  9. Schakel in en neem in gebruik → controleer met behulp van het master-control LCD-scherm of de app de spanning, temperatuur en balansstatus van elke slave-box.

5 fouten bij celinkoop die de projecteconomie vernietigen

Fout 1: Prijsvergelijking zonder controle op batchconsistentie

Cellen die als ‘dezelfde kwaliteit’ worden verkocht, maar uit verschillende batches afkomstig zijn, kunnen tot 5% in capaciteit verschillen. Een prijsbesparing van 5% kan worden tenietgedaan door een vermindering van 10% in bruikbare packcapaciteit.

Fout 2: Negeren van afmetingstoleranties

Overeenkomstige nominale afmetingen garanderen niet noodzakelijkerwijs overeenkomstige werkelijke afmetingen. Een verschil van 1–2 mm kan voorkomen dat de celmodule in de behuizing van de kit past. Neem monsters en meet de cellen binnen 48 uur na levering.

Fout 3: Niet controleren van het spanningsbereik van het BMS vóór aankoop

Het bemonsteringsbereik van de JKESS BMU-H5-16 bedraagt 1–4,5 V. Als de volledig opgeladen spanning van een cel hoger is dan 4,5 V, kan deze cel niet worden gebruikt binnen het gespecificeerde bemonsteringsbereik van deze kit.

Fout 4: Mengen van batches of leveranciers binnen één 16S-string

Het mengen van batches binnen dezelfde 16S-string kan ongelijkheid tussen cellen versnellen. Zelfs met actieve balancering van 2 A kan extreme variatie buiten het praktische compensatiebereik van het balancersysteem vallen.

Fout 5: De zelfontladings-test overslaan

Een cel met verhoogde zelfontlading onttrekt voortdurend bruikbare energie aan de serieschakeling. Het probleem is mogelijk niet duidelijk bij aankomst, maar na maanden gebruik kan het zich manifesteren als een aanhoudende celonbalans.

Veelgestelde vragen

Waarom verkoopt JKESS batterijboxsets zonder cellen?

JKESS verkoopt HV-batterijboxsets als plaatstaalbehuizingen met vooraf geïnstalleerde BMS-hardware, kabelbomen en componenten voor thermisch beheer. Door ze zonder cellen te verkopen, krijgen B2B-kopers de flexibiliteit om LiFePO4-cellen te kopen op basis van hun eigen toeleveringsketen, budget en projecttijdlijn. Dit voorkomt ook de complexiteit van internationale verzendregels voor lithiumbatterijen, aangezien cellen onder strengere vervoersvoorschriften vallen dan lege behuizingen.

Welke celtypen en -maten zijn compatibel met JKESS 16S HV-batterijboxsets?

JKESS 16S HV-batterijdoossets (modellen 4U en 6U) zijn ontworpen voor prismatische LiFePO4-cellen in het bereik van 280 Ah tot 314 Ah. De standaard celafmetingen zijn 174 × 72 × 207 mm. De BMU-H5-16 ondersteunt een spanningsmeetbereik van 1–4,5 V per cel. Cilindrische en zakvormige cellen zijn niet compatibel met dit setontwerp.

Hoe verifieer ik of mijn cellen echt klasse A zijn?

Er bestaat geen wereldwijde norm voor ‘klasse A’ in de energieopslagbranche. Verificatie vereist onafhankelijk bewijs: batchniveau-traceerbaarheid van de oorspronkelijke fabrikant, externe capaciteitstestrapporten bij 25 °C en 0,5C, gegevens over de AC-inwendige-weerstandsverdeling met een standaardafwijking van ≤5 %, afmetingsmetingen van monstercellen en een zelfontladingsproef van 7 dagen. Vertrouw niet uitsluitend op de door de leverancier zelf uitgegeven technische specificaties.

Wat zijn de tolerantiegrenzen voor celafmetingen in een JKESS-set?

JKESS 16S-batterijdoossets zijn ontworpen voor cellen van 174 × 72 × 207 mm met een afmetingstolerantie van ±1 mm. Het overschrijden van deze tolerantie kan leiden tot moeilijkheden bij het inpassen van cellen in de zijpanelen en eindpanelen van de module of kan ongelijke compressie veroorzaken. Meet bij levering 5–10 willekeurig geselecteerde cellen en bevestig de pasvorm in de module voordat u de volledige partij in gebruik neemt.

Kan ik cellen uit verschillende partijen in dezelfde 16S-pakketten mengen?

Het mengen van partijen binnen één 16S-pakket wordt sterk afgeraden. Zelfs cellen van dezelfde leverancier kunnen een capaciteitsverschil van 2%–5% vertonen tussen partijen, en het verschil in inwendige weerstand kan meer dan 10% bedragen. Dit versterkt de cel-naar-cel-onbalans en vermindert de bruikbare capaciteit. Indien mengen onvermijdelijk is, gebruik dan cellen met zo mogelijk gelijke capaciteit en inwendige weerstand, en controleer ze met een zelfontladingsproef van 7 dagen.

Hoe compenseert de BMU-H5-16 actieve balansering celvariatie?

De BMU-H5-16 levert tot 2 A actieve balansstroom per kanaal, met gebruik van inductieve DC-DC-omzetting om lading tussen cellen over te brengen. Voor een cel van 314 Ah met een capaciteitsvariatie van 0,5 % bedraagt de te balanceren energie ongeveer 1,57 Ah, wat bij 2 A ongeveer 47 minuten duurt. Passieve balancering bij 200 mA zou ongeveer 7,85 uur vergen. Actieve balancering kan geen extreme variaties compenseren die buiten de ontwerplimieten vallen.

Wat is het aanbevolen zelfontladingspercentage voor LiFePO4-cellen in een BESS?

Voor BESS-toepassingen moeten cellen een zelfontladingspercentage van 2 % of minder per maand hebben bij opslag op 50 % SOC en 25 °C. Cellen met een hoger zelfontladingspercentage veroorzaken voortdurende onbalans in de serieschakeling en kunnen vaker balanceringscycli vereisen. Cellen met meer dan 2 % per maand moeten worden geïsoleerd en mogen niet in een serieschakeling worden gebruikt.

Hoeveel cellen heb ik nodig voor een 64 kWh-systeem met JKESS-kits?

Voor een 64 kWh-systeem met gebruik van 4 JKESS HV-slaveboxen hebt u 64 cellen nodig (16 cellen per box × 4 boxen). Met 314 Ah LiFePO4-cellen op een nominale spanning van 3,2 V levert een 16S-configuratie ongeveer 16,1 kWh per box (16 × 3,2 V × 314 Ah = 16,08 kWh), en 4 boxen leveren ongeveer 64,3 kWh. De exacte bruikbare capaciteit hangt af van de gemeten celcapaciteit en de bedrijfsomstandigheden.

Verstrekken JKESS technische ondersteuning bij het inkopen van cellen voor zakelijke klanten?

JKESS verkoopt geen cellen, maar ons technisch team kan de technische specificaties verstrekken die voor elke kit vereist zijn, waaronder chemie, capaciteitsbereik, afmetingen, spanningsbereik en ontladingsstroom. We kunnen ook testrapporten van derden beoordelen op overeenstemming met de technische eisen van de kit. Voor grote zakelijke bestellingen kunnen, op aanvraag, geverifieerde leveranciersaanbevelingen in relevante regio’s beschikbaar zijn.

Wat gebeurt er als u cellen installeert die niet voldoen aan de specificaties van de kit?

Het installeren van cellen die buiten de specificaties van de kit vallen, zoals een andere chemie, capaciteitsbereik, afmetingsomvang of spanningsvenster, kan leiden tot BMS-communicatiefouten, onjuiste SOC-berekeningen, celonbalans die buiten het balansvermogen valt of veiligheidsrisico’s. JKESS kan de prestaties van de kit niet garanderen wanneer niet-conforme cellen worden geïnstalleerd. Controleer alle celparameters voordat u met de montage begint.

Hulp nodig bij het verifiëren van cellen voor uw JKESS-kit?

Deel uw cel-specificaties en testrapporten met ons technisch team. Wij beoordelen deze aan de hand van de technische vereisten van de kit en wijzen op mogelijke problemen voordat u met de montage begint.

Vraag een maatoplossing aan →